Ogród warzywny na balkonie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Szanowne panie właśnie dzisiaj coś wysiewam tylko myślę co wybrać?
Obrazek
Awatar użytkownika
LaKamila
200p
200p
Posty: 427
Od: 20 lut 2016, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Z wymienionych mam w tym roku tylko Maskotkę. I postawiłam na same koktajlowe. Na moim balkonie wysokie pomidory mi słabo wychodzą. Być może brakuje im nawozu, ale nie chcę sypać/lać chemii. Stosuję tylko gnojówkę z pokrzyw.
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Prawda jest taka, że bez chemii nic nie będzie. Ja podsypuje azofoską.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

LaKamila pisze:Stosuję tylko gnojówkę z pokrzyw.
Proponuję zapoznać się z tym ;:3 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=83712
Kasia
Awatar użytkownika
LaKamila
200p
200p
Posty: 427
Od: 20 lut 2016, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Mam mały problem z rukolą. Wydziałami ja do doniczki i przysypalam warstwą ziemi - jakieś pół centymetra. Chyba nie powinnam jej przysypywać ponieważ teraz nasionka wykiełkowały, ale nie przebiły sie przez ziemie a uniosły ją do góry i tak rosną. Nie mogę zdjąć tej czapki, ponieważ niektóre sie przebiły i mogę je powyrywać. Co radzicie - poczekać i dać sie jej przebić czy jakoś zdjąć ta warstwę ?
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Albo podlej, żeby ziemia osiadła.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
LaKamila
200p
200p
Posty: 427
Od: 20 lut 2016, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Podlałam i lekko zdjęłam ziemię tam, gdzie jeszcze siewki się nie przebiły. A tam już ok 1,5 centymetrowy gąszcz :) po godzinie wszystkie się zazieleniły:)
gabi77
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 paź 2013, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Caleta de Fuste

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Cześć tez w tym roku postanowiłam zająć się uprawą warzyw na balkonie. Wysiałam oregano, bazylię, tymianek, pomidory ( Vilma,Krakus, Awizo f1, Black Russian), Paprykę (Roberta, Zorza). Obecnie mam 10 krzaków Awizo f1 w donicach 10 l, 7 krzaków Krakusa w donicach 15 l, 6 krzaków Black Russian w 10 l donicach, 10 krzaków Vilmy. Paprykę mam w donicach 8 l juz kwitnie. Chorób niewiele, ziemiorki, i larwy motyli, przez chwilę miniarki. Wszystko rośnie i powoli owocuje, nawożone kompostem własnej produkcji, bez oprysków nawet zapobiegawczych. Balkon nie jest wielki jednak jakoś się mieszczę. Teraz mam zamiar dosiać Olę polkę i 4 cukinie w 2 60 l pojemnikach, rzodkiewkę, rukolę i inne zieleninki :)Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Przy Twoich temperaturach o tej porze na pewno wszystko rośnie w oczach. Tylko pozazdrościć.
gabi77
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 paź 2013, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Caleta de Fuste

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

tak rośnie wszystko bardzo szybko :) Ale mam problem z jednymi pomidorami na pierwszym i drugim gronie są owocki już ale na wyższych nóżki od kwiatków żółkną na razie nie odpadają ale grona z kwiatami są do połowy żółte. Ciekawa jestem dlaczego. Może to przez to że są w donicach i mało jedzenia a nawóz będę miała dopiero we środę pewnie już tych nie uratuje i odpadną :( Na papryce też mam już koło 10 centymetrowych zawiązków na razie rosną :)
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Weźcie tylko pod uwagę, że Polska jest najbardziej zanieczyszczonym jeżeli chodzi o jakość powietrza krajem w Europie. Osoby które mają swoje uprawy na balkonach w miastach są narażone na akumulacje toksyn i metali ciężkich w swoich uprawach. Szczególnie mocno dotyczy to ziół i innych liściastych. Sam kiedyś miałem zioła na balkonie i rosły wspaniale, ale kiedy poczytałem to i owo na temat możliwości akumulacji zanieczyszczeń przez rośliny to szczena mi opadła.
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Pomimo że oczywiście masz dużo racji to nie przekonało mnie to co do dobrego wpływu uprawy ziół przy ruchliwej ulicy. Co innego gdzieś tam na uboczu - wtedy ok. To, że warzywa kupowane w sklepie niejednokrotnie są jeszcze gorszej jakości - jeżeli to jakieś pocieszenie to zgoda:)
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogród warzywny na balkonie

Post »

Nie każdy balkon umieszczony jest przy ruchliwej ulicy. Na wsi też wiele roślin rośnie przy drogach i są narażone na spaliny, nic się z tym nie da zrobić. Poza tym jeszcze nie miałam do czynienia z uprawą tuż przy drodze, a każdy metr dalej daje im na pewno bardzo wiele.

..................Treść niezwiązana z uprawą warzyw została usunięta- jokaer.
Pozdrawiam, Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”