Sezon 2015 - rozpoczęty

Powojniki
Zablokowany
Awatar użytkownika
papaE
50p
50p
Posty: 57
Od: 21 lut 2012, o 16:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Tak po prawej to papieski nie lubiący mnie powojnik. Będę focić, bo teraz ze zdziwieniem patrzę,że niewiele mam zdjątek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Witajcie ponownie. Mam pytanie bo zamówiłam na wiosnę kilka clematisów w tym Niobe i Jana Pawła II i myślałam , żeby je posadzić razem przy takiej konstrukcji z 4 metalowych prętów o wysokości około 2 metry ,w kształcie takiego wigwamu , wiecie złączone te pręty na górze. No i nie wiem czy to dobry pomysł czy jednak posadzić je osobno. Co sądzicie ??
Awatar użytkownika
papaE
50p
50p
Posty: 57
Od: 21 lut 2012, o 16:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Jan Paweł osiąga 3-4 m wysokości i ma tendencję do kwitnienia tylko w górnych partiach, dołem pustka...
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Czyli mam rozumieć lepiej będzie Niobe posadzić samodzielnie a Jana Pawła gdzie indziej i podsadzić go bylinami żeby nie było łyso ??
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

W sobotę przycięłam nisko Justę i Błękitnego Anioła. Reszta wciąż czeka na mój wolny dzień i sprzyjającą pogodę. Cięłam z bólem serca, bo pąki są już duże, szczególnie u Justy :
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
papaE
50p
50p
Posty: 57
Od: 21 lut 2012, o 16:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Może odpowie ktoś kto ma Niobe?
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Mam czas na rozważanie do około połowy kwietnia . Więc poczekam na więcej opinii , może ktoś posiada te dwa powojniki razem .
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Nie znam Niobe... ale mam kilka Jan Pawel II i raczej nie bardzo sie niadaja Tak jak pisał papaE - kwitnie bardzo wysoko i będzie problem na 2m konstrukcji aby ładnie wyglądał..
Zostawił bym Niobe + dokupil coś kontrastowego ale mniejszego, 2-3m. Jan Pawel II na inne - wyższe - miejsce.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

No to mam teraz nad czym rozmyślać :roll:. Dzięki za sugestie i pomoc. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Mam oba te clematisy. Uważam, że zestawienie razem Niobe i Jana Pawła II nie byłoby głupie, bo Niobe zasłonił by ogołocony dół Jana. Tyle, że w tym przypadku podpora dla Jana jest za niska.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Podporę zawsze mogę zrobić wyższą bo to będzie mąż robił sam więc to nie jest problem. Tylko na początku będzie to komicznie wyglądało takie metalowe coś nieobrośnięte niczym :;230 . No ale przecież od czegoś te powojniki muszą zacząć.
Awatar użytkownika
Krzysztof59
200p
200p
Posty: 271
Od: 29 lip 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolica

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Niestety, każdej wiosny po przycięciu góra konstrukcji będzie łysa. Ale już w trzecim roku uprawy - Jana Pawła- będzie można przyciąć na wysokości 150 cm. a on jest bardzo żywotny i w niesamowitym tempie dojdzie do szczytu i jeszcze będzie zwisał. U mnie w drugim roku uprawy byl na 4 metrach i pięknie kwitł zwisając z balustrady balkonowej. :D
Pozdrawiam - Krzysztof
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Powojniki -sezon 2015

Post »

Witaj Krzysztofie. Właśnie tak się składa , że mam dom na wzniesieniu i balkon mimo, że to parterowy dom jest dość wysoko. Planowałam jesienią posadzić róże pnące i powojniki aby ładnie obrosły filary i balustradę. Myślę , że to miejsce jest dobre dla Jana Pawła tylko sęk w tym , że to miejsce jeszcze nie jest przygotowane pod rośliny. Miałam dowieźć ziemi , wyrównać, zamontować podpory. Może jednak uda mi się przygotować miejsce chociaż pod jednego powojnika teraz wiosną . No zobaczymy jak to wyjdzie. Z pewnością pochwalę się efektami w przyszłości :wink: . Pozdrawiam :wit
Zablokowany

Wróć do „Powojniki”