Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

W Lidlu pojawiły się róże pnące, cena 19,99 zł.

Obrazek
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Nie kupowałam do tej pory róż w hipermarketach, bo wolę zawsze wiedzieć, jaką odmianę kupuję. Mam nieduży ogródek, narzuciłam sobie pewne rygory, jeśli chodzi o kolorystykę kwiatów, żeby uniknąć nadmiaru i wcale bym się nie cieszyła, gdyby róża, którą kupowałam np. jako różową, okazała się płomiennoczerwona. Właśnie wczoraj w Castoramie zauważyłam, że pienna róża z przywiązaną etykietką, na której jest zdjęcie intensywnie czerwonych kwiatów, rozwija pąki w barwie jasnego różu. :D Ale żeby nie było, że narzekam: trafiłam tam również na ładne róże pienne, bladożółte, miło pachnące. Nawet zdjęcie na etykietce się zgadzało. No i kupiłam drzewko, za 35 PLN. Stosunek jakości do ceny całkiem korzystny. Tyle, że jednak brak jest tej dosyć podstawowej informacji, co to za odmiana.
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

U mnie róża Gaujard z Castoramy pokazuje buźkę
Obrazek

Obrazek

Angielka morelowa z Auchan ,chyba faktycznie będzie w tym kolorze
Obrazek
Najgorzej ma si? Peace z Castoramy,której został jeden pęd,reszta zaczęła zamierać,na szczęście widziałam,że wypuszcza coś z miejsca szczepienia,więc może przeżyje
Obrazek

Ogólnie kiepsko też mają się dwie mizerne francuski pasiaste z Auchan,zamieranie pędów,a teraz chyba dopadł je przędziorek,ale one od początku były kiepskie i większość moich róż ma jakieś dziwne,jakby nekrotyczne,brązowe plamy pomimo oprysku substralem :-(
Większość ma też już pączki,więc niedługo zobaczę co to za niespodzianki,na razie wszystkie siedzą w donicach.

Wiem,że nie w temacie,ale pokażę jeszcze moją tegoroczną piwonię z kapersa z Lidla -Sarah Bernhardt :)
Obrazek
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Jedna z róż francuskich, pachnących z Auchana ma już dość duże pączki. Wg zdjęcia na pudełku miała być koloru herbacianego, tymczasem pączek ma kolor ... różowy. Jeśli wszystkie takie będą, to szkoda kasy.
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Meluzyno - francuskie pachnące były w 3 kolorach: białym, różowym i pasiaste. Na pewno nie było łososiowych.
Znalazłam zdjęcie Ewki 36jj z różami francuskimi:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/f1e755045469dadf

W kolorze łososiowym były angielskie pachnące. W poprzednich latach najczęściej wyrastały z nich Abrahamy Darby, a te w mają kwiaty w kolorach łososiowo-różowym. Tyle się naczytałam zachwytów na temat AD, że właśnie z nadzieją na tą odmianę kupiłam 2 kartoniki w tym kolorze + dodatkowo 1 łososiowy kartonik w Obi, bo tam też podobno wyrasta z nich AD.

Na forum "Moje róże" Daysy pokazuje swoje łososiowe angielskie - szczęściara, trafiła na Grace.

Meluzyno, pokaż proszę co Ci zakwita i pamiętaj, że kolor pączka niekoniecznie jest taki sam jak późniejszy kwiat, np. Pastella ma czerwonawe pączki, Novalis bordowe itp.
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Miała być taka, przepraszam za jakość zdjęcia, robione przed chwilą:)

Obrazek
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ja też ją mam, ale wg mnie ona jest kremowo-biała. Popatrz na pączki na kartoniku - są właśnie różowo-czerwone.
U mnie francuskie róże zbudowały bardzo ładne krzaczki i mają dużo pączków, ale kolorów jeszcze nie widzę.
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

U mnie ma kilka pączków, chyba pięć, również ładny krzaczek:) Faktycznie, nie zauważyłam tych małych pączków na pudełku. Zobaczymy, jak zakwitnie.

I jeszcze jedno, druga z nich( a mam trzy) też buduje duży krzaczek i ma maluteńki pączuszek:)
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

:wink: Podobna?

http://www.rosebook.ru/roses/gallery/gene-tierney/

To tylko takie zgadywanie, bo podobnych wiele- np jeszcze Nelson Montforti inne...
Faktycznie co to się okaże w realu i może być całkiem inna... :wink: :D Też ja mam i też baaardzo jestem ciekawa... Nauczyłam się cierpliwie czekać, bo mam kilkanaście kartonikowych i choć zżera mnie ciekawość- raczej nie typuję swoich, aby sie zbyt nie rozczarować- jeżeli zakwitna to i tak będzie radość, bo wiadomo jak z marketowymi bywa... :D My je kojarzymy z tymi wypasionymi odmianami- a przecież hodowców francuskich jest więcej i może być jakaś mniej znana róża. :wink:
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Meluzyno, ja niestety wzięłam tylko po 1 białej i różowej na próbę, aż żałuję, bo zapowiadają się naprawdę super.
U mnie pączki są zebrane po klika (najwięcej doliczyłam się 6), więc kwiaty będą raczej mniejsze.
U mnie jedna ma liście w kolorze soczystej zieleni, druga czerwonawe.
Bardzo jestem ciekawa co z nich wyrośnie i czy naprawdę będą pachnące i ładne. Kolor ma dla mnie mniejsze znaczenie, tylko wielokolorowych nie lubię.
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Nelu, mnie też zżera ciekawość, ale wolałabym kremową niż żółtą. A w ogóle, to jakim cudem widzisz tam żółty kolor?
Meluzyna pisze o herbatnim (czyli dla mnie pomarańczowym), a dla mnie ona jest kremowo-biała.
Ciekawe, która z nas okaże się daltonistką :;230
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Dodaj jeszcze różowy :wink: A przy okazji mam pytanie, jak wygląda White Swan w realu, tworzy duże krzaczki? Oczywiście widziałam na zdjęciach, ale może ktoś ma tę różę w ogrodzie? Prosiłabym o kilka słów na jej temat. Kupiłam ją w Netto i bardzo bujnie rośnie :)
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.19597

http://www.roses.webhost.pl/2011/12/white-swan/

Ja też ją mam ,chyba bo nie kwitła też z Netto . Kupiłem ją jesienią i jak na razie ma się dobrze, rozrasta się i powinna mieć pączki. Tylko niepokoji mnie to zamieranie pędów. Zobaczymy :D
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Zablokowany

Wróć do „Róże”