Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Byłam dzisiaj w Auchan z zamiarem kupienia jakiś kwiatów na cmentarz, może róży okrywowej? To, co zobaczyłam przeszło moje oczekiwania. Róż już nie było, ale inne cebulowe w cenie 1 złotego. Tyle tylko, że np. dalie wysuszone na wiór, lilie zgrzybiałe w foliowych worach, były to dziesiątki zmarnowanych cebul. Żal było patrzeć. Wszystko do utylizacji :(
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

W moim Obi to samo.
Niektórzy wolą zmarnować niż taniej sprzedać.Przecież wiadomo,że nawet za darmo nikt by nie wziął.Po co robić wyprzedaż i miejsce w sklepie marnować?
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Albo, po co sprowadzać takie ilości, skoro mają doświadczenie z poprzednich lat, że ludzie nie wykupią takiej masy kwiatów?
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Tą wyprzedaż powinni już zacząć jak tylko cebule i sadzonki zaczęły marnieć, u mnie w OBI wszystko wiór.
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Byłam w naszym OBI- róże w bardzo dobrej kondycji. Cena niższa 50% tylko na "angielskie" w kartonikach- te co były po 9.99pln./ Kiedyś wzięłam wszystkie z tej serii.../ Skoro już tam dotarłam to wzięłam w donicy Guernsey-za 20zł z groszami. Jedną mam, ale ładna odmiana to i drugiej znajdę miejsce... :wink: Jeszcze trochę róż jest/ fotki dostępnych tamże można zobaczyć u mnie na Rosie -posty sprzed końca marca/ Nadal jest to samo- a jakby jeszcze więcej sztuk. :D Zdziwiłam się, że tak ładnie wyglądają. Widać, że dogląda ktoś, nie tak jak w innych marketach.
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
oitz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 15 sie 2016, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Witajcie. Kupiłam w Biedronce ok. 3-4 tyg. temu dwie róże, nazw nie pamiętam, jedna była pnąca... jedna się przyjęła a ta pnąca właśnie - wydaje mi się, że zmarzła bo miała kilka listków a potem wszystko uschło? zgniło? po prostu opadło i odpadło... przesadziłam ją w bardziej słoneczne miejsce, ale nie widać żadnych oznak, że coś ruszy... ale może panikuję i dać jej szansę? :)
Aha przy okazji podpytam, ta róża, która fajnie rośnie, są liście, rośnie w górę, to czy powinnam ją czymś opryskać lub nawozić - profilaktycznie, czy jak nic się nie dzieje to dać jej spokój? dziękuję :)
Olga.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Olga, tej uschniętej daj szansę, ale taką szybką, jak przez najbliższe 2 tygodnie nie da oznak życia, to wywal ją bez skrupułów... chyba że szybciej znajdziesz w sensownym miejscu tj. szkółka, centrum ogrodnicze dorodną, zdrową i rosnącą róże.
Przypuszczam, że była przesuszona w sklepie i w dodatku zbyt rozbudzona od ciepła i dlatego padła. Nie ma co żałować, no chyba że kasy.
Opryski to w razie pojawienia się mszyc, skoczków, bądź innych różożerców, a co do nawożenia, to w pierwszym roku po posadzeniu róż się nie nawozi... czyli nawieziesz je w kwietniu 2018 ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

U mnie dwie róże z pięciu nie wypuściły nowych pędów. Dam im szansę do miesiąca :)

Nie wiedziałam, że nie wolno nawozić róż w pierwszym roku uprawy. Jakie są tego przyczyny?
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Żeby się lepiej ukorzeniły. :)

Przed posadzeniem róż trzeba im dobrze ziemię przygotować (np. z kompostem przemieszać), więc róże na start będą miały z czego czerpać składniki odżywcze, a potem szukając papu będzie sięgają korzeniami głębiej, a tym samym ukorzeniają się. :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Moje róże na razie mam w doniczkach, aby sprawdzić czy ruszą. Chwilowo nie mają gdzie zaszaleć z korzeniami :wink:
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Jak w miarę spora doniczka, to dobrze, z donic można sadzić cały rok.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Wiaderka (zrobiłam dziury w dnie) 7l. Całe korzenie się zmieściły, więc trochę mogą w nich 'pomieszkać' :)
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Nawet nie wiedziałam, że w pierwszym roku nie nawozi się róż - ok. 20 szt. kupiłam wiosną ubiegłego roku (takie z kartoników z Lidla, Biedronki i Carfura) i przy wsadzaniu ich do gruntu sypałam (niedużo, ale sypałam) trochę granulowanego nawozu do róż - nie wiem jak się ukorzeniły, tzn. na jaką głębokość, ale chyba nawóz im nie zaszkodził, bo kwitły i wszystkie przeżyły tą mroźną zimę.
Zablokowany

Wróć do „Róże”