Rododendron i kwitnienie

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
olek40
50p
50p
Posty: 99
Od: 1 mar 2014, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rododendron i kwitnienie

Post »

baobab100 pisze:Nie wiem czy dobrze zrobiłam , ale poobrywałam wszystkie pędy liściaste które teraz Roseum Elegans wypuscił.Może to zmusi go do zawiązania pąków kwiatowych.
Bardzo źle zrobiłaś. Różaneczniki właśnie zawiązują paki kwiatowe i 'pasą' je na następny sezon. Należało zasilić specjalnym nawozem do różaneczników i azalii ew. przesadzić w kwaśne podłoże i dobrze podlewać.
Teraz będzie wytwarzał pędy z liśćmi i nie zdąży zawiązać paków na następny sezon i nie będzie kwitł.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Rododendron i kwitnienie

Post »

baobab100 pisze:Nie wiem czy dobrze zrobiłam , ale poobrywałam wszystkie pędy liściaste które teraz Roseum Elegans wypuscił.Może to zmusi go do zawiązania pąków kwiatowych.

tu masz odpowiedź fachowca

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 37#p841637
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
baobab100
50p
50p
Posty: 58
Od: 10 lis 2012, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rododendron i kwitnienie

Post »

Znam porady Zygmora. Mam 10 różaneczników, różnych, bardzo ładnie rosną, w maju pięknie kwitły. Ten problem dotyczy tylko Roseum Elegans, po przekwitnieniu wypuscił pędy lisciowe , które zostawiłam. Ale teraz w lipcu z tych nowych zaczęły rozwijac się nowe pędy z liśćmi. Inne różaneczniki ładnie zawiązały paki kwiatowe. Na wiosnę stosowałam nawóz do różaneczników. Chodzi mi o to że nie chce zawiązywać pąków kwiatowych.
baobab100
50p
50p
Posty: 58
Od: 10 lis 2012, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rododendron i kwitnienie

Post »

Moje Roseum Elegans nadal wariuje, wypuszcza pędy liściaste. Dałam mu ostrzeżenie jeszcze jeden taki rok i na jego miejsce kupię rododendron królewski. TE przynajmniej ładnie zawiązują paki kwiatowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”