Rhododendrony w Irlandii - irlandia 3

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
irlandia 3
200p
200p
Posty: 291
Od: 10 mar 2012, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Giżycko-Mazury

Rhododendrony w Irlandii - irlandia 3

Post »

Witam
Chcę tu pokazać namiastkę rhododendronów rosnących w Irlandii..są to dziko rosnące wszędzie ...w górach na poboczach dróg. w lasach i haszczach...identycznie jak u nas dziki bez....oto one to jest chyba azalia rosnąca w parku
Obrazek
a to zbliżenie na jej śliczne kwiaty:
Obrazek Obrazek na tym zdjęciu jest ptaszek(chyba rudzik)kto odnajdzie???? Obrazek to jest listopad aile jeszcze kwiatu na krzewie Obrazek po obu stronach wodospadu same rhododendrony dzikorosnąceObrazek codzienność irlanddzka na drogach...Obrazek w lesie irlandzkim te zielone to rhododendrony...tu jest bardzo wilgotno idzie się jak po gąbce a drzewa porasta nasączony wodą mechObrazek dzikorosnące rhododendrony na skałach wzdłóż drogi...ciągnące się setkami kilometrówObrazekp://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0799cfa3e48ec9c9] to 9 letni rhododendron u syna w ogrodzie jak wyjechał tam na emigrację odrazu go tam posadził kwitnienie w kwietniu Obrazek rhododendron -samosiejka w górach w Irlandii południowej hrabstwa -Kerry ObrazekObrazek[/URL] kwitnący w listopadzie-proszę spojrzeć na datę zdjęcia Obrazek to są w lesie-dzikie rhododendrony...Obrazek rhododendron kwietniowy w parku przy zamku w miejscowości Kenmare Obrazek Obrazek w górach...dolinka cała w rhododendronach...zabudowania farmeraod owiec oraz agroturystyka Obrazek kObrazekwitnące wrzosy Obrazek na poboczach(z tego slynie Irlandia) bardzo duży rhododendron-kwitnący jeszcze w końcu listopadzieObrazek ObrazekObrazekto są rhododendrony rosnące na poboczach dróg...jechałam ok 30 km i caly ciągnący się pas zieleni w kwietniu-jak kwitną wyglądć musi to być bajkowo [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3d957385669c6aae] proszę wybaczyć...za powtarzające się fotki ale wogromie tych cyferek trudno znależć te powtarzające się... Obrazek proszę wybaczyć za ogrom tych zdjęc ...pozdrawiam
Irena z Giżycka-Mazury
Moja pasja Rhododendrony
Kupię , sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=62638" onclick="window.open(this.href);return false;
chinka
200p
200p
Posty: 387
Od: 19 sie 2012, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: rhododendrony w Irlandii

Post »

Irenko, cudne te widoczki :D Żeby tak u nas w Polsce rodki chciały dziko gdzie popadnie rosnąć, to by było dopiero pięknie ;:173
Pozdrawiam, Bogusia
Awatar użytkownika
irlandia 3
200p
200p
Posty: 291
Od: 10 mar 2012, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Giżycko-Mazury

Re: rhododendrony w Irlandii

Post »

muszę tam koniecznie pojechać w sezonie kwitnienia
Irena z Giżycka-Mazury
Moja pasja Rhododendrony
Kupię , sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=62638" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
irlandia 3
200p
200p
Posty: 291
Od: 10 mar 2012, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Giżycko-Mazury

Re: rhododendrony w Irlandii

Post »

:wit Witajcie kochani w moim wątku..Przebywam teraz w Irlandii.Akurat trafiłam na rozkwit Rhododendronów ...tych parkowo ogrodowych-czyli hodowlanych(szlachetnych) jak i tych dzikorosnących,które ubarwiają całą południową część Irlandi..Ciągną się kilometrami fioletowe barwy wzdłuż drogi .Rosną również w lasach,na łąkach ,w górach i na obrzeżach lasów...-cudowny widok bylby z helikoptera nad lasem...Pierwszy raz w zyciu cieszyły moje(i nie tylko )oczy...Dziś wstawię kilka zdjęć z" Parku Muckross Hause "w Narodowym Parku Kilarney w Irlandii pd.Można o nim poczytać w Google -jak również obejrzeć kilka wrzuconych Filmików na You Tube,(jednak nie znalazłam filmiku o kwitnących Rhododendronach ,,Mam nakręconych parę minut...ale jakośc nagrania do" luftu.".bo to marny aparat fot


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...Na dzisiaj tyle..Pozdrawiam Was serdecznie..jutro jadę na wyspę fok i do ogrodów na wyspie.nad Zatoką Atlantycką..
Irena z Giżycka-Mazury
Moja pasja Rhododendrony
Kupię , sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=62638" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
zygmor
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 510
Od: 27 wrz 2005, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z kniei
Kontakt:

Re: rhododendrony w Irlandii

Post »

Oj kocham takie zdjęcia, szkoda że u nas nie wszędzie klimat sprzyja ich uprawie.
Sam posiadam ich całą kolekcję, ale patrzeć na nie mogę bez przerwy, bo tak krótko kwitną, choć w tym roku z racji pochmurnej i deszczowej pogody kwitnienie przedłużyło się jak nigdy.
Pozdrawiam, zygmor
--------------------------------
Adrian
200p
200p
Posty: 488
Od: 31 mar 2009, o 15:05
Lokalizacja: Poznań

Re: rhododendrony w Irlandii

Post »

Irena,
widoki zapierające dech w piersiach!! :shock:
Wielkie różaneczniki rosnące sobie ot, tak przy drodze - jak u nas dziki bez czy róża lub inne krzaczory
albo posadzone w wielkich, dorodnych kępach niczym w starym parku...

Dziękuję Ci za te obrazki - miód na serce :)
należy Ci się ;:136
Awatar użytkownika
irlandia 3
200p
200p
Posty: 291
Od: 10 mar 2012, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Giżycko-Mazury

Re: rhododendrony w Irlandii

Post »

:wit Witam wszystkich pasjonatów tych pięknych krzewów...Jestem nimi równiez od dawna zauroczona...Mam możliwość ich oglądania w czasie kwitnienia...Tam w Irlandii dla nich klimat bardzo sprzyja.Dziś pokażę kilka fotek dzikorosnących .Tu rosną w rowach,na skałach,na łąkach w górach.nad brzegami jezior ...Są olbrzymie3-4 a nawet i 5 m wys..Tam.dzikie są niemalże plagą...są przycinane Widać to jak się jedzie...drogą . a stare gałęzie czepiają smochody..po prostu włażą na drogę...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Irena z Giżycka-Mazury
Moja pasja Rhododendrony
Kupię , sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=62638" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Rhododendrony w Irlandii

Post »

Przepiękne krzewy ale tam klimat taki, że nic im nie szkodzi a nawilżenie i temperatura służą. Popodziwiam sobie jeszcze :wink:
Awatar użytkownika
hanna133
500p
500p
Posty: 658
Od: 23 sty 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rhododendrony w Irlandii

Post »

Ale cudo ,aż dech zapiera.Wspaniałe widoki.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Rhododendrony w Irlandii

Post »

Fotki z Irlandii taki weekend aby się zdołować ;:oj

to nie nasza liga ;)

Obrazek Obrazek Obrazek
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Re: Rhododendrony w Irlandii

Post »

Rhododendrony przepiękne i bajkowe widoczki.
Pomyśleć ,że ja muszę osłaniac swoje rośliny.... :D
Awatar użytkownika
zygmor
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 510
Od: 27 wrz 2005, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z kniei
Kontakt:

Re: Rhododendrony w Irlandii

Post »

Kochani,

Moje w tym roku zakwitły też okazale, a zróżnicowanie jakie...
Obrazek
Pozdrawiam, zygmor
--------------------------------
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”