Szczaw(Rumex) uprawa,problemy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Szczaw

Post »

Ale dziki ma ten minus że po łąkach ganiają psy, koty, zające... nie muszę chyba pisać z czym to się wiąże ;)
Mój niestety siany poprzednią jesienią w ogóle nie wyrósł. Cóż...
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Szczaw

Post »

Dziwne :shock:
Według tego toku myślenia, to i warzywniaka w otwartym polu( bez ogrodzenia) nie powinno się uprawiać??! ;:224
Zbieranie ziół rosnących naturalnie też beee ?? A co z pokrzywą na gnojówkę( tam też kot, pies, zając...)?? ;:181
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
Awatar użytkownika
Mlody_Ogrodnik
100p
100p
Posty: 127
Od: 17 wrz 2011, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Szczaw

Post »

Ja mam ogród nieogrodzony i zwierzęta się boja wchodzić do niego . A w łąkach zając czy inne zwierzę czuje się bezpiecznie więc dziki szczaw.... nie zawsze jest bezpieczny . Własny szczaw ma plusa w tym że nie musisz się męczyć i odcinać po listku ani chwastów odrzucać , idziesz i tniesz jak leci . Panujesz także nad chorobami i szkodnikami . ;:108
"Każdy ma prawo kochać, każdy ma prawo do miłości. Nieważne czy jesteś homo czy hetero - kochaj, bo tylko dzięki miłości świat staje się piękniejszy i lepszy."
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Szczaw

Post »

;:215
To i na grzyby do lasu nie ma po co się wybierać ...., tam TOoo dopiero zwierzyna!!!!
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
Awatar użytkownika
Kasia1972
500p
500p
Posty: 970
Od: 18 paź 2008, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Szczaw

Post »

Dziki szczaw jest przepyszny! ;:108 Jak dla mnie jest bardziej kwaśny i bardziej wyrazisty w smaku, niestety z braku laku... i ogrodowy musi wystarczyc :D
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Szczaw

Post »

To dziki szczaw rosnący jako chwast w ogrodzie jest dobry. Ja to tak rozumiem.
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
Kasia1972
500p
500p
Posty: 970
Od: 18 paź 2008, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Szczaw

Post »

Gunnar - pewnie. Nawet Ci zazdroszczę :D
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Szczaw

Post »

Lobuzka nie porównuj gnojówki bo to trochę bez sensu. Gnojówą "dokarmiasz rośliny". Ja bym tego nie prównywał za przeproszeniem do "psich szczyn" :P
Podobnie w lesie z grzybami. Tam nie chodzą pieski regularnie od rana do wieczora w ładną pogodę z panami puszczone bez smyczy i nie podsikują każdego krzaczka.
Ja pisząc o łące mam na myśli właśnie takie łąki w pobliżu domów czy blokowisk. Wiadomo że łąka pod lasem gdzieś hen daleko od miasta, czy pod górami to zupełnie co innego.
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Szczaw

Post »

Nie wiem w co Ty brniesz??!!

Moja wypowiedź dotycząca szczawiu brzmiała:
lobuzka pisze:Wolę dziki szczaw- uważam że jest bardziej wyrazisty/smaczniejszy i po zblanszowaniu do mrożenia ładnie "trzyma formę".
Marek-BB pisze:Wiadomo że łąka pod lasem gdzieś hen daleko od miasta, czy pod górami to zupełnie co innego.
Cieszę się, że w końcu zrozumiałeś, gdzie zbiera się dziki szczaw ;:63
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Szczaw

Post »

Nie brnę tylko napisałaś też wyraźnie:
lobuzka pisze:Dziwne :shock:
A co z pokrzywą na gnojówkę( tam też kot, pies, zając...)?? ;:181
A różnica jest taka że liści z pokrzywy nie wrzucasz żywcem do zup tylko robisz gnojówę i jedynie nią podlewasz rośliny.
A na grzyby w lesie nie sikają psy. Tyle.

Tylko o to mi chodziło i nie masz się co oburzać. A co do łąk na których się zbiera szczaw, to nie każdy ma możliwość w takie ustronne miejsca się udać i wiele osób zbiera na łąkach
w pobliżu miasta i o dokładnie taki dziki szczaw mi chodziło - Z takich właśnie łąk.
kontener22
50p
50p
Posty: 90
Od: 11 lut 2012, o 23:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szczaw

Post »

A różnica jest taka że liści z pokrzywy nie wrzucasz żywcem do zup
Czemu nie? Robią ludzie zupę pokrzywową, dusi się te pokrzywy na maśle najpierw, jak szczaw :) Tylko dużo roboty, bo w pokrzywie siedzi pełno owadów i trzeba to długo płukać.
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Szczaw

Post »

A robią, robi się przecież nawet herbatki i takie tam. Porównanie jednak dotyczyło wyraźnie szczawiu z pokrzywami przeznaczonymi do gnojówy!
Awatar użytkownika
karminka
200p
200p
Posty: 222
Od: 18 sie 2012, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Szczaw-co go zjada

Post »

Zauważyłam na szczawiu powygryzane dziury i żerujące na liściach robaki. Osobniki dorosłe i mnóstwo maluchów. Co To za szkodnik i jak go zwalczyć?
Szczaw ścięłam ok. 1cm nad ziemią, ale nie mam pewności czy robali nie ma w glebie.


Obrazek
Pozdrawiam, Ania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”