Wszystko o... pomidorach. - 3cz.(20.01.09-29.05.09)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
krzysiek1240
200p
200p
Posty: 366
Od: 23 lut 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Post »

O ile tygodni będą opóźnione w owocowaniu??
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2810
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Trudno powiedzieć - na moje oko 2 - 3 tygodnie. Ale jak się zrobi ciepło to w gruncie szybko nadrobią zaległości i większej różnicy w rozpoczęciu owocowania nie powinno być :)
xman0070
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 24 cze 2008, o 20:22
Lokalizacja: Poznań

Post »

Hej
Jeśli chodzi o wysadzanie do gruntu, więc zrobiłem eksperyment i jednego, już kwitnącego wysadziłem. Przykrywam go codziennie workiem foliowym, nie wiem czy to dużo daje (mam nadzieje, że tak chociaż troszke) i na razie jakoś się trzyma.
Z tego co słyszałem to w najbliższych dniach czeka go najwieksza przeprawa, podobno przymrozki.
Więc reszta siedzi w domku. Nie ma innego wyjścia. Tak jak poprzednicy, nie ryzykuję z wysadzaniem - ewentualnie eksperyment można zrobić, to wszystko.
pozdrowionka
Ogrodnik za dyche!
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

A moje pomidorki ( część które zamierzam wysadzić ) są już w gruncie ponad 2 tygodnie, oczywiście zabezpieczone tunelikiem z agrowłókniny, muszę powiedzieć że rosną na razie naprawdę ładnie, niektóre już kwitną, jeśli będą faktycznie tak niskie temperatury bliskie zera zawsze można dodatkowo je nakryć.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2129
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Kubusiu , trawa w tunelu to raczej kiepski pomysł . Jest w niej sporo białka , a to pożywka dla grzybów . W gruncie rzecz ma się inaczej , tam grzyby nie zrobią szkody . Z trawy zrób kompost i dopiero w tej postaci użyj pod pomidory , albo inne warzywa .

Agnieszko , jeśli jakimś cudem udało Ci się zespolić rośliny bez użycia klipsów , przynajmniej część powinna się zrosnąć . Wilgotność 80 % to troszkę za mało , jeśli pomidorki będą więdły , zraszaj je bardzo delikatnie 2-3 razy dziennie czystą wodą małym spryskiwaczem .W czwartym dniu powinny sobie już radzić bez zraszania , a wilgotność stopniowo zmniejszaj .

Masz dopieszczone Tomimaru Mucho , a wyraźna zielona piętka na owocach świadczy o tym , że uczta bedzie przednia .

Smacznych pomidorków , kozula .
Awatar użytkownika
krzysiek1240
200p
200p
Posty: 366
Od: 23 lut 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Post »

Możecie mi podać przepis na gnojówkę z pokrzyw??
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Aniu mam taką cichą nadzieję, że chociaż jedna ze szczepionek się zrośnie :)
Już 11 godzin od zabiegu i pomidorki nie więdną. Odpukać…. ;:138
To mój debiut i czysta ciekawość. Podwyższę w takim razie wilgotność. Mam przygotowany spryskiwacz (dzisiaj użyłam go dwa razy)
Po ilu dniach mam zlikwidować tunelik, w którym przebywają?

pozdrawiam :D
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6593
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Post »

Już kiedyś pisałam o tym :) Poszukaj :D
lotta
500p
500p
Posty: 591
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

krzysiek1240 pisze:Bardzo dziękuje za porady.Czy mogę odrazu po przesadzeniu podlać biohumusem??O jaki tobie chodzi nawóz dolistny??
Waleria pisze:Krzysiu! A do jakiej ziemi je posiałeś? Bo sąsiad kupił "dobrą ziemie do kwiatów" i przez to musi kupować w tym roku rozsadę.
Posadziłem do mieszanki torfu i piasku(jeśli dobrze pamiętam :D )
Jeśli posiałeś je do mieszaniny torfu i piasku to nie miały żadnych składników odżywczych. Na drugi raz warto zainwestować w woreczek ziemi wysiewnej.
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Post »

Ja mam pytanie do kozuli "pomidorowej" :)
moje pomidory już (głównie koralik) mają zawiązki owoców i kwiaty (były siane 17 marca), ale przez dość długie trzymanie w domu na południowym co prawda oknie dość mocno je wyciągnęło. Ze względu na pogodę zamierzam je posadzić do gruntu ok 21 maja i w dość głęboki dołek, co jakiś czas zasypywać, żeby się ukorzeniły na tej długiej łodydze. Czy im to nie zaszkodzi i czy podlać je jeszcze raz przed wysadzeniem florowitem do warzyw (były już dwa razy nawiezione, a ja jeszcze podczas wysadzania zamierzam dać mikoryzę, może się wstrzymać od nawożenia? i czy mikoryzę dać pod bryłę korzeniową, czy na wierzchu, gdzie mają się ukorzenić? dzięki
Awatar użytkownika
sajmon0609
200p
200p
Posty: 274
Od: 1 mar 2009, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Post »

Czy trzeba robić dołek, czy mozna od razu zasypać do pierwszego liścia nie zgnije łodyga ?
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

sajmon0609 pisze:Czy trzeba robić dołek, czy mozna od razu zasypać do pierwszego liścia nie zgnije łodyga ?
Tadeusz48 dokładnie opisał to w tym wątku


http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=448


pozdrawiam
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6593
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Post »

Krzysiek przepis na miksturę z pokrzyw jest prosty.Narwij pokrzyw,zalej je wodą i zostaw na kilka dni.Czasami przemieszaj wszystko.Potem 1 litr śmierdziuchy na 10L wody i możesz podlewać :D
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”