Uprawa melonów cz. 2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Miałem podobne melony wysiane z nasion Vilmorin. U mnie też była porażka.
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Dzisiaj oczom nie wierzyłam ale weszłam na pole melonowe i się potknęłam. Przeleciałam sobie tak kawałek a potem za moimi nogami zobaczyłam kilka owoców ot tak sobie leżących

Obrazek

ge nial ny :heja jakby miał jeszcze normalną wielość a nie duży pomidor :;230
Pozdrawiam Jola
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

U mnie takie niezbyt duże są melony charentais,w przyszłym roku już ich nie sieję.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

anulab moje charentais też bardzo małe :(
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Czyli często jest tak,że nie ogrodnik słaby,a inne czynniki niezależne niesprzyjające.
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

anulab możesz mnie o kradziejstwo posądzić ale tekst z powyższej wypowiedzi zabieram i nie oddam ;:304

Melon seby to jaki gatunek? mam go i jakoś nie przekonuje mnie do zerwania. Mój jeszcze nie ma siateczki na skórze.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

To był chyba Melba :wink:
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Kama_80 nawet nie wiedziałam,że ja takie mądrości prawię,chyba zacznę sama siebie słuchać z tym mam największy problem,taki brak konsekwencji ;:oj .Wracając do melonów to moim zdaniem najważniejsza jest odmiana,która nawet w trudnych warunkach zaowocuje przyzwoitym plonem.Już nie porywam się na odmiany smacznych melonów ze sklepów,bo wiem,że u mnie nie będą miały tak dobrze.Ziemia słaba,mieszkam we wschodniej chłodniejszej Polsce,lekkie wygwizdowo,brak dostępu do obornika,daję kompost i obornik granulowany i jak do tej pory nie zawiodły mnie tylko dwie odmiany,przyzwoity plon,słodkie smaczne owoce a może to warzywo ? Pozostałe a to za słabo plonują,za mało słodkie,za małe itd.
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Melon to warzywo z rodziny dyniowatych,ale to co jemy to owoc melona( tak jak owoce pomidora :D )

U mnie w tym roku po raz pierwszy miałam dużo pysznych melonów . Jeszcze do tej pory dwa są w lodówce i w tunelu rosną jeszcze jakieś dwa spóźnione owoce,nie wiem,czy zdążą dojrzeć. Pewnie to też zasługa pogody. Od teraz nie szukam odmianowych nasion,tylko będę wysiewać swoje,bo one właśnie sprawdziły się w moich warunkach.
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Nie wytrzymałam, zerwany pierwszy melon, poleżakował kilka dni na słoneczku i dzisiaj pod nóż. Gorzej niż źle- mimo sporych rozmiarów niedojrzały. Zielonkawy w środku i smak adekwatny do koloru- trawiasty. Ech, następny to pewnie w październiku zerwę- może będzie lepszy
Pozdrawiam
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Z tym zielonym kolorem w środku to może taki właśnie ma być,ja miałam honeydew ,który jest zielony w środku gdy jest dojrzały.Dałam kuzynce kilka melonów z różnym kolorem miąższu i ona stwierdziłam,że nawet ten niedojrzały był smaczny. :;230 Krynka masz pewnie lepszą ode mnie ziemię,bo pamiętam,że chwaliłaś melony z nasion od Marginetki,u mnie one porosły wręcz wzorcowe były łaciate,żebrowane,futerkowe wszystkie słusznych rozmiarów,dojrzały prawidłowo,ale smak jak dla mnie nie ideał.U mnie sprawdza się metoda zbierania melonów wchodzących w dojrzałość,wtedy są najsmaczniejsze,takie mocno dojrzałe zalatują alkoholem.Seba ta melba może być taka byle jaka,ja mam jej nasiona,ale zrezygnowałam z wysiewu,bo nie pamiętam kto,po prostu życzliwy forumowicz podzielił się opinią o tej odmianie i skoro komuś podpadła to u mnie pewnie lepsza by nie była.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Obiecane zdjęcie :wink: Ten akurat był przejrzały i zaczął się psuć ;:14 Wodnisty jak arbuz

Obrazek
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Seba to wygląda na Melbę. Mam taki sam, czekam aż będzie pachniał. Pierwszy był dużo mniejszy, ale słodki i pyszny
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”