Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Czyli Twój biały powtarza kwitnienie ,to juz cos wyjaśnia :)
Moje białe z B.obecnie były w pełnej fazie kwitnienia ,niestety dzisiejszej nocy mróz zrobił swoje ,wszystkie kwiaty straciłam :?
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Ja też przez mrozy straciłam kwiaty na moim rh :(
Adrian
200p
200p
Posty: 488
Od: 31 mar 2009, o 15:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Daniel,
tak patrzę i się zastanawiam czy jakaś inna odmiana mogła się "przyplątać" z tymi, które były w ofercie - no i nie jestem w stanie Ci powiedzieć czy wszystkie to Roseum E. czy może ten fioletowy (skoro taki jest w rzeczywistości) to bardziej Catawbiense?

Twój biały nn powtarza częściowo późnym latem? To prawie na pewno będzie Cunningham;s White
Awatar użytkownika
Artemis
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 5 maja 2014, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Witam. Bardzo serdecznie dziekuje za pomoc i próby "zdiagnozowania" odmiany rododendrona. Udało mi się to dzięki znajomej, która również kupiła rh w biedronce i po porównaniu kwitnących okazów, okazało się ze moim nn był Rhododendron 'Fantastica'. Po tygodniu kwitnienia zaczęły mu się także wybarwiac środki na biało - co potwierdziło identyfikację.
Odnośnie białego rh - to niestety nie zakwitł, paki zmroziło. Ale jeśli powtórzy kwitnienie na jesieni to juz będę miał podejrzanego ;-)
Pozdrawiam
Daniel
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

ten biały to na pewno Cunningham;s White takie były w ofercie i ja też takiego mam
kropka2
500p
500p
Posty: 873
Od: 19 lut 2014, o 20:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Mój Biedronkowy zakwitł.W zeszłym roku miał jeden kwiat a teraz dużo.
Cieszy mnie to bo to mój pierwszy Rh.
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Wszystkie Rh z B. które posadziłam w latach poprzednich to jeden wielki bukiet kwiatów .
Niestety ,te pierwsze które zakwitły ,czyli Cunningham;s White po przymrozkach straciły wszystkie kwiaty .
Mam jeszcze jedną odmianę o liściach wariegata też z B. jedna doniczka na paletach .Niestety był bez etykiety ,wiec zaliczam go do NN.
Nie kwitnie już drugi rok ,może jego liść jest tylko ozdobą
:wit
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
kropka2
500p
500p
Posty: 873
Od: 19 lut 2014, o 20:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Chcę pokazać swojego Rh z Biedronki. W tym roku ma więcej kwiatów. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
magdalen
200p
200p
Posty: 215
Od: 26 cze 2010, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Czy były już w tym roku rododendrony w Biedronce, macie jakieś przecieki kiedy można się spodziewać?
Pozdrawiam Magda
Awatar użytkownika
Poziomkowa
100p
100p
Posty: 118
Od: 18 mar 2013, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Widziałam ostatnio reklamę, będą za 19,99 zł jak w zeszłym roku, zapewne na dniach :)
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

NZ nie oglądałam, bo nie lubię tego koloru. Wiem, że Roseum Elegans miało pąki. Moje Cunningham's White też w pąkach. W innej Biedronce zamiast RE były Catawbiense Grandiflorum.
Awatar użytkownika
magdalen
200p
200p
Posty: 215
Od: 26 cze 2010, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

A możesz napisać konkretnie jakie, kilku "żelaznych" się domyślam, ale jestem ciekawa reszty. Według zapowiedzi w gazetce miały być 13 kwietnia, a tu tyle wcześniej, ciekawe czy nie będą w dwóch turach i czy może będą różne odmiany. Jak ktoś by chciał się pochwalić zdjęciem swojego zakupu to chętnie zobaczę .
Pozdrawiam Magda
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Flyarek pisze:U mnie także dostawa, ale tylko Nova Zembla. Krzewy ładne, ale bez pąków kwiatowych.
Dziś wpadłam do Biedronki po kilka rzeczy i zerknęłam na rh. Cunningham's White został tylko 1, było dużo Novej Zembli i Catawbiense Grandiflorum. Te ostatnie bez pąków, ale Nova Zembla miały mnóstwo pąków kwiatowych, niektóre wierzchołki po 3.

Były jeszcze jakieś Katinki. Kolor nie mój, taki różowo-czerwonawy albo różowo-koralowy.

Wychodzi na to, że w każdym sklepie co innego. Szkoda, że teraz będą stały takie bezpanskie przez święta, bo dość sucha była wierzchnia warstwa podłoża pod tym filcem. Ja dziś swoje podlałam. Stoją na dworze, żeby za szybko nie ruszyły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”