Profilaktyka w uprawie róż

ODPOWIEDZ
maxton
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 lut 2016, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Profilaktyka w uprawie róż

Post »

Witam wszystkich forumowiczów

Niestety oprysk miedzianem przegapiłem .
Pytanie mam jak w temacie, jakie środki ochrony o szerokim spektrum działania radzicie zastosować ?
Zależy mi na dobrej profilaktyce, żeby później nie pryskać co chwilę przeciwko kolejnym "zarazom",jak to wynika z mojego skromnego doświadczenia.


.
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Profilaktyka w uprawie róż

Post »

Pozwolę sobie przekleić informację z wątku Ewka36jj, z działu Moje Róże, skopiowałam sobie, bo pewnie niedługo też będę musiała pomyśleć o profilaktyce.
W ub. roku kupowałam preparat 2 w 1 - na mszyce, rośliny nie chorowały, więc albo był skuteczny albo róże były dobrze zabezpieczone w szkółce, niestety nie pamiętam nazwy:


ewka36jj pisze:Na Gardenii jeden ze szkółkarzy informował, jakie środki na jakie choroby róż. I tak:
Mączniak rzekomy: Mildex, Previcur, Infonito, Amistar, Aliette
Mączniak prawdziwy: Score, Nimrod, Amistar, Discus
Czarna plamistość : Amistral, Score, Discus
Przędziorek : Magus, Nisouron,Ortus, Apollo
Mszyce : Mospilan, Calypso, Decis, Aztec, Pirimor
maxton
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 lut 2016, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Profilaktyka w uprawie róż

Post »

Właśnie tego chciałem uniknąć tj; pryskania co chwilę innym środkiem przeciwko kolejnym chorobom,
przerabiałem w zeszłym sezonie prawie wszystko z tego http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?p=1254079 .
Ostatecznie doradzili mi w sklepie "Substral kompleksowa ochrona róża 2w1" , zobaczymy czy pomoże, może ktoś ma doświadczenie z tym środkiem, albo zastosować profilaktycznie coś jeszcze?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”