Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1017 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 73  
Autor Wiadomość
wronek89
 Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2008, o 11:07 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Obrazek
Moje :)

tara
 Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2008, o 13:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
nie wiem ale moje pomidory choruja, co prawda teraz pokazuja nowe listki, mam odmianę bawole serca i malinówki/nazwe zapomniałam/, co sadzicie, po raz pierwszy zastosowałam ziemie do sadzonek, zawsze mialam kupowałam uniwersalna ogrodniczą i nie było zadnych takich problemów,
przepraszam, ale zapomniałam wkleić zdjęcia, skleroza
Obrazek Obrazek Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Smolkus1993
 Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2008, o 14:24 
200p
200p
Mam podobny problem liście właściwe mi usychają i nie wiem co robić najlepiej wyrzucić i kupić gotowe sadzonki

konto-nieaktywne2
 Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2008, o 14:42 
---
tadeusz48 napisał(a):
Różni się się zasadniczo; ekologicznym przygotowaniem sadzonek.....

Ja znam producentów sadzonek którzy przygotowują je i uprawiają pomidory i nie tylko to na zasadzie uprawy ekologicznej - biodynamicznej. Są specjalne gospodarstwa rolne produkujące plody rolne w tym pomidory w sposób ekologiczny czyli bez chemii.W gospodarstwach tych nie używa się nawet sztucznych nawozów. :D
Przy uprawie ekologicznej i tej z wykorzystaniem chemii występują Tadeuszu te same choroby, szkodniki, niedobory skladnikow pokarmowych.
Czy produkcja sadzonek na parapecie jest zawsze ekologiczna?. :lol: To zależy od tego który je produkuje. Przeczytaj ten post
Cytuj:
dziś popryskałem Target Dithane NeoTec 75 WG i mam nadzieje
że moje małe sadzonki już nie zachorują !! :)
Czy to ekologia na parapecie czy chemia?.
Oczywiście zgadzam się z tobą uprawiajmy bez chemii bo ona nam szkodzi. Dlatego zalecam wszystkim przeczytanie tematu http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ight=mleko
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=253
tara napisał(a):
nie wiem ale moje pomidory choruja, .....

By postawić prawidlową diagnozę potrzebne sa ich zdjęcia lub dokladny opis choroby(zmiany w ksztalcie liści, przebarwienia, uszkodzenia, itp.)

konto-nieaktywne2
 Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2008, o 14:45 
---
Smolkus1993 napisał(a):
Mam podobny problem liście właściwe mi usychają i nie wiem co robić najlepiej wyrzucić i kupić gotowe sadzonki

Smolkus przestań z nas żartować. Udzielili ci przecież odpowiedzi na twoje problemy tadeusz48 i erazm.

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2008, o 16:05 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Taro jak to możliwe to daj lepszej jakości zdjęcia z objawami choroby - liści. Opisz też objawy.

Smolkus1993
 Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2008, o 16:20 
200p
200p
Nie żartuje z was ale denerwuje mnie to że coś mi nie wychodzi !! :(

jak was uraziłem swoimi pytaniami to przepraszam starałem się i nic z nie wychodzi wsiałem 3 dni temu nowe nasiona ile jeszcze będę czekał

blue
 Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2008, o 16:53 
200p
200p
Witam dziękuję Kacper za skierowanie mnie tutaj :) tak szczerze to czytając ten post nie znalazłam wszystkich odpowiedzi które mnie interesują .
A więc tak po pierwsze czy ktoś ma tutaj doświadczenie w wychodowaniu pomidorków koktajlowych w domu a potem po 15 maja na balkonie? bo w sumie większość pisze o tunelach a eMZet odradza taką formę wychodowania pomidorów tzn że są słabe! ja dzisiaj posadziłam "Koraliki" w doniczce i tak się zastanawiam, może mogłam dać jakiś ukorzeniacz aby były mocniejsze? a jak wyjdą może wtedy? i jaka ziemia jest najlepsza po pikowaniu? no i jak często podlewać ? teraz zanim nie wyszły z ziemi i potem?
Chantico napisałaś że......... po doniczki dla Koralików....... czyli posiałaś tą odmianę co ja?

tadeusz48
 Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2008, o 20:10 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Wyhodowanie pomidorów koktajlowych niczym się nie różni od wyhodowania innych pomidorów.
Wracając do "choroby pomidorów" a właściwie rozsady pomidorów to nie dziwię się ludziom że we wszystkim widzą choroby jak niektórzy karmią ich wiadomościami a to że: niedobór fosforu,nieprawidłowy stosunek pierwiastków,zbyt wysoki lub niski odczyn ( http://www.inwarz.skierniewice.pl/klucz ... =opis&id=7 )brak lub utrudnianie pobierania miedzi,ograniczenie dostępu azotu, zagląda dalej a tam katalog niedoborów i chorób. , http://www.inwarz.skierniewice.pl/klucz ... =opis&id=9 Czytając to zaczyna utwierdzać się w przekonaniu że jego pomidory chorują, a jak chorują to najlepszym lekarstwem chemia. Jeżeli do wyhodowania pomidorów użyto ziemi do upraw warzyw zakupionej w sklepie ogrodniczym, to należy przyjąć ze z podłożem do uprawy pomidorów jest wszystko w porządku. Pomidory chorują i to na wiele chorób, ale na siłę szukać choroby w kilkudniowych siewkach to przesada. Choroba, zwłaszcza grzybowa musi skądś się wsiąść, jeżeli kuweta była wyparzona, ziemia też( bo taką kupujemy w sklepie), przez zamknięte okna zarazki się nie przedostaną( zresztą za oknem jeszcze zimno), nasiona kupione w sklepie też dają gwarancje to i niebezpieczeństwo choroby grzybowej jest znikome. Według mnie przyczyn "choroby" należy upatrywać w niewłaściwej pielęgnacji siewek. Po pierwsze musi być widno i ciepło w pomieszczeniu, po drugie musi być właściwa wilgotność- a utrzymanie właściwej wilgotności wcale nie jest łatwe. Naczynie ( kuweta,doniczka czy kubek po jogurcie) musi mieć otwory do odprowadzenia nadmiaru wody. Doniczki lub kubki powinny stać na podstawkach które przyjmą nadmiar wody, w podstawkach nie może być woda(należy wylewać nadmiar wody z podstawki) Jeżeli sadzonka cierpi na niedobór wody to pokazuje poprzez więdnięcie liści, natomiast jeżeli ma nadmiar wody to niczym nie sygnalizuje- tylko zamiera po kilku dniach kąpieli. Nie należy nic dodawać- żadnych ukorzeniaczy czy wzmacniaczy, nienależy ich niczym pryskać- dopiero tuż przed wysadzeniem na miejsce stałe. Można je nie więcej jak dwa razy po przepikowaniu wzmocnić nawozem w płynie. Nie należy szukać dziury w całym- jeżeli jest odpowiednia temperatura( nie za mała), dobre nasłonecznienie oraz optymalna wilgotność to musi się udać wyhodowanie ładnej rozsady. Tym co są początkujący nie bardzo wychodzi niech się nie zrażają- trening czyni mistrza.

mia63
 Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2008, o 20:31 
200p
200p
Dziękuję za tak optymistyczny post.Mam ochotę w tym roku posadzić pomidory .Czytam ten wątek i podane linki dotyczące uprawy. Po przeczytaniu wielu postów zaczęłam sie najnormalniej w świecie obawiać czy moje sadzonki wytrzymają te wszystkie choroby o których się tutaj naczytałam. Zastanawiam się , czy bez chorób udają się komukolwiek pomidory.
Twój post Tadeuszu mnie uspokoił, chociaż rady wielu tutaj piszących też mi się przydadzą.

malwa
 Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2008, o 20:57 
100p
100p

1 szt.
wczoraj posialam zółte pomidory
sa lepsze niz czerwone :D

Gabriela
 Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2008, o 21:07 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja robie rozsady pomidorów w domu od 15 lat i powiem, że nigdy (tfu,tfu..) nie miałam z nimi żadnych problemów.
Niczym nie pryskam, i nie nawożę młodziutkich sadzonek.
Zgadzam się całkowicie z Tadeuszem, że nie należy szukać choroby tam gdzie jej nie ma.
Uważam, że problemy wynikają z błędów w uprawie.

malwa
 Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2008, o 21:10 
100p
100p

1 szt.
tez tak uwazam
kto wie jak pielegnowac ma obfite plony
:)

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2008, o 08:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
tadeusz48 napisał(a):
...Wracając do "choroby pomidorów" a właściwie rozsady pomidorów to nie dziwię się ludziom że we wszystkim widzą choroby jak niektórzy karmią ich wiadomościami ...

Liczę na Ciebie w diagnozie dla Tary. :lol:
tara napisał(a):
nie wiem ale moje pomidory choruja, co prawda teraz pokazuja nowe listki, mam odmianę bawole serca i malinówki/nazwe zapomniałam/, co sadzicie, po raz pierwszy zastosowałam ziemie do sadzonek, zawsze mialam kupowałam uniwersalna ogrodniczą i nie było zadnych takich problemów,
przepraszam, ale zapomniałam wkleić zdjęcia, skleroza
Obrazek Obrazek Obrazek

Nie będę jej przecież "karmił" fałszywymi informacjami podawanymi przez światowej sławy profesorów z Instytutu Warzywnictwa. :idea:
Bym zapomniał - czeka dalej na Twoją fachową diagnozę
Smolkus1993 napisał(a):

Proponuję Tadeuszu przejść do fachowych porad! :lol: Ja nie będę już się wypowiadał w tym temacie - obiecuję. :idea: :P

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 1017 ]  Idź do strony nr...        1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 73  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Turtle i 17 gości