Mało doświadczona

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
wero_nika
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 paź 2014, o 08:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Mało doświadczona

Post »

Witam.
Potrzebuje pomocy przy wyborze kratek ogrodowych, a pogubiłam się trochę, więc mam nadzieje, że pomożecie. Jaką wybrać kratkę ogrodową do budowy parkingu? Jak wytrzymałe one są? Jakiego producenta polecacie?

Pomóżcie.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Mało doświadczona

Post »

O co dokładnie Ci chodzi? co tam ma parkować? jaka będzie podbudowa? ma być ekologicznie? drogo? tanio? i co to jest ta kratka?
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mało doświadczona

Post »

Trzeba poszukać dobrej ekipy brukarskiej, kostki typu Behaton wytrzymują spokojnie ok. 20 tonowe pojazdy. Im grubsza kostka i głębsza podbudowa tym lepiej. Jeśli to parking na auto osobowe to wystarczy zwykła kostka 6 cm grubości na podbudowie ok. 30 cm. Unikaj marketowych tanich kostek.
Awatar użytkownika
MoWo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 861
Od: 13 wrz 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zalew Sulejowski - Łódzkie

Re: Mało doświadczona

Post »

Myślę że jednak wero_nice chodzi o coś takiego.- Plastikowa kratka, pomid.


Link usunięto, pomid.

Proszę odebrać pw, pomid.
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Mało doświadczona

Post »

mlodzieniec pisze:kostki typu Behaton wytrzymują spokojnie ok. 20 tonowe pojazdy.
Spokojnie wytrzymują 40 tonowe pojazdy.

mlodzieniec pisze:Jeśli to parking na auto osobowe to wystarczy zwykła kostka 6 cm grubości na podbudowie ok. 30 cm.

30 cm? minimum 40cm, przy 30 cm zacznie wszystko pływać. Lepiej zrobić raz a dobrze, a nie odwalać fuszerkę.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mało doświadczona

Post »

Zależy, jaki jest grunt rodzimy, akurat u mnie wystarczyło 30 cm i nic sie nie dzieje. Ok. 30 bo nie latałem z miarką ciągle, może jest 33 cm. Ale im głebsza tym lepiej, wiadomo, koszt w sumie niewiele wyższy, pospółka nie jest droga, żwir też. Nadal jednak nie wiemy, co autorka ma na myśli, czy kratki betonowe, czy plastikowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”