Czosnek zimowy cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2300
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

cinek44 pisze:Czy mój już można kopać? jakaś wczesniejsza odmiana bo główki zaczynają pękać czy tak powinno być?
Zdecydowanie tak, bo juz Ci pęka, trochę się spóźniłeś ze żniwami. Poza tym wstawiasz za duże foty.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Cinek44 ten czosnek nie pęka z powodu dojrzałości.Na główce widać zagniwania łuski.Najprawdopodobniej jest zainfekowany chorobą grzybową.Wykopany czosnek z takimi uszkodzeniami odziel od pozostałych i szybko zużyj.Nie nadaje się do ewentualnych nasadzeń jesiennych. ;:136 ;:136
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Ja tam nie widzę, żeby coś gniło. Zgadzam się z tym co napisał Biotit.
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2973
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

sjs_wa pisze:...A to mój czosnek wykopany wczoraj. Średnica główek od 5 do 7 cm, to chyba nieźle?
Była już mowa o tym na forum, że czosnek po wykopaniu najlepiej zostawić w przewiewnym miejscu razem z łodygami,... (nie myć, nie obdzierać z łup, nie ucinać łodygi. Po wyschnięciu łatwo schodzi łupka razem z brudem, główki jeszcze potrafią się powiększyć zabierając wartości z łodygi. Tak przygotowany czosnek dobrze się przechowuje.

Zobacz u profesjonalisty soprano99

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=68788
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

pelikano 11 któryś z nas ma gorszy wzrok ;:170 .To są tylko moje sugestie poparte wieloletnią uprawą tego warzywka oczywiście dla siebie.Gdyby czosnek był dojrzały miałby inną łuskę zewnętrzną i na ząbkach.Właściciel tych główek,wcale nie musi brać sobie do serca mojego postu. ;:333 ;:333 ;:304
sjs_wa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 18 sty 2014, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

ostatnia szansa pisze:
sjs_wa pisze:...A to mój czosnek wykopany wczoraj. Średnica główek od 5 do 7 cm, to chyba nieźle?
Była już mowa o tym na forum, że czosnek po wykopaniu najlepiej zostawić w przewiewnym miejscu razem z łodygami,... (nie myć, nie obdzierać z łup, nie ucinać łodygi. Po wyschnięciu łatwo schodzi łupka razem z brudem, główki jeszcze potrafią się powiększyć zabierając wartości z łodygi. Tak przygotowany czosnek dobrze się przechowuje.

Zobacz u profesjonalisty soprano99

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=68788
Hehe, ten na zdjęciu to na bieżące zuzycie i aby się pochwalić rodzince. Reszta sie suszy a sporo jest jeszcze w ziemi.To były pierwsze wykopki.

Moim zdaniem rozpadajace sie główki, pokazane na zdjęciu kolegi/kolezanki, to objaw choroby lub działalności szkodników, takie sa przynajmniej moje doświadczenia.
SylwesterK6
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 lip 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Ja wykopałem 1 czosnek u siebie z pod folii i powiem wam fajny urósł i zdrowy.
Mam tę moc - Sylwek
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Dziś pokazywali w ,,Teleekspresie" wieś gdzie producentom czosnku kradną go prosto z pola.
Mają złodzieje tupet.
Awatar użytkownika
farmer123
100p
100p
Posty: 128
Od: 29 gru 2014, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

zgniła mi część czosnku przynajmniej mi się tak wydaję ponieważ usycha cały jak wyciągam go z ziemi nie ma korzeni tylko dolna część główki jest brązowa jakby zgnita i jest taki jakby podziurawiony czy mogą to być jakieś szkodniki ?
Jeszcze jedno pytanie czy może być przyczyną tego zły materiał sadźeniowy ponieważ mam 5 rzędów po 20 i w każdym rzędzie mam inną odmianę czosnku i akurat jeden rząd mi zgnił cały jest on w środku przypadek czy może to winna zakażonych ząbków przy sadzeniu?
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

U mnie też trochę tak zgniło, część wykopywanych była zapleśniała. Ząbków niestety nie zaprawiałam. Miałam 3 odmiany. Ornak w osobnym rządku. Tą odmianę mam od 3 lat i co roku są z nią kłopoty - pada więcej niż połowa ;:oj
Reszta już wykopana, wysuszona, oczyszczona ;:65

Obrazek
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2300
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Zaprawiaj i problem zniknie, ja tez mam od kilka lat Ornak i Harnaś, różnią się kolorem, ale zero pleśni. Na razie się obsusza, bo dziś były żniwa.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
ANalfabeta
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 lip 2011, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mokobody/Siedlce

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Hej,

Wykopałem wczoraj testowo jedną główkę Harnasia - jest nieźle, bo waga pokazuje 88g przy czym łodyga nie była najokazalsza :)

Mam jednak pewną zagwozdkę. Czosnek ma naprawdę słaby aromat. Pamiętam materiał nasadzeniowy i różnica jest niestety kolosalna.

Czy podsuszenie pomoże trochę odzyskać aromat czy podczas uprawy czegoś zabrakło ?
Stare chińskie przysłowie mówi: ?Jeśli nie masz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Zimowy nie jest zbyt aromatyczny, ale po suszeniu trochę nadrobi, mój się suszy :)
Obrazek
Pozdrawiam Eugenia
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”