SEZON 2016 rozpoczęty

Zablokowany
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

Floresita jak byś opowiadała mój przypadek.Szkółkarskie róże stoją jakby zaczarowane a pomidory wylazły i nic dalej.Takie karzełki stoją.Róże mają czerwone zalążki ale ani nie drgną.Najbardziej się ociąga Mr Lincoln.
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

Floresita, a można wiedzieć w jakiej części naszego regionu masz ogród?
Moje pomidorki na parapeccie w domu nie odbiegają od ubiegłorocznych. Odmiana Koralik.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

KASIU: Ogród działkowy jest na terenie Trójmiasta, natomiast mieszkam 5 km poza Trójmiastem. Ja pomidorki wysiewam zawsze te same : Malinowy Ożarowski i Bawole Serce.
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

Floresita, czy masz swój wątek, gdzie można podziwiać Twoje róże? :D
To dość rzadka sytuacja, że na działkę jeździ się spoza miasta do miasta, przeważnie kierunek jest odwrotny :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

KASIU: To trochę nie tak ... Całe właściwie życie mieszkałam w Trójmieście i prawie "na miejscu " miałam działkę ( 15 minut jazdy autobusem od domu). Cztery lata temu przeprowadziłam się do sąsiedniego, małego miasteczka, ale leżącego już poza granicami Trójmiasta. Działkę mam dalej w starym miejscu, z tym że już dojazd do niej zajmuje mi co najmniej 45 minut i dwóch autobusów - z przesiadką. Żeby założyć swój wątek to podstawą jest dobry sprzęt do robienia zdjęć i możliwość natychmiastowego, bieżącego przesyłania ich na stronę forum. Ja póki co dysponuję tylko aparatem cyfrowym miernego gatunku. Owszem, zamieszczałam już pojedyncze zdjęcia ( w wątku identyfikacji ) ale kosztowało mnie to sporo zachodu i zgryzoty. Tym aparatem muszę zrobić większą, hurtową ilość zdjęć i dopiero potem - za pomocą kabla - zgrać je na laptopa. Coraz częściej myślę o zakupie jakiegoś urządzenia, tak żeby mieć i dobre zdjęcia i internet w jednym. Wtedy wszystko byłoby - jak mi się wydaje - dużo prostsze i szybsze.
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

Floresita, życzę w takim razie Tobie i sobie, żebyś w tym sezonie znalazła sposób na wygodniejsze zamieszczanie zdjęć :D .
A w tym miejscu sama sobie muszę dać reprymendę w kwestii totalnego zaniedbania swojego wątku.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

Mojej róży na pniu zmarzły liście odbije czy spisać ją na straty ;:145
Ewa
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

Ewo daj im szansę! :)
powinny jeszcze raz wystartować, tylko mogą nie zakwitnąć.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

Dzięki Basiu przykro by było nie zobaczyć w tym roku kwiatka czyli muszę czekać :(
Ewa
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

Moje róże jakoś powoli budzą się do życia, najlepiej na dziś wygląda Bonica, cała w listkach i młodych gałązkach
Obrazek, tuż za nią jest Kosmos i Balbo, pienna z biedrony ma już pączki ale to zakup tegoroczny bo po posadzeniu rosła sobie przez jakiś czas w domu.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Awatar użytkownika
jafhar
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lip 2011, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

W lutym kupiłem miniaturową różę. Ładnie przetrzymała cała do wiosny, nawet listka nie zgubiła.
Miesiąc temu rozsadziłem je to dużej donicy, rozdzieliłem je więc korzonki nieźle ucierpiały, ale zgubiła tylko kilka liści, wyglądają dobrze, ale jest pewne ale. Od tego czasu praktycznie nic nie urosła. Ma masę małych pąków(nie kwiatowych) z kątów liści dł. ok.0,2 -0,5cm, jednak w porównaniu do innych róż, rosnących na rabacie to ona zwyczajnie zastygła w miejscu.

Na noc była dotychczas chowana do pomieszczenia, a na dzień na dworze. Teraz stoi cały czas na dworze.

Nie obcinałem jej ani razu. Czy tutaj popełniłem błąd?
Powinienem ją przyciąć czy dać jej jeszcze trochę czasu?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

Daj jej jeszcze czas. Może musi się ukorzenić lepiej, a druga sprawa, że temperatury ostatnio nie były też zbyt wysokie i może róża zastopowała swój wzrost również przez to...
Daj jej czas :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: SEZON 2016 rozpoczęty

Post »

mam pytanie odnośnie pokrzyw jak często można stosować tą nalewkę :wink: z pokrzyw pod róze i jak długo pokrzywy mają być zalane wodą tzn do momentu jak zaczyna brzydko pachnieć :wink:
Ewa
Zablokowany

Wróć do „Róże”