Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników -2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
monika 2014
200p
200p
Posty: 254
Od: 14 kwie 2014, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników -2

Post »

A wiecie nie wiem czemu aż tyle,w tamtym roku pierwszy raz sadziłam pokuse,ale tyle niemiałam ,zresztą ja początkująca to mi zachorowały i troszkę poszło do kosza,choć te co zostały,wyzdrowiały i świetnie się miały.,ale człowiek uczy się na błędach.,a teraz tyle mi wyrosło,właśnie się zastanawiałam czy jak się otwiera nasionka można pół paczki zostawić za rok czy nie?
Więc jeśli nię będą aż tak wysokie ,jak je sadzić ,żeby jak najwięcej użyć,z tamtego roku ma wiaderka 3-.5l, Obrazek
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników -2

Post »

Jasne, że możesz za rok wysiać, i możesz spróbować wysiać za dwa, itd. Niby należy patrzeć na czas przeznaczony do wysiewu wg rozpiski producenta ale różnie to bywa.
Co do wiaderek nie wypowiem się, nie uprawiałam w donicy.
Natomiast pomyśl sobie ile potrzebujesz roślin, zostaw kilka szt więcej a resztę wywal. Na tym etapie pomidory powinny być osobno, każdy w swojej doniczce. Wydaje mi się, że pakowanie ich do 0,5l to za dużo dobroci. Jak uważasz, ja dałabym do mniejszych a za tydzień lub ciut więcej przesadziłabym do 0,5.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników -2

Post »

Monika 2014 , jeżeli masz Pokusę, to ona wysoko rośnie, to nie jest pomidor karłowy, ja wsadziłam w ubiegłym roku do 20l donicy.

Obrazek


Pozdrawiam
lester
50p
50p
Posty: 68
Od: 11 wrz 2014, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników -2

Post »

Czy te pomidorki na zdjęciu rosły pod zadaszeniem?
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników -2

Post »

Rosły w narożniku balkonu i pędy przewieszały się poza balkon więć częściowo były narażone na deszcze, obyło się jednak bez chemii, wystarczyły systematyczne opryski OW i HT.
Pozdrawiam
monika 2014
200p
200p
Posty: 254
Od: 14 kwie 2014, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników -2

Post »

Rzepka
Pokuse miałam w tamtym roku w 10l i rosły super,teraz mam karłowy
krysia67
200p
200p
Posty: 265
Od: 22 sty 2013, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko Biała /śląskie/

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników -2

Post »

Z racji tej, że moje sadzonki bardzo szybko rosną, dzisiaj rano wszystkie wystawiłam na balkon, aby przyhamować ich wzrost.
Muszą jeszcze dwa tygodnie przebywać w pojemnikach 400 ml.
Osłoniłam je przed słońcem i wiatrem.
Jak będą zapowiadać drastyczne ochłodzenie wniosę je z powrotem do pokoju.

pozdrawiam
Krystyna
Izaszka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 28 kwie 2015, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników -2

Post »

Witam, jestem nową forumowiczką, choć czytam Wasze forum zawsze, gdy potrzebuję fachowej porady odnośnie uprawy pomidorów. Piszę , ponieważ mimo wertowania wątków na forum oraz stosowania różnych metod pomocy moje pomidory wyglądają coraz gorzej, a ja nadal nie wiem, co im jest. Sadzonki dostałam od mamy na początku kwietnia. Od tamtego czasu marnieją w oczach. Niewiele rosną, są jakby zwiędnięte cały czas i usychaja im liście od dołu.Kilka już oberwałam. Proszę o poradę, jak im pomóc, i czy w ogóle się da. Podlewałam słabiej, mocniej, raz podlałam Substralem do Pelargonii rozcieńczonym bardzo. Nic nie pomaga. Kiedyś trochę je słońce oparzyło na parapecie ale to było dawno. Proszę o pomoc. ;:145 Dwa zdjęcia na początku są sprzed dwóch tygodni, a te trzy pojedyncze z dzisiaj.




Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wolski
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 1 lut 2011, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników -2

Post »

Izaszka - weź do ręki kubek z rośliną i powiedz, ciężki czy lekki? Ma dziurki w spodzie? Jak dużo i jak często podlewasz?

Mnie to wygląda na przelanie, zerknij na zdjęcie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5#p2102765

Gdzie stoją? Jaką ilość światła mają?
Jak na dwa tygodnie różnicy, to zrobiły małe postępy :|
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników -2

Post »

Izaszka pisze:Witam, jestem nową forumowiczką, choć czytam Wasze forum zawsze, gdy potrzebuję fachowej porady odnośnie uprawy pomidorów. Piszę , ponieważ mimo wertowania wątków na forum oraz stosowania różnych metod pomocy moje pomidory wyglądają coraz gorzej, a ja nadal nie wiem, co im jest. Sadzonki dostałam od mamy na początku kwietnia. Od tamtego czasu marnieją w oczach. Niewiele rosną, są jakby zwiędnięte cały czas i usychaja im liście od dołu.Kilka już oberwałam. Proszę o poradę, jak im pomóc, i czy w ogóle się da. Podlewałam słabiej, mocniej, raz podlałam Substralem do Pelargonii rozcieńczonym bardzo. Nic nie pomaga. Kiedyś trochę je słońce oparzyło na parapecie ale to było dawno. Proszę o pomoc. ;:145 Dwa zdjęcia na początku są sprzed dwóch tygodni, a te trzy pojedyncze z dzisiaj.
Podlewaj mniej, podlewaj dopiero jak ziemia z wierzchu będzie całkiem sucha. Jak pomidor ma za mało wody, to przyklapnie - poznasz to.
Wystawiaj je na dzień na dwór na słońce. Jak w nocy zapowiadają +8*C lub więcej to mogą nocować na dworze.
Mało wody +słońce = ładne pomidory.
Izaszka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 28 kwie 2015, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników -2

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Sadzonki stoją na parapecie od strony północnej , czasem od południowej. Słońce bezpośrednie ich nie dotyka. Mają dziurki w dnie. Średnio podlewać 2 razy w tygodniu. Wcześniej je podałam mocno ale następnego dnia przesadziłam do suchej ziemi, wymieszanej z perlitem. One prawie nie rosną. Tez myślałam że może przelane ale podnoszę ten kubek przed podlewanie. A czemu są takie oklapnięte? Liście zanim uschną to są takie jakby mokre zwiednięte.
Awatar użytkownika
demeter
100p
100p
Posty: 164
Od: 19 cze 2009, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników -2

Post »

Izaszka nie mozna ciagle przesadzać pomidorów bo zamiast rosnąć będą się w nieskończoność ukorzeniać.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przygotowanie wł. rozsady przez początkujących ogrodników -2

Post »

Lepiej jeśli będą się ukorzeniać jakby miały wybiegać.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”