Ogórek Antylski

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Prazyn
200p
200p
Posty: 250
Od: 30 lip 2012, o 16:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pobiedziska

Ogórek Antylski

Post »

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak uprawiać ogórka antylskiego, jaki ma smak, czy choruje. Może ktoś z was miał tą roślinkę, proszę aby podzielił się swoim doświadczeniem :lol:
Karol
Kasencja

Re: Ogórek Antylski

Post »

To są małe ogóreczki, wyglądają jak arbuziki.
Nie zauważyłam, żeby miał jakieś szczególne wymagania.
Rozrasta się jak chwast, bardzo ładnie wygląda. Pnie się po wszystkim co spotka na drodze.
Miałam go w tunelu foliowym, w gruncie nie, więc nie wiem jak sobie poradzi w gruncie.
W smaku podchodzi pod prawdziwego ogórka, ale jakoś mi nie podszedł. Dodawałam go do sałatek
z prawdziwymi ogórkami. Do tego się świetnie nadaje, no i jako ozdoba. Nie łapały go choroby.
Obok ogórki zaatakował mi przędziorek, a tego nie. Szalał do samego końca.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogórek Antylski

Post »

Ładny Ci okaz urósł ;:63 i widzę że ma sporo owoców. Bardzo ozdobnie wyglądają jego liście.A jego owoce zbiera się w pełni wyrośnięte?
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
Prazyn
200p
200p
Posty: 250
Od: 30 lip 2012, o 16:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pobiedziska

Re: Ogórek Antylski

Post »

Bardzo ciekawa roślinka. Musze ją posiac :lol:
Karol
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Ogórek Antylski

Post »

Kasiu bardzo ładny Ci urósł. ;:138

Ja na jesieni kupiłam kilka nasionek i zastanawiałam się czy można go uprawiać w gruncie, ale z tego co widzę, trzeba raczej go sadzić w namiocie. Będę musiała coś wykombinować. ;:224

A czy próbowałaś z niego robić przetwory. Czytałam, że nadaje się świetnie do zalewy. Chciałabym zrobić na przykład w miodzie albo pikantne z chili, curry. Co o tym myślisz?
Kasencja

Re: Ogórek Antylski

Post »

Joane pisze:Ja na jesieni kupiłam kilka nasionek i zastanawiałam się czy można go uprawiać w gruncie, ale z tego co widzę, trzeba raczej go sadzić w namiocie. Będę musiała coś wykombinować. ;:224
Ja tylko napisałam, że u mnie rósł w namiocie, a jak poradzi sobie w gruncie, to nie mam pojęcia :roll: .
Trzeba spróbować :) .
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogórek Antylski

Post »

Ogórek antylski występuje w Afryce międzyzwrotnikowej to w gruncie chyba sobie nie poradzi :( a po drugie nie jest u nas zaaklimatyzowany.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Ogórek Antylski

Post »

Kasiu wiem, że nie próbowałaś w gruncie. :D Ja mam tylko 10 nasionek, a czytałam, że wielu nie udała się uprawa no a ja pierwszy raz będę uprawiała ogórki i inne warzywa. Dlatego wolę skorzystać z Twojego doświadczenia i posadzić pod osłoną. Mam trochę czasu i mogę się postarać o mały namiot.
A jak wszystkie nasiona wzejdą to mogę ze dwa trzy posadzić w gruncie.

A robiłaś te przetwory?. Sory że tak pytam. :oops:

edit: Widzę, że Tomek już wyjaśnił. W takim razie na 100 % przygotuję osłony.
Kasencja

Re: Ogórek Antylski

Post »

Tak, robiłam :) . Ogórki muszą być dobrze dojrzałe. Jak za wcześnie zerwane, to robią się pomarszczone.
Kisiłam - lipa. W zalewie octowej, jako dodatek do innych ogórków, czy cukini, bardzo dobre i efektowne.
Robiłam z papryką chili na ostro i też pasuje. Same, nie za bardzo.


Tomek-Warszawa pisze:Ogórek antylski występuje w Afryce międzyzwrotnikowej to w gruncie chyba sobie nie poradzi :( a po drugie nie jest u nas zaaklimatyzowany.
Nie byłabym tego taka pewna. Patrząc jak rośnie w namiocie, do samego końca mimo zima, można przypuszczać,
że w gruncie może sobie dobrze poradzić. Dobiły go moje ręce i sprzątanie w namiocie.
Trzeba spróbować w gruncie i w tym roku to zrobię.
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogórek Antylski

Post »

Ja też spróbuję w gruncie w tym roku - na pewno miała go PKasia w tym roku, ale nie wiem czy w gruncie czy w namiocie - tu musiałaby się sama wypowiedzieć :)
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Ogórek Antylski

Post »

Kasiu serdecznie dziękuję za odpowiedź. ;:196
Tak się napaliłam na tego ogórka, a szczególnie na przetwory z niego, teraz wiem co i jak.
Na kiszone mam inne, mam nadzieję, że będą dobre, bo ostatnio mi nie wychodziły, ale robiłam z kupnych.
Jestem ciekawa jak pójdzie mi uprawa.

Agulko masz rację warto wypróbować też w gruncie. Tym bardziej, że ostatnie lata są u nas coraz cieplejsze. ;:224
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogórek Antylski

Post »

Jeśli Kasia pisze, że był do przymrozków to na pewno w gruncie sobie poradzi :) - Ja sieję i mam zamiar zebrać chociaż kilka słoików tego cudeńka ;))
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogórek Antylski

Post »

patrząc na zdjęcie Kasencji to miałam kiedyś takiego ogórka nasiona kupiłam w Niemczech pod nazwą mini ogórek. Niestety posadziłam go przy drzwiach szklarni i nie dość że ciągle się go ruszało przy wejściu to jeszcze był narażony na przeciąg i plony były mizerne.Może ziemia mu nie odpowiadała.W każdym razie więcej go nie siałam.I za bardzo też nie wiedziałam co z tych ogóreczków można zrobić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”