Cukinia,kabaczek uprawa,wymagania,choroby,szkodniki cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5746
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Tak ,masz rację Suzana,sypię na ścieżki,w sporych odległościach od roślin,nie bezpośrednio pod nie... ;:108
Asia
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6618
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Obrazek Obrazek

Po wycięciu porażonych przez mączniaka liści cukinie mają się dobrze.
dinopd
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 24 lip 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Chciałbym zapytać czy kabaczek jest rośliną wieloletnia?

Nie mam takiej informacji na opakowaniu.

I gdzie najlepiej kupować nasiona. Markety (OBI, Real, Tesco) czy lepiej w sklepach ogrodniczych?
Brak u mnie polskich liter PRZEPRASZAM

Hito wa mikake ni yoranu mono - Ludzie nie są tacy, jak się zdają... ;)
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5746
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Cukinia - uprawa

Post »

:wit Kabaczek jest roślina jednoletnią :roll: Na prawdę nie wiesz? :wink: Nasiona są dostępne w ogrodniczych sklepach ,w Castoramie itp.
Asia
Kasencja

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Cukinia jeszcze u Was rośnie? U mnie jeszcze tak i jakoś ostatnio nie mogę się jej najeść :D .

A to moja Soraya - 8 kg wagi, 67 cm długości. Pozbierałam z niej nasiona na przyszły rok :)

Obrazek
Kasencja

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Tak jeszcze wyglądają na ogrodzie, mam nadzieję, że przymrozki tak szybko nie przyjdą. Tak szybko to lato minęło, nie zdążyłam się jeszcze nacieszyć :roll:



Obrazek Obrazek


A na koniec marcheweczka :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1672
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Cukinia - uprawa

Post »

U mnie juz krzaczki zlikwidowane jakies 2 tyg. temu, trza sie uzbroic w cierpliwosc do przyszlego roku.
Maluchy co zostaly na krzaczkach ukisilam tak jak ogorki na malosolne, pycha :wit
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5746
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Cukinia - uprawa

Post »

:wit na moich krzakach rośnie jeszcze sporo cukin .Ale nie ma juz kwiatów. jutro pozrywam ,krzaki spale ,bo są chore :D
Asia
Alembik

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Kasencja, super owocują jak na tę porę roku, chociaż tą brzydką w rogu warto ciapnąć by te ładne lepiej urosły, mrozów jeszcze jakiś czas ma nie być i biegać za nimi nie warto, radził bym je pozostawić aby urosły nieco większe. Im większa cukinia tym łatwiej przechować. U mnie całe liście są już białe od mączniaka, ale coś tam rośnie to nie ruszam. Jeśli owoce wyrosną duże to kurki będą miały zimą świeżą zieleninę. Póki co mam dwie trochę mniejsze od tej, bo mieszczą się w skrzynce, ale nie spodziewałem się że urosną takie duże ;)

A w ogóle to lepsza jest ta paskowana odmiana. Są późniejsze, ale są naprawdę silne. Ta bez pasków już dawno temu przestała dawać owoce do tego skosił ją mączniak rzekomy a ta paskowana świetnie się trzyma.paski o owoce ogólnie chodzi, że są w paski.
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Zawiodłam sie na odmianie "Astra Polka" - same pestki i "wata", nawet w małych owocach.
"Lajkonik" jest ok. zerwana jako mała i także wyrośnięta.
Dwa lata temu miałam "Soraya" i też byłam zadowolona.
;:7
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
elzunia70
100p
100p
Posty: 157
Od: 18 mar 2011, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Cukinia - uprawa

Post »

Rybka pisze:U mnie już krzaczki zlikwidowane jakies 2 tyg. temu, trza sie uzbroic w cierpliwosc do przyszlego roku.
Maluchy co zostaly na krzaczkach ukisilam tak jak ogorki na malosolne, pycha :wit
;:145 tylko jak wytrzymać do przyszłego roku :shock:
ja w tym roku pierwszy raz w życiu posadziłam cukinie i choć początki miałam trudne
to dzięki wsparciu i radom z tego topiku
dohodowałam się i cukinii i kabaczków pod nazwą cukinii
i zakochałam się na zabój
zrobiłam na zimę leczo i a la ananas i taką soloną (jak grzybki) pyszności ;:137
tylko ukisić mi się nie udało czy możesz podpowiedzieć jaki masz patent,bo w occie niezbyt lubię
Pelasia fakt na razie i u mnie żeńskich kwiatków nie widać ale że faceci są i ładna pogoda to też daje im jeszcze szansę
no i czekam na wizytę teściowej więc chcę się pochwalić, może to nie skromnie ale jakie przyjemne
i wiem że ona się będzie cieszyć że jej synuś je zdrowe warzywka :;230
więc może je podleje jeszcze jakąś gnojówką i będę się modlić co by pożyły jeszcze ze dwa tygodnie
a może ktoś powie jakie są kiedy duże porosną te okrągłe cukinie czy mają gruby miąsz czy niezbyt i nadają się tylko do zapiekania
pozdrawiam Ela
pozdrawiam
elżunia
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1672
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Cukinia - uprawa

Post »

elzunia70 pisze: tylko ukisić mi się nie udało czy możesz podpowiedzieć jaki masz patent,bo w occie niezbyt lubię
Normalnie kisilam jak ogorki, kopiata lyzka soli na litr wody, czosnek, koper, chrzan i po kilku dniach byla lekko ukiszona (tak jak ogorki malosolne. Czytalam tez, ze mozna przechowywac taka ukiszona przez zime, tylko trzeba spasteryzowac bo inaczej sie za mocno przekisi i bedzie niejadalna.
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Alembik

Re: Cukinia - uprawa

Post »

A ja próbowałem ukisić patisony. Kompletny niewypał, wyszły obrzydliwe. Po pierwsze za słodkie, po drugie chyba zaczęły przechodzić fermentację alkoholową.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”