Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

aria pisze:Niezłe olbrzymy :D , oczywiście pochodzą ze specjalnych nasion gigantów i nie będą jedzone przez ludzi, prawda?
Ciekawe czy ktoś próbował jaki mają smak, bo wydaje mi się, że muszą być bardzo włókniste żeby utrzymać taką wielką masę :roll:
Miałem w poprzednim roku z nasion od Błażeja kabaczka. Żona robiła z takiego 10-12kg risotto, lub gotowaną na parze. Powiem szczerze, lepszej pod względem smaku nie jadłem, bardzo orzechowa i delikatna. Niektóre jedliśmy ze skórą, oczywiście nie całą na raz tylko po kawałeczku. To samo mogę powiedzieć o nasionach, bardzo łatwo się wyłuskiwały takie lekko podeschnięte i najsmaczniejsze ze wszystkich jakie jadłem. W tym roku nie siałem choć mam kilkaset nasion z mojego największego okazu 25,9kg bo zajmuje za dużo miejsca. Oczywiście uprawiałem w pierwszym roku na oborniku mocno przekompostowanym, a przy prawie każdym podlewaniu dostawały po 10L wody z biohumusem.
To mój zeszłoroczny kabaczek
Obrazek
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

A ja zastanawiałam się, gdzie wśród tych dyn masz kabaczka ;:306
A on służy za kanapę ;:224 , zresztą wygląda jak kanapa :;230
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Telimenko Zwykły czytelnik wywnioskuje (przynajmniej mam taką nadzieję), że nawet obornikiem można przenawozić a analiza jest potrzebna do tego, żeby zmienić czasem podejście do nawożenia i dalej nie nawozić "na pałę". :D .
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

whitedame pisze:A ja zastanawiałam się, gdzie wśród tych dyn masz kabaczka ;:306
Ja w pierwszej chwili zobaczyłem dyńki na sfatygowanej oponie :lol:
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Marconi_exe, nie sądziłam, że taki olbrzym może być smaczny. Ja też nawoziłabym naturalnymi nawozami, jeśli potem miałabym go jeść.
cecylia
50p
50p
Posty: 90
Od: 27 kwie 2007, o 21:26
Lokalizacja: kraków

Cukinia

Post »

Czytam wasze posty o cukini z zazdroscią, bo mnie w tym roku w ogóle nie zaowocowały, tylko same męskie kwiaty/bardzo duzo/ Teraz coś tam parę zawiązało się, ale małe i już gniją. Jaka może być przyczyna, że tak nie rodzą. Miałam dwa gatunki i to dużo posiałam, a cukini jeszcze nie zerwałam i nie mam nadziei. Dlaczego?
Awatar użytkownika
daro---
100p
100p
Posty: 125
Od: 17 sie 2016, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cukinia

Post »

Ja w tym roku pierwszy raz miałem cukinię i z trzech roślin tylko jedna dała plon w ilości jednej sztuki miesiąc temu i teraz jest druga cukinia (wprawdzie dużo większa od tej którą można kupić w sklepie). Rosną w półcieniu koło pomidorów....
Pozdrawiam
Daro---
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Moje trochę zaniedbałam z opryskami ;:131 , ale przed chwilą wycięłam większość porażonych liści (u dyń też) i mam zamiar je wzmocnić florovitem aby dłużej się opierały atakowi (a liście zaniosę bykom lub świniom, w zależności komu wujek będzie chciał dać zieleninę :lol: , bo łodygi są grube i soczyste :roll: ), najbardziej atakowana jest okrągła krzaczasta cukinka (praktycznie mało który liść nie ma plam), reszta trzyma się wyjątkowo dobrze.

Zerwałam również po długiej przerwie (jeśli to nie pierwszy owoc z krzaka to na pewno drugi) tapira, miałam niemałą zabawę z nim :lol: , wyrósł w miejscu gdzie miał ograniczone miejsce z powodu pniaka po czereśni, i wbił się na ciasno więc musiałam go ze dwa razy przesuwać bo dalej miał mało miejsca :lol: , zerwałam go w końcu a dłuższy od przedramienia i wyjątkowo chudy (nie poszedł w maczugę, a go nie zakręciło :roll: , na pewno ma gąbkę na całej długości ale przy pukaniu tego nie słychać tylko koniec jest grubszy :wink: ).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Daro, Cecylia,
cukinia ma bardzo duże wymagania pokarmowe. Może u Was nie dostały dość jedzenia.
Iza
Awatar użytkownika
pestka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1809
Od: 1 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

A moje pierwszy raz posiane troszkę ich było a to może ostatnie ,bo po tych deszczach liście nie ciekawe się zrobiły

Obrazek


Obrazek


Obrazek
oj nie wgrałam zdjęcia ostatnich ,przepraszam następnym razem tylko gnojówka była
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Pestka to wytnij te najbrzydsze i nazbyt zagęszczające krzak i zakarm je aby poszły w nowe liście (tak coby reszta nie zarażała się od tych już zainfekowanych, bo to źródło grzyba i nie powinno być na roślinie).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
barjed5251
200p
200p
Posty: 219
Od: 12 lut 2013, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Na równi i do Łomży i do Ostrołęki.

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

U mnie urodzaj dyniowych jak nigdy,fakt deszcze padały,zero nawożenia tylko na jesieni obornik.Jeden krzak cukini,moc owoców,2 krzaczki patisonów,owoców już z kilkadziesiąt,no i dynia butelkowa na razie nie wiem ile ,ale więcej niż w tamtym roku.


Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kwiat zyje,kocha i przemawia cudownym językiem.
(Peter Rosegger )
Z pozdrowieniami BARBARA
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Zaczęły mi mięknąć/gnić zawiązki. :( A dopiero co tak ładnie owocowały.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”