Pies i ogród

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogród a pies

Post »

Ja robię porządki, a nadzór czuwa
Obrazek
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
paprotka882
500p
500p
Posty: 587
Od: 13 sty 2012, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Ogród a pies

Post »

Kania84 to bardzo zależy od pieska, też mam owczarka niemieckiego 45kg żywej wagi, i jest to domowy piesek w ogrodzie ma wolną amerykankę, tylko truskawki ogrodziłam, nigdy nie podlał żadnego krzaka, ma właściwie jedno miejsce w którym sika i robi to na stojąco nawet łapki nie podnosi,lubi jak jest w tym miejscu wyższa trawa tam nie kosze jej zbyt często. Nie wiem czy to taki egzemplarz mi się trafił czy co, na spacerach drzewa obsikuje, na ogrodzie nic a nic. Mimo że w ogrodzie mam wielkie drzewa dęby itp. to ich też nie obsikuje.
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Ogród a pies

Post »

Ja w zeszłym roku solidnie zabezpieczyłam hortensje na zimę mój pies zrobił sobie z niej legowisko a że mały nie jest tylko wielki niedźwiedź to wyobraźcie sobie co zostało z hortensji ;:223 na ogród bardzo dobre jest ogrodzenie elektroniczne sprawdzałam u siebie i polecam.
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ogród a pies

Post »

Mój na szczęście nic nie podlewa ... a przy prawie 90cm w kłębie to miałabym już po większości krzaków. Po prostu uczyłam go od małego żeby nie podnosił nogi ... zresztą sam z siebie też nie miał zbyt wiele chęci do tego.

Poza tym w ogrodzie ma powbijane słupki brzozowe i jeżeli jednak mu się zachce to idzie w wyznaczone miejsca i tam sika + ma zabawę jak wystają luźne, cienkie gałązki bo ma co podgryzać :)
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogród a pies

Post »

No i przegapiłam zakończenie licytacji boksu dla psa! A wygrywałam! Trzeba będzie zacisnąć pasa i do wiosny uzbierać kasę. Ganiałam szczeniaka, bo przyczepił się do czarnego bzu, posadzonego w zeszłym roku. Koniecznie chciał go wykopać i bawił się ze mną w berka.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
paprotka882
500p
500p
Posty: 587
Od: 13 sty 2012, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Ogród a pies

Post »

SandraABC No widzisz mój też sika jak baba że tak to ujmę, niekiedy chyba się taki piesek trafi:P Ogólnie mój nic nie ma ogrodzone prócz truskawek ale on też jest raczej mało brojący i nigdy mi nic złego nie zrobił, w końcu to też jego ogródek:) Co do ogrodzeń elektrycznych tu mam swoje zdanie, i tylko w wypadku kiedy pies naprawdę robi podkopy i ucieka bym zastosowała ( na szczęście nie musiałam, mój nie umie się podkopywać) ze względu na jego bezpieczeństwo w żadnym innym.
kania84
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 21 lip 2014, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród a pies

Post »

ja mam wątpliwości co do stosowania elektrycznych ogrodzeń. Wiadomo, że skuteczne, parę razy piesek się sparzy a potem sam będzie unikał, ale jednak jakoś tak niechętnie do tego podchodzę.
EWA06
100p
100p
Posty: 102
Od: 25 wrz 2011, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: Ogród a pies

Post »

Mam dwie dziewczynki dobermankę i bauceronkę, ogród przydomowy.Pierwsza to domowa lady nawet na mokrą trawę nie wychodzi druga to zagłada totalna.Po zakupie cebul tulipanów całe dwa popołudnia sadziłam kolorami i tak żeby było ładnie i pasowało do innych roślinek na rabatkach.Będąc w ogrodzie to miałam ją na oku więc nie broiła, gdy pojechałam do pracy to miała wolność i pole do popisu a ja po pracy sadziłam już po raz drugi te same cebulki ale już jako mix.Jak nie może czegoś wykopać to po prostu to obgryza prawie do korzenia.Wychowują się razem ale różnica jest ogromna.Na spacerach dobermanka idzie ładnie dostojnie przy nodze czeka na zabawe a ta jak dzik wszystko chwyta ,wyrywa , ryje.a przecież też umie ładnie chodzić na smyczy.Po prostu każdy pies jest różny i ma różne dziwne pomysły.Jak jest sama w ogrodzie to pomysły ma szalone.Nigdy bym się nie zdecydowała na elektrycznego pastucha, prędzej zlikwiduję kwiatki i rabatki i zasieję trawe.Właściciel powinien najpierw na sobie wypróbować takie wstrząsy a później zadawać ból swojemu zwierzęciu. To tylko takie moje przemyślenia.
Co mnie cieszy i za czym zawsze bardzo tęsknię.
Ewa-moje zielone
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogród a pies

Post »

Ewa, to masz tak, jak ja miałam przez półtora roku: jedna sunia-anioł, a druga z ADHD. Teraz jak byłam ze szczeniakiem u weterynarza, powiedział, że on też ma ADHD ;:oj :D Może wyrośnie, ale na ogrodzie bez przerwy go pilnuję, a w domu czasem mam dość ściągania wszystkiego, gryzienia mnie itd.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
EWA06
100p
100p
Posty: 102
Od: 25 wrz 2011, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBUSKIE

Re: Ogród a pies

Post »

No niestety na luksus niechodzenia do pracy nie mogę sobie pozwolić więc praca podwójna w ogrodzie aż ten czort wyrośnie z głupawki.
Co mnie cieszy i za czym zawsze bardzo tęsknię.
Ewa-moje zielone
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogród a pies

Post »

Mam pytanie: czy ktoś z Was miał lub ma w domu taką klatkę-kojec dla psów? Oglądając wiele programów , widziałam, że na na zachodzie często mają takie klatki. Martwię się, że jak wrócę z tym moim szatanem do domu, to np. książki na regałach do podłogi będą bardzo zagrożone, a nie mam gdzie ich przenieść. Tu już mam np. poszarpane brzegi siedzisk na fotelach, chociaż pilnuję. Chciałabym wiedzieć, jak te klatki sprawdzają się.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Ogród a pies

Post »

Rosalka pisze:
ilona58 pisze:Obrazek

Tak wyglądało przesadzanie moich kwiatków w zeszłym roku.Pozdrawiam Ilona
Piękna odmiana :;230
U mnie wygląda to całkiem podobnie ;:306
Tak wygląda w mieszkaniu ,chwilę po moim wyjściu ;:oj
Obrazek
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Ogród a pies

Post »

To fakt :;230
Jak patrzę na jej minę
Obrazek

Nie potrafię być zła :D

Zdjęcia dopuściłam, pomid.
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”