Ziemniaki- wszystko o uprawie cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Co po ziemniakach

Post »

Odświeżam wątek i proszę o pomoc. Co mogę posadzić po ziemniakach, które sadziłam w poprzednim roku? Wiem, że można truskawki, ale czy coś jeszcze? Głównie chodzi mi o warzywa ;)
Pozdrawiam, Ogoonek :)
rafa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 4 lut 2013, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co po ziemniakach

Post »

Też jestem zainteresowana tematem, z tego co wyczytałam w necie to przede wszystkim
nie należy sadzić truskawek, pomidorów, ogórków, buraków. Pozostałe warzywa można uprawiać,
na pewno można bób i słonecznik, mam tylko wątpliwości jeśli chodzi o kapustne ale może ktoś z doświadczonych forumowiczów jeszcze coś podpowie :)

Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Co po ziemniakach

Post »

rafa pisze:Też jestem zainteresowana tematem, z tego co wyczytałam w necie to przede wszystkim
nie należy sadzić truskawek, pomidorów, ogórków, buraków. Pozostałe warzywa można uprawiać,
na pewno można bób i słonecznik, mam tylko wątpliwości jeśli chodzi o kapustne ale może ktoś z doświadczonych forumowiczów jeszcze coś podpowie :)

Pozdrawiam
Ewa
Bardzo się cieszę, że można sadzić bób. Głównie o to mi chodziło. I w sumie jeszcze czy można cukinię i dynię? Zostały mi 4 grządki właśnie po ziemniakach i nie wiem jak je zaplanować na ten rok :) Truskawki moja mama posadziła uparcie truskawki w tamtym roku właśnie na małym kawałku po ziemniakach. Zobaczymy, co z tego będzie. ;-) Dzięki za odpowiedź!
Pozdrawiam, Ogoonek :)
rafa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 4 lut 2013, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co po ziemniakach

Post »

Dyniowate można uprawiać po wszystkich warzywach za wyjątkiem dyniowatych, bardzo korzystne
jednak jest stanowisko po strączkowych, porach ,burakach. Pamiętaj, że dyniowate należą do roślin
o dużych wymaganiach pokarmowych. Też się cieszę, że bób można sadzić po ziemniakach tym bardziej,że bób nie wymaga zmianowania.To netowa wiedza :) Powodzenia w uprawach :)

Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Co po ziemniakach

Post »

Po ziemniakach mi w tamtym roku dobrze rosły dynie, a teraz niestety to będą częściowo pomidory.
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Co po ziemniakach

Post »

GunnarSK pisze:Po ziemniakach mi w tamtym roku dobrze rosły dynie, a teraz niestety to będą częściowo pomidory.
Dlaczego niestety? W takim razie proszę powiedz mi ile lat trzeba czekać żeby w miejscu po ziemniakach posadzić pomidory? :)
Pozdrawiam, Ogoonek :)
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 369
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Co po ziemniakach

Post »

Też mam ten dylemat.Myślałam o fasolce szparagowej i cebuli,ale chyba muszę jeszcze poczytać.
pozdrawiam
Alicja
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Co po ziemniakach

Post »

Ogoonek pisze:Dlaczego niestety? W takim razie proszę powiedz mi ile lat trzeba czekać żeby w miejscu po ziemniakach posadzić pomidory? :)
Niestety, bo to jest generalnie odradzane, i należą do jednego rodzaju i chorują na to samo. Gdybym miał taką możliwość, uprawiałbym coś innego przez dwa lata i przynajmniej rok.
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Co po ziemniakach

Post »

GunnarSK pisze:
Ogoonek pisze:Dlaczego niestety? W takim razie proszę powiedz mi ile lat trzeba czekać żeby w miejscu po ziemniakach posadzić pomidory? :)
Niestety, bo to jest generalnie odradzane, i należą do jednego rodzaju i chorują na to samo. Gdybym miał taką możliwość, uprawiałbym coś innego przez dwa lata i przynajmniej rok.
Właśnie ja też nie mam za dużej działki i zbyt kombinować nie mogę. Trudno, jak trzeba będzie to się posadzi po tym, co niby nie można. ;) Pryskasz pomidorki?
Pozdrawiam, Ogoonek :)
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ziemniaczki , ziemniaki

Post »

Czy ktoś ma moze odmianę Red Anna?
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Co po ziemniakach

Post »

To można siać buraki po ziemniakach ,czy nie ,bo już się pogubiłam?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dagmara
200p
200p
Posty: 222
Od: 24 mar 2010, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ziemniaczki , ziemniaki

Post »

Kiedy zamierzacie sadzić wczesne ziemniaki ?
Wiosna opóźniona to trzeba by było je jak najszybciej podkiełkować .W ubiegłym roku to już miałam część posadzonych a w tym dopiero sobie o nich przypomniałam . ;:124
Gdy człowiek stawia sobie granice tego co zrobi, stawia sobie też granice tego co może zrobić .
kacper624
50p
50p
Posty: 50
Od: 28 cze 2012, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemniaczki , ziemniaki

Post »

Ja mam 30 doniczek z sadzonkami ziemniaka . wypusciły juz łodygę tak z 5 cm . Przesadzę je koło 20.04
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”