Krzyżówka Persimmona ?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8512
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Krzyżówka Persimmona ?

Post »

Tak wygląda w tym roku moja Żółta Sakiewka . Dodam , że jest po przejściach , ale i tak dobrze sobie
radzi .

Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Krzyżówka Persimmona ?

Post »

Po roku przerwy w uprawie Persimonowa sakiewka wraca do łask. ;:173 W ubiegłym roku nie zmieściła się ze względu na mnogość odmian testowych.W tym pomimo że testówek będzie jeszcze więcej na 10 roślin miejsce znaleźć się musi,gdyż chcę ją porównać z inną podobną odmianą na której nasiona póki co jeszcze czekam. A poza tym co do samej Persimonowej sakiewki mam jeszcze inne plany,które mam nadzieję wdrożyć.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8512
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Krzyżówka Persimmona ?

Post »

Sakiewkę żółtą na ten rok odpuszczam . Mam kilka innych do testowania z za
wschodniej granicy . Uprawiał ktoś Inżyr Rozowyj ? Ma być super .
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Krzyżówka Persimmona ?

Post »

Inżir Rozowyi to jeden z priorytetów na ten rok u mnie, ;:215 ale nie tylko ten Inżir. ;:306
Co tam masz do testów - pochwal się. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8512
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Krzyżówka Persimmona ?

Post »

Sporo tego dostałam , około 40 nowych dla mnie odmian . O niektórych nawet na rosyjskim
forum niewiele mogę znależć .Wszystkich w tym roku nie dam rady sprawdzić . W pierwszej
kolejności posieję te z wykrzyknikami , że super i te wczesne tzw.czerwcowe . Widzę ,że
na rosyjskim forum chwalony jest P20xBiuty King .Oczywiście miałam w tym roku ograniczyć
ilość odmian . :oops:
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Krzyżówka Persimmona ?

Post »

Nie wiem skąd w tym temacie wziął się Inzhir Rozovy, ale na pewno to jest super pomidor, jeden z niewielu, które powtórzę w tym sezonie, przede wszystkim jest bardzo smaczny, mięsisty, ale nie kartoflany, może nie jakiś super plenny, ale smak wynagradza.
Sądzę Witku, że przy Twoich umiejętnościch z plennością sobie poradzisz, w ubiegłym sezonie szukałam o nim wiadomości, czytałam, że potrzebuje dodatkowego nawożenia, ja o to nie zadbałam, za dużo odmian i za mało czasu.

Obrazek

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Krzyżówka Persimmona ?

Post »

Mam zamiar taki właśnie Irenko.W charakterystyce pisanej jak i w w uprawie ma same superlatywy.Testowe odmiany zwykle sieję po 10 nasion a jak mnie coś przekona w ciemno te 40-50. ;:108 :D
To tak na marginesie bo to wątek o krzyżówce Persimona którego to mam zamiar w tym roku dodatkowo pożenić. ;:173
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Krzyżówka Persimmona ?

Post »

[quote="Rzepka"]Nie wiem skąd w tym temacie wziął się Inzhir Rozovy, ale na pewno to jest super pomidor, jeden z niewielu, które powtórzę w tym sezonie, przede wszystkim jest bardzo smaczny, mięsisty, ale nie kartoflany, może nie jakiś super plenny, ale smak wynagradza.

Irenko a gdzie można kupić nasionka tego Inzhir Rozovy ? Bardzo bym była chętna do wypróbowania chociaż na jednym krzaku.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Krzyżówka Persimmona ?

Post »

Elu, ja dostałam dwa nasionka od mojej koleżanki, ale sądzę, że jest dostępny na rosyjskich stronach.

Pozdrawiam Irena
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Krzyżówka Persimmona ?

Post »

Irenko dziękuję za informację. Niestety nie mam możliwości zakupienia nasion u wschodnich sąsiadów tj. nie znam nikogo kto mógłby mi kupić ani nie znam sklepu wysyłkowego. Może z czasem ta odmiana pojawi się u nas do kupienia.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Krzyżówka Persimmona ?

Post »

Siejecie w tym roku krzyżówkę Persimmona?
Ja wracam do niej po jakimś czasie w celach krzyżówkowych.Czas ją wydać za jakiegoś smukłego wegetatywnego gościa. ;:306
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzyżówka Persimmona ?

Post »

To będzie z tego niezły ,,bałagan,, jak to nazywała Kozula. :D To krzyżówka jeszcze chyba nieustalona,
u mnie z nasion od Ciebie Witku rozszczepiła się na zwykłego Persimona. :wink:

Ja jej nie wysieję, za mało aromatyczna jak dla mnie i bałabym się, że krzyżówka taka też będzie.
Musisz ją ożenić z jakimś super smacznym i aromatycznym pomidorem.
Za to plenność Persimonowej Sakiewki to pożądana cecha. ;:108
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Krzyżówka Persimmona ?

Post »

Bałagan będzie gdyż pożenić mam ją zamiar nie z jedną tylko odmianą.Ten rok jest prawdopodobnie ostatnim w którym testuję nowe odmiany.Te które się sprawdzą plus pewniaki z lat ubiegłych zostaną.Przyszłość to już tylko krzyżowanie wybrańców.Persimonowa sakiewka aromatem nie grzeszy więc pora się nią pobawić.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”