Jak wygląda wasz warzywnik? Zdjęcia, plany, opisy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fretka
50p
50p
Posty: 54
Od: 17 lut 2013, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: krosno pdkp

Re: Jak wygląda wasz warzywnik?

Post »

Jak dla mnie bomba, ogród piękny, te stelaże są świetne. Moje ogórki nie podwiązywane, leżały na ziemi. Jak to robisz? Po prostu podwiązujesz roślinki, tak? Ja mam patyki długie z włókna szklanego, to sobie zrobię takie kabłąki i powiążę.
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Jak wygląda wasz warzywnik?

Post »

Początkowo trzeba oplatać ogórki, aby nadać im kierunek, a potem same wspinają się po sznurku ;:63 choć nie zawsze po swoim ;:306
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
edysqa
200p
200p
Posty: 331
Od: 18 lut 2013, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś w woj. łódzkim
Kontakt:

Re: Jak wygląda wasz warzywnik?

Post »

Renzal, masz wspaniale urządzony warzywnik :-)
Może ktoś się jeszcze pochwali swoim? Szukam inspiracji, bo nie wiem jak zacząć, ciągle myslę jak "zaprojektować" swój warzywniak, gdzie co posadzić, ale nie mogę nic wymyślić ;:oj
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5842
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jak wygląda wasz warzywnik?

Post »

:wit Moja działka liczy sobie 2,5 ara. Mam wydzielony pas ziemi na warzywniak, ogrodzony niskim płotkiem. Uprawiam pomidory, paprykę, fasolę, ogórki, włoszczyznę (w tym roku rezygnuję z włoszczyzny na rzecz pomidorów :roll: ) groszek, cebulę, zioła.
A teraz fotki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
danger325
200p
200p
Posty: 262
Od: 22 wrz 2012, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Jak wygląda wasz warzywnik?

Post »

@Renzal, możesz mi podać wymiary tej podpory na ogórki? Interesuje mnie głównie wysokość, oraz rozstaw między sadzonkami ogórków. Do czego przywiązujesz te sznurki na dole?
Awatar użytkownika
kasia82
500p
500p
Posty: 583
Od: 25 lut 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Jak wygląda wasz warzywnik?

Post »

Mój warzywniaczek, sezon 2012 :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Renatko, jestem pod wrażeniem stelaża na ogórki, muszę pocisnąć M. żeby mi taki zrobił, w ubiegłym roku miałam z plastikowych rurek. :;230
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Jak wygląda wasz warzywnik?

Post »

Ależ warzywniki! Niektóre to prawdziwe dzieła sztuki! ;:oj ;:oj ;:oj
Też mam, ale zajmuje malutki kawałeczek działki, żeby latem były własne warzywka i folia, a w niej nowalijki i rozsady - wiosną , zanim urosną ogórki, pomidory.
Obrazek
później:
Obrazek
Obrazek
a tu lato na zagonku:)
Obrazek
;:7
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Jak wygląda wasz warzywnik?

Post »

fretka pisze:Jak dla mnie bomba, ogród piękny, te stelaże są świetne. Moje ogórki nie podwiązywane, leżały na ziemi. Jak to robisz? Po prostu podwiązujesz roślinki, tak? Ja mam patyki długie z włókna szklanego, to sobie zrobię takie kabłąki i powiążę.
Na dole jest druga rura (ale mogą być i druty), za którą zaczepiony jest sznurek. W tunelu podwiązuję sznurek do ogórków, ale tu przy ponad 24 mb (ok 6 m jeden x 2 szt. i x 2 strony) za długo by schodziło. Na górze H. przyczepił drut z siatki i dzięki temu sznurki się nie ściągają. :heja
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Jak wygląda wasz warzywnik?

Post »

danger325 pisze:@Renzal, możesz mi podać wymiary tej podpory na ogórki? Interesuje mnie głównie wysokość, oraz rozstaw między sadzonkami ogórków. Do czego przywiązujesz te sznurki na dole?
Ta podpora ma wysokości po wkopaniu ok 2 m (trzeba wkopać sporo, żeby była stabilna, ale to już zależy od gruntu).
Jak wcześniej napisałam długości ma ok 6 m, ale to już każdy dowolnie, według własnych potrzeb i możliwości może zdecydować.
Moja podpora jest z rurek metalowych, a znajomi zdecydowali, że wolą z drewna.
H. kupił przez pomyłkę czerwoną farbę (miał być brąz :;230) i teraz wszystko maluje na jeden kolorek. ;:224
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
radcamedyczny
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 23 mar 2013, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jak wygląda wasz warzywnik?

Post »

Witam, bardzo ładne warzywniki.

Renzal, co to za odmiana ogórków ?
rm
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Jak wygląda wasz warzywnik?

Post »

To są różne ogórki gruntowe, nie mam nigdy jednej odmiany, bo nawet jak się któraś sprawdza, to niekoniecznie mam do niej dostęp kolejnym roku. :(
Do prowadzenia w pionie z lekka odradzam tylko odmiany tworzące dużo krótkich pędów, ale to wszystko kwestia wysokości stelaża i gęstości siania .
Przy tej metodzie dużo wygodniej pielęgnować i zbierać ogórki, ale jednak trochę czasu trzeba im poswięcić (chodzi o oplątywanie na sznurki - przynajmniej w początkowym okresie).
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak wygląda wasz warzywnik?

Post »

Piękne macie warzywniaki! ;:138

My mamy mały ogródek warzywny. Mamy dużą działkę, ale na warzywka na razie wygospodarowane tylko 30 m2 i otoczone prowizorycznie siatką. Ziemia to glina rozrzedzona piaskiem i kompostem. Z roku na rok jest coraz lepsza.

Uprawiamy wszystkiego po trochu, aby nabyć doświadczenia, spróbować nowych rzeczy. Ten rok będzie naszym 3 rokiem z ogródkiem warzywnym. Sadzimy również pomiędzy warzywami kwiaty i zioła.

Ogródek rok temu w sierpniu :)

Z tego co tu się rzuca w oczy, to: po lewej fasola tyczna i karłowa, w tyle pomidory, po prawej ogórasy i arbuzy. Pośrodku pióropusz chrzanu. Gdzieniegdzie sałata i zioła, ale ich za bardzo nie widać.
Obrazek
Awatar użytkownika
radcamedyczny
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 23 mar 2013, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jak wygląda wasz warzywnik?

Post »

Oto fragment mojego warzywniaka z 2011 roku. Zarośla groszku, odmiana Iłówiecki :)

Obrazek

Zbliżenie strączków:

Obrazek
rm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”