Ogórek - polecane odmiany cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

liria1 pisze: W sklepie tylko zapytali o szerokość tunelu i mi dali ja zapłaciłam wybrałam 3 letnią bo na 5 letnią nie było mnie stać (niebieska )

Mam nadzieję ,że nie natrafiłaś na takiego sprzedawcę jak ja (sklep ogrodniczy) :twisted: podałam szerokość tunelu 6 m a pani chciała mi wcinąć folię na 8 metrów szeroką... ;:14 dobrze ,że wcześniej dowiedziałam się jaką potrzebuję. :;230
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
liria1
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 sie 2008, o 11:24
Lokalizacja: Kraków

Post »

To jest takie prywatne małe centrum ogrodnicze kompetentni ludzie niesamowite wiedzę ogrodniczą mają ogromną obsługują gospodarstwa ogrodnicze na każde moje pytanie nawet nieraz głupie dostałam fachowa odpowiedź . Potrafią doradzić i to uczciwie co dzisiaj rzadkość . Nie wiedziałam jaką folię wybrać ? Pan doradził mi że jak nie mam za dużo funduszy to lepiej wziąć 3 letnią folię bo posłuży mi w sprzyjających warunkach nawet 5 lat. Najbardziej mnie cieszy fakt że co środę mogę jechać do nich i jest robiona diagnostyka chorób roślin z zaleceniem oprysku przez prof z akademi rolniczej i to za darmo :shock:Jak chcesz to zobaczę na opakowaniu są wymiary tej folii bo na razie założyliśmy starą a tą będziemy zakładać na jesień :D
liria1
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

liria1 pisze: Najbardziej mnie cieszy fakt że co środę mogę jechać do nich i jest robiona diagnostyka chorób roślin z zaleceniem oprysku przez prof z akademi rolniczej i to za darmo :shock:
Tam gdzie kupiłam folię ,również robiona jest diagnostyka chorób roślin gratiss i to dwa razy w tygodniu , uważam to za super sprawę :D rośliny biorą do laboratorium.
liria1 pisze: Jak chcesz to zobaczę na opakowaniu są wymiary tej folii bo na razie założyliśmy starą a tą będziemy zakładać na jesień :D
Nie trzeba,możesz jedynie sprawdzić wymiary dla własnej pewności ;) uważam,że na jesień zbędne jest zakładanie folii , lepiej zrobić to na następną wiosnę...
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
liria1
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 sie 2008, o 11:24
Lokalizacja: Kraków

Post »

Znajomy ogrodnik tak mi poradził bo z wiosną różnie bywa jak temp. jest niska folia jest sztywna i źle się ją zakłada . Przy naciąganiu też jest problem bo jest mało elastyczna . Na wiosnę można szybciej coś wsadzić do tunelu niezależnie od pogody . Mówiąc o jesieni miałam na myśli nie tak późną jesień ale taką z temperaturami sprzyjającymi do tego rodzaju pracy np. tą nacialiśmy pod koniec września teraz juz mam sałatę i rzodkiewkę :D
liria1
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

folie mają różne kolory najsłabsza jest zielona a najmocniejsza (10 sezonów) zółta
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

adamlol pisze:folie mają różne kolory najsłabsza jest zielona a najmocniejsza (10 sezonów) zółta

No nie wiem...... mnie poinformowali że różowa 5 letnia jest najdłuższa w żywotności o żółtej nie wspominali....
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
liria1
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 sie 2008, o 11:24
Lokalizacja: Kraków

Post »

W tym sklepie najbardziej żywotną oferowali 5 letnią chyba mocniejszej nikt nie kupuje bo jest za droga ale nie wiem mnie 3 letnia wystarczy :D
liria1
Awatar użytkownika
liria1
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 sie 2008, o 11:24
Lokalizacja: Kraków

Post »

arisza siejesz ogórki jak tak to jakie :?:
liria1
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Tak , wysiałam mają już dwa tygodnie i ładnie rosną... ;:2 Odmiana to Julian , Cezar i Rodos jak dla mnie są najlepsze....


Obrazek
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Post »

Czy uprawiał ktoś z Was ogórki w pojemnikach? Skrzynkach lub dużych donicach? W tym roku będę miała bardzo ograniczone możliwości latania po ogródku i podlewania (mam termin porodu na czerwiec ;) ) a ogórki bardzo chciałabym jednak mieć i wymyśliłam sobie, że je za domem w skrzynkach balkonowych ustawię przy ścianie i puszczę po sznurkach do góry. Z kuchni miałabym wówczas do nich dosłownie dwa kroki i to po płaskim (do ogródka pod górkę :) ). Zastanawiam się tylko, czy sobie dadzą radę.
Mam nasiona odmian ODYS F1, RACIBOR F1, POLAN, ALADYN.
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Post »

Tula niezly pomysl :) Mysle,ze powinno byc ok,poniewaz ogorki maja male korzenie.będę trzymac kciuki za ogorki i szczesliwe rozwiazanie :) Pozdrawiam
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

liria1 pisze:W tym sklepie najbardziej żywotną oferowali 5 letnią chyba mocniejszej nikt nie kupuje bo jest za droga ale nie wiem mnie 3 letnia wystarczy :D
Moi drodzy ogrodnicy ,żywotność folii ogrodniczej nie liczy się tak jak zrozumieliście.Być może sprzedawcy świadomie wprowadzili was w błąd podając tak długie okresy użytkowania.
O ile nic się nie zmieniło to 1 rok dla folii ogrodniczej, to dwa sezony eksploatacyjne.
Aktualnie najmocniejszą folią jest folia 6-cio sezonowa bezbarwna,czyli na trzy lata eksploatacji,oczywiście w sprzyjających warunkach można eksploatować folię dłużej.
Folia 3 sezonowa( chyba kolor żółty) ma mniejszą grubość niż np.6 sezonowa,a co z tym się wiąże mniejszą wytrzymałość(gwarantowany przez producenta okres eksploatacji 1.5 roku).

U siebie najczęściej zakładam folię 5-sezonową (różową) bo ma dobre parametry wytrzymałościowe.
Chcąc oszczędzić zakupiłem folię 4-sezonową (zieloną) na namiot 7x30m i okazała się być za słaba,tzn.nawet przy nakładaniu na namiot miała skłonności do rozdarcia ,w przypadku zbyt mocnego pociągnięcia.
U mnie występują silne wiatry ,w związku z czym często zakładam 2 folie na namiot.
W przypadku pozostawiania folii na konstrukcji w zimie,należy liczyć się z koniecznością usuwania śniegu .
Z własnego doświadczenia ,nieusunięcie zalegającego śniegu spowodowało załamanie konstrukcji namiotu i zniszczenie folii.
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Post »

Miałam i ja namiocik rok temu... przy waszych to śmieszny, bo taki "wielki" - długi na 120 cm i szeroki na 60 :D Oczywiście nawet nie pomyślałam o usunięciu śniegu i już nie mam namiociku, folia się całkiem porwała.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”