Przędziorek - jak zwalczyć ?

Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże w donicach

Post »

alegoria, trudne pytanie, nie wiem, jak go stosowac... Czytam ulotke..., jest napisane, ze najlepiej stosowac w maju, przed kwitnieniem, no OK, to teraz.
Tylko jak zrobic roztwor ;:24 , 25 ml./100 l. wody, czyli 2,5 ml./10 l., ale jak odmierzyc na 1 l. , chyba trzeba isc do apteki...

Tak roze przezywaja inwazje przedziorka, tylko jakis czas stoje wstydliwie bez sukienek.

;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże w donicach

Post »

Dziewczyny, a w opakowaniu nie ma miarki? Kojarzy mi się, że zawsze w opakowaniach jest coś do odmierzania.
A jeżeli nie to strzykawka najlepsza.
x-al-ia

Re: Róże w donicach

Post »

alexia, :) właśnie z powodu tak kłopotliwych czynności z odmierzaniem proporcji w celu zrobienia roztworu, zawsze decydowałam się na "gotowce" (spray), chociaż tak jak pisałam wyżej - bardziej wierzę w skuteczność koncentratów.
Łatwo jest odmierzyć proporcje na większą ilość, np. 10 l, ale jak się potrzebuje na 1l, to już trudno... Najlepiej tak jak Danka pisze - odmierzyć strzykawką. Ja zrobiłabym roztwór np. na 5l (ze względu na łatwość odmierzenia), użyłabym tyle ile potrzebuję, a resztę wyrzuciła. Wiem, że to marnowanie, ale wolałabym tę opcję niż ryzyko poparzenia rośliny zbyt silnym roztworem, lub w drugą stronę - zrobienie za słabej mieszanki. ;:185

Prawdę mówiąc, to ja też wypatruję przędziorka. Znam tę okrutną kolejność... mszyce, przędziorek, etc.
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże w donicach

Post »

U mnie na jednym krzaku żeruje przędziorek, mszyć nie ma. Co do odmierzania, nigdy jeszcze nie kupiłam środka bez miarki. zawsze były w opakowaniu. Nie rozumiem problemu z przeliczaniem.
mimi1985
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 26 lut 2016, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże w donicach

Post »

Ja odmierzam Topsin na ilość wody 100 ml. Mam 100ml roztworu na jedną chorą roslinke.
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże w donicach

Post »

Kolezanki, oczywiscie, ze sa miarki, ale jak potrzeba 0,25 ml..., takiej ilosci nie widzialam jeszcze na miarce. Zrobie 1 ml./4l.
Tylko, co z pozostala trucizna zrobic. To, nie chodzi, ze szkoda wylac, tylko znowu zrobie "cos dobrego" dla srodowiska.
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże w donicach

Post »

Ja kupuję małe opakowania i mam np. miarki na litr wody.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże w donicach

Post »

alexia Ty czytałaś dokładnie ulotkę ENVIDOR 240 SC? To środek dla profesjonalistów (dlatego takie dawki), baaardzo szkodliwy, może powodować reakcję alergiczną, podejrzany o powodowanie raka, będziesz psikać z ręki czy masz jakiś ochronny ciuch i maskę? W dodatku ten środek jest bardzo szkodliwy dla środowiska i trzeba uważać na sąsiedztwo roślin zwłaszcza kwitnących. Ty chcesz resztę ot tak sobie wylać??
Tu jest wyszukiwarka dla środków http://agrofy.pl/wyszukiwarka#
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Róże w donicach

Post »

Na przędziorka jest najprostszy skuteczny sposób opisany wyżej: Spryskać bardzo dokładnie i mocno wodą i szczelnie zawinąć w foliowy worek. Profilaktycznie raz w tygodniu zafundować roślinie taką "saunę" i nie ma potrzeby stosować chemii. Mszyca- mam niestety co roku i załatwiam je ręcznie + karmię mrówki ich "przysmakiem". Podstępnie sadzam też biedronki na krzaczkach i jeśli zaczną się nim interesować- sprawę mam z głowy- ich larwy załatwią sprawę. Chemii do róż nie stosuję. Do innych roślin w razie wyższej konieczności i naprawdę bardzo rzadko. Do tej pory poszedł tylko miedzian (drzewa owocowe).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże w donicach

Post »

pelikano, dziekuje za wyklad.
Ten srodek zostal mi polecony, dostalam go jako prezent. Nigdy go nie stosowalam, nie wiem czy stosowac będę. Musze cie uspokoic, czytalam ulotke (kilkanascie razy), w innych zrodlach tez. Nigdy nie powiedzialam, ze wyleje . Moze lepiej zostane przy jakze kontrowersyjnej homeopatji...
Poza tym , na opakowaniu stoi jak byk; "Srodek przeznaczony do stosowania przez uzytkownikow nieprofesjonalnych"
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże w donicach

Post »

alexia nie odbieraj mojej wypowiedzi jako złośliwej itp. I tak zrobisz co zechcesz przecież. Jesteśmy w świecie wirtualnym, nikt nikomu na ręce nie patrzy :wink: . Po prostu uważaj na siebie, dzieci, zwierzęta, bo to wyjątkowo silna trucizna.
x-al-ia

Re: Przędziorek - jak zwalczyć ?

Post »

Aquaforta, jakoś nie mogę znaleźć, gdzie wyżej jest opisany ten sposób z "sauną", stąd moje pytanie: na jak długi czas można zostawić roślinę (np. różę) po spryskaniu wodą i owinięciu folią? Tego sposobu chyba nie można zastosować podczas okresu kwitnienia, prawda?
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Przędziorek - jak zwalczyć ?

Post »

Poprzenoszone zostały posty z działu "róże w donicach" do "przędziorka" stąd brak odnośników do poprzednich wypowiedzi. Szkoda. Co do worka- pryskałam wodą rano- zdejmowałam wieczorem lub następnego dnia. Roślina musi być bardzo dokładnie nawilżona, sprawdza się opryskiwacz. Jeśli stoi w ciepłym miejscu woda paruje i tworzy się mokra para- przędziorki uwielbiają suche powietrze i w takiej atmosferze po prostu padają :heja
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”