Ziemniaki- wszystko o uprawie cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
iryska2
50p
50p
Posty: 71
Od: 4 mar 2015, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ziemniaczki, ziemniaki- wszystko o uprawie

Post »

U mnie trawniki powypalane, kwiaty powiędły, nawet chwasty padły a ziemniaki mają się całkiem dobrze. Nawet zaglądałam pod ziemię i można by śmiało kopać. Bardzo możliwe, że to chodzi o glebę słabą.
Awatar użytkownika
joannamm
500p
500p
Posty: 577
Od: 27 lut 2013, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, nad rzeką Brdą

Re: Ziemniaczki, ziemniaki- wszystko o uprawie

Post »

Glebę mam słabą piaszczystą klasy szóstej, dlatego pod poletko ziemniaków idzie zawsze jesienią obornik, tak więc są zielone /nie żółte/, tylko bardzo małe krzaczki. Tak gorącego i suchego, bez deszczy, nie pamiętam czerwca. Dopiero kilka dni temu trochę pokropiło, ale np. rabatki kwiatowe i tak musiałam podlać.
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Ziemniaczki, ziemniaki- wszystko o uprawie

Post »

Mam kilka krzaków ziemniaków w wąskiej głębokiej skrzynce - to tak doświadczalnie, czy uda się chociaż kilogram wyhodować . :wink: Niestety urosły krzaczki takie na 30 cm wysokości i "uprawa" stoi w miejscu. Nie rośnie. Czytam powyżej, że może brak boru w glebie. może podlać wodą z kwasem bornym, skład tak jak do pryskania pomidorów na zawiązywanie owoców??
To takie moje luźne pomysły, ale może trafne? ;:306
Awatar użytkownika
Kimli
50p
50p
Posty: 95
Od: 6 lut 2011, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kałuszyn,Mazowieckie

Re: Ziemniaczki, ziemniaki- wszystko o uprawie

Post »

Witajcie!

Mimo suszy jaka i u mnie panuje z 13 m^ , 3 rządki, zebrałem około 30kg. Myślę że jak na drugi rok uprawy to w miarę dobrze. Dałem do gleby na wiosnę gnojowicę gołębią a gdy rosły podlałem je raz gnojówką z żywokostu.

Pozdrawiam! :wit
Człowiek uczy się na błędach, lecz czasami te błędy powtarza
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ziemniaczki, ziemniaki- wszystko o uprawie

Post »

Tydzień temu zebrałem ziemniaczki posadzone z sadzeniaków od GunnarSK. :) Fajne różowawe ziemniaczki. Niestety z braku pradu i wyjazdu, nie mogłem im cyknąć fotek. Uzbierałem ich jakieś pół wiaderka. Mam nadzieję, że podczas mojej nieobecności nikt mi ich mie zjadł, bo to miały być sadzeniaki na następny sezon. :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ziemniaczki, ziemniaki- wszystko o uprawie

Post »

Dzięki GunnarSK za sadzeniaki. ;:215
Obrazek
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Ziemniaczki, ziemniaki- wszystko o uprawie

Post »

Piękne i gładkie :wink: - a jak smakują?
Na różowe,to może bym się skusiła,bo ja generalnie to tylko białe,jak to w Centralnej Polsce :wink:
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ziemniaczki, ziemniaki- wszystko o uprawie

Post »

Jeszcze nie próbowałem. :) Mam zamiar w najbliższym czasie ocenić ich walor smakowy. :D
Awatar użytkownika
Rancho-Relaxo
50p
50p
Posty: 71
Od: 1 lis 2014, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czartoria / Zamość
Kontakt:

Re: Ziemniaczki, ziemniaki- wszystko o uprawie

Post »

Z tych różowych to u nas najpopularniejsza jest Bellarosa, bardzo smaczne. Ciekawe co to u Ciebie za odmiana ?
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemniaczki, ziemniaki- wszystko o uprawie

Post »

Moje wczesne ziemniaki wsadziłam podkiełkowane i przyrzuciłam grubą warstwą słomy i folią ,potem jeszcze raz dołożyłam słomy przed kwitnieniem .Na początku czerwca skończyły się zeszłoroczne ziemniaki w piwnicy i za tydzień już miałam następne z ogródka.Przez ten tydzień jedliśmy kaszę i makarony ;:306 .Na zbiór jesienny wysadziliśmy 100 kg pobudzonych sadzeniaków (sadzarką ciągnikową).Pobudzenie przyśpieszyło wschody o jakieś 2 tyg.Krzaki szybko się rozrosły i zagłuszyły chwasty .Zabiegi pielęgnacyjne to tylko dwukrotne obsypanie rządków obsypnikiem ciągnikowym .Mimo suszy urosły dorodne kartofle bez podlewania.Zaraza ich nie znalazła ale stonka tak .Z tych w ogrodzie zdołaliśmy usunąć ręcznie stonkę .Jednak na polu z początku ręcznie ,a potem była plaga i był jeden oprysk apaczem .To nasz trzeci rok takiej zabawy z ziemniakami ,ale satysfakcja ogromna :)
Awatar użytkownika
Rancho-Relaxo
50p
50p
Posty: 71
Od: 1 lis 2014, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czartoria / Zamość
Kontakt:

Re: Ziemniaczki, ziemniaki- wszystko o uprawie

Post »

Ano właśnie, ściółka to podstawa ;-)
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Ziemniaczki, ziemniaki- wszystko o uprawie

Post »

BobejGS pisze:Tydzień temu zebrałem ziemniaczki posadzone z sadzeniaków od GunnarSK. :) Fajne różowawe ziemniaczki. Niestety z braku pradu i wyjazdu, nie mogłem im cyknąć fotek. Uzbierałem ich jakieś pół wiaderka. Mam nadzieję, że podczas mojej nieobecności nikt mi ich mie zjadł, bo to miały być sadzeniaki na następny sezon. :)
Jakie ładne ziemniaki!Na sadzeniaki na pewno masz. Przez kilka tygodni też możeszść, tylko nie chować do wiosny.
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ziemniaczki, ziemniaki- wszystko o uprawie

Post »

Z ziemnaków jestem zadowolonu, bo mimo kiepskiej pogody i kiepskiego miejsca, obrodziły ładnie. Zapewne z 75% z nich będzie na sadzeniaki ale musze wkońcu znaleźć czas by je spróbować. :D A obecnie jakoś go brak.

Sadzeniaki będe przechowywał w ziemiance pod budynkiem gospodarczym, wraz z innymi ziemniakami.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”