Kawon ( arbuz ) - część 8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Ja bym przechowywał jednak w piwnicy, byle nie na ziemi. Wcześniej owinął szczelnie folią stretch, aby zabezpieczyć przez wysychaniem.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

A nie podgnije w ten sposób? dyniowate trzymałam na półce razem ze słoikami.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Ginka- W ub. roku ostatnie arbuzy zerwałam jakoś pod koniec września, przed przymrozkami. Stały w ażurowych kipkach/koszach , w suchym ,przewiewnym holu. Ostatnie zjedliśmy na św.Marcina(11listopad). Wyrzuciłam tylko te ,co zerwałam niedojrzałe.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Czyli jest szansa że dotrzymają do dwóch miesięcy (dzisiaj jednego jestem zmuszona zjeść, bo uległ uszkodzeniu i cieknie :roll: ).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Teraz jest gorąco i parno ,więc nie wiem czy to nie wpłynie źle na leżakowanie arbuzów w warunkach domowych. Te co zbierałam w sierpniu i do poł. września zjadaliśmy na bieżąco a nadmiar rozdawałam. Przechowywałam tylko te ostatnie ok. 30 szt. U mnie w porównaniu do ub. roku na razie cienko, nie mam się czym pochwalić :( .
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Rozumiem, najwyżej powoli będziemy konsumować (szczególnie że teraz powoli ceny arbuzów wzrastają, ja się rzuciłam na ostatni dzień promocji i przytaszczyłam ok 30kg w sumie gdy dawali po 69groszy :D), się mama śmiała że mam wagę w oczach bo wyciągnęłam z pudła dużą podłużną sztukę którą mama wybrała i stwierdziłam że ma 11kg...przy kasie okazało się że miał tylko deczko więcej, wyjaśniłam że wiem jak wygląda 11kg bo ostatnio takiego kupiłam :lol: ).
Nawet jeśli będziemy zjadać jednego co tydzień-dwa to będę zadowolona.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

W tym roku posadziłęm arbuzy i melony - strasznie to wyglądało na początku, ale odchorowały. Melony jem od połowy lipca, a arbuzy od sierpnia. Przejeść się tego nie da. Ogólnie melony są bardzo słodkie, niemalże mdłe - ale w upały na zimno do deseru jak znalazł. Za to arbuzy poezja smaku. W zeszłym roku miałem arbuz mini - teraz posadziłem też odmiany wielkoowocowe. Nie widzę sensu uprawiać mini, bo krzaki są podobnej wielkości, a owoce są dużo mniejsze. No chyba, że ktoś dla liści uprawia. Co ciekawe posadziłem też melony w szklarni licząc na jeszcze szybszy zbiór i wyszła wielka kupa z tego - nic się prawie nie zapyliło. Mam glebe lekką i to chyba bardzo odpowiada dyniowatym bo wszystkie świetnie rosną. Teraz będę pikował brokuł na zbiór jesienny - od dłuższego czasu próbuję, ale kapustne się nie udają poza jarmużem. Cóż taki chyba klimat mam... ogórkowy.
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów przewiduje odsprzedaż nasion ciekawych odmian zagranicznych ze swoich upraw bądź nadwyżek? Z chęcią przygarnę nasiona kilku polecanych smacznych odmian na następny sezon :D Seba, Sky, Tlimenka?
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

wokan pisze:U mnie jeden z ostatnich zbiorów arbuzów - mniej więcej po 45 dniach od zapylania i jak na razie, w tych które zostały zjedzone dojrzałość optymalna :)
Janosiki, Rosario i Crimsony i jeden Mini Love.
Odchwaszczając zauważyłem jeszcze cztery młode zawiązki i nie wiem czy uda im się dojrzeć. W jednym zamieszkał ślimak (wydrążył sobie tunel) :evil: Już nie wiem który to arbuz zniszczony przez ślimaki :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Bonus to Emir.. po prostu rozpływał się w ustach 8-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Wokan piękny widok .
Jednak "trochę" arbuzów zebrałeś i są sporawe.
Dla mnie największym zaskoczeniem było Złoto Wolicy - takiej słodyczy jeszcze nie jadłem .
Ale niestety więdło podczas upałów rzędu +35*C.
U mnie połowa arbuzów już zjedzona, na poletku został Moonandstars, Bingo, Arabski, Miodowy gigant i jeden NN
PW
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

wokan pisze:Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów przewiduje odsprzedaż nasion ciekawych odmian zagranicznych ze swoich upraw bądź nadwyżek? Z chęcią przygarnę nasiona kilku polecanych smacznych odmian na następny sezon :D Seba, Sky, Tlimenka?
Wokan ładne zbiory ;:333 . Nie mam żadnych oryginalnych odmian, raczej same ogólnodostępne.Nasionka co roku kupuję w sklepie lub na straganie. Własnych nasion nie zbieram ,ponieważ oprócz kilku odmian arbuza, z boku rosną inne dyniowate. Obawiam się, że się tam pokrzyżowały i cudaczne mieszańce by mi wyrosły z własnych nasion. Również sieję nasionka wydłubane z owoców kupnych, ale to są zawsze F1 . Tym sposobem z nasion pochodzących z jednego owocu wyrastają mi 2-3 różne odmiany.
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Telimenka, seba1999 - dzięki :)
Udało się trochę zebrać tylko dzięki temu, że nadwyżki posadziłem u sąsiada - tam choroba nie zniszczyła uprawy. Jeszcze rośnie kilka sztuk i czeka na termin :)

Chyba Koleżanka Sky organizowała jakieś nasionka egzotyczne...
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Gdzie wywiało wszystkich arbuzowiczów ? ;:oj
U mnie sezon arbuzowy w pełni, połowa owoców zjedzona :D
Ostatnio przez przypadek oderwałem od krzaka Bingo - był dojrzały, więc ok .
To on :

Obrazek

A tu widok na arbuzowisko ;:173

Obrazek
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Kawon ( arbuz ) - część 8

Post »

Ale piękny widok :D
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”