Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
zielistek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 19 lut 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Spowodowany w moim przypadku przelaniem rośliny.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

Pewnie ziemia z tunelu i bez tego obornika może się nadawać do nawożenia innych grządek. Zróbcie takie doświadczenie. Wyjmijcie kilka pomidorków , wykopcie dołki wielkości wiadra, nasypcie ziemi spoza tunelu i w to posadźcie. Efekty mogą być b.ciekawe . :)
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

Jesienią 2014 miałam rozrzuconych obornik a w maju 2015 posadzone pomidory. Niczym ich później nie nawoziłam bo i tak miały objawy zbyt dużej dawki azotu. Liście ciemne, kruche, twarde. Teraz jak posadze też zamierzam obserwować krzaki a co pewne to dam kilka razy oprysk dolistny wapń i magnez bo tego będą niedobory jak co roku.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

kaLo!

Ja już mam nauczkę co najmniej na 3 lata :D

Rok temu zrobiłam na wiosnę analizę.I już wtedy wymieniałam ziemię w dołkach.Za wiele to nie pomogło.W tym roku zgodnie z zaleceniem Fachowca dodałam torfu odkwaszonego co też jeszcze nie wystarczy do zlikwidowania przenawożenia gleby w tunelu.Ale zgodnie z przysłowiem "Jak się nie przewrócisz,to się nie nauczysz."
Każdy widać musi sam się przekonać na własnej skórze.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

Ciągle mam w pamięci Twoją analizę ! Powinnaś zapakować w worki ziemię z tunelu i sprzedać jako nawóz. Pewnie byś zarobiła na nową i jeszcze dużo zostało na flance . :D
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

Dlaczego sama nie wpadłam na ten pomysł :D
Teraz za póżno.11 worków 80-litrowych rozsypane i przekopane.Tylko jeszcze przed sadzeniem pomidorów muszę solidnie podlać wodą tę mieszankę.A potem to już tylko w dołki podczas sadzenia.
Ale mam pewien luksus.Nie muszę martwić się o zasilanie ( przynajmniej na początku )

Oby tylko nie było takiej suszy ja w ubiegłym roku.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Dzięki za odpowiedż .Też czasami tak miałam i właśnie byłam przekonana , że to moje błędy w uprawie. Jakoś nie skojarzyłam
tego z niedoborem magnezu . :wit
zielistek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 19 lut 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Jak będziesz pryskać to po zachodzie słońca. 0,5% to 5dkg siarczanu magnezu na 10l wody, zrób połowę mniej bo przy jeszcze małych krzaczkach sporo zostaje, a jak stosować nawóz to lepiej świeży.
Pozdrawiam :)
Annaa1992
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 maja 2016, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

Mieszkam w Danii, pomidorow sie nie sadzi do ziemi tylko w specjalne skrzynki na ktore kladzie sie worki z ziemia, szklarnia ma automatyczne okno powyzej 18 stopni w szklarni zaczyna sie otwierac, wczoraj mialam otwarte drzwi tez i bylo okolo 25 stopni, zabialkowalam ja z jednej strony wiec slonce nie pali i worki sa normalnie cieple z reszta to nie pierwszy raz tak sadze ale Mam wrazenieze to sie rozprzestrzenia na inne pomidory.. Teraz to wyglada tak :


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To wyglada gorzej niz na zdjeciach, myslicie ze przesadzilam z nawozem?

edit.

Dodam ze na pierwszym zdjeciu (inna sadzonka) liscie robia sie brazowawe od srodka..

-- 7 maja 2016, o 10:26 --

Zdjecie ostatnie - od srodka jest pelno malych kropeczek szklisto brazowych :(
dyrydyry7
500p
500p
Posty: 575
Od: 21 sty 2014, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

To jednak raczej z przechłodzenia, co powoduje dalsze problemy , niedobory lub nadmiary, patrz na nowe liście, jeśli są ok to będzie dobrze, hartuj zanim wyniesiesz rośliny.
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1412
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

Jakie masz temperatury noc - dzień? Bo wyglądają na "głodne". Jeśli sadzisz w skrzynkach to temperatura ziemi raczej zbliżona do temperatury otoczenia niż gruntu - bo temperatura ziemi, gdzie znajdują się korzenie ma znaczenie na przyswajanie minerałów, jak za zimno to możesz lać nawozy ile wlezie a i tak będą niedobory a z ziemi zrobisz masakrę. Jeśli podejrzewasz, że to przez niską temperaturę korzeni to wyjściem jest zasilać dolistnie ale niewielką dawką.

Jak sugeruje dyrydyry7 - pokaż zdjęcia nowych liści bo stare to jakby historia co przeszła roślina, nowe "mówią" o teraźniejszej sytuacji.
Pozdrawiam,
Tomek
meniado
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 12 maja 2016, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

Witam,
podczytuje forum od poczatku roku i robiłam rozsadę zgodnie z radami podanymi tutaj. W zeszłą sobotę wysadziłam pomidory do nieogrzewanej folii do bardzo mokrej ziemi, przy wysadzeniu opryskałam miedzianem, do dziś nic z nimi nie robiłam więcej. Ddzisiaj na 3 szt ( jedna odmiana) zauważyłam takie plamy. Na innych odmianach na razie nie ma nic. Bardzo proszę o poradę co to może być bo przejrzałam już cały wątek o chorobach i niedoborach i nie umiem zdecydować co to może być - czy to niedobór siarki czy bakterioza. Poradźcie coś prosze bo pierwszy rok wyhodowałam sadzonki - tyle się koło nich na chodziłam i nachuchałam że mi serce pęknie jak mi padną:(

Z góry dziękuję za wszelkie porady.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

est jeszcze jeden pomidor - koktajlówka, ten akurat kupiony na targu na którym są zwinięte liście i jasne końcówki, ale to mi wygląda na niedobór fosforu:


Obrazek
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

Mam problem z paroma pomidorami Ol Polka i Maskotka..... od tygodnia obserwuje żółte plamki. Wody na nie nie leje, za dużo nawozu w ziemi??
Może to jakieś niedobory? Właśnie wsadziłam do docelowych donic z nową ziemią, n razie chce tylko podlewać. Co myslicie??

;:145 ;:145

Obrazek



Obrazek



Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”