Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Zablokowany
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

A w jakim kartoniku była?
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Floresita,
dwie szt kupiłam na ul. Dębogórskiej, a jedną na Grunwaldzkiej. Dużego zainteresowania nie widziałam, więc myślę że po świętach powinien być jeszcze wybór.
Byłam również na Kosynierów, ale tam nie widziałam róż (śpieszyłam się trochę i mogłam je przeoczyć).

U mnie dziś nad ranem było minus 3, ale róże jeszcze się trzymają w tunelu.
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

mamaAmelka: Dzięki za namiar - zajrzę do tych Biedronek. Bardzo blisko mam do tej na Grunwaldzkiej, ale nigdy tam nie zaglądam - zazwyczaj odwiedzam tą przy dworcu. Moją Dessę kupiłam tuż przed świętami w Biedrze w Gdyni. Były tam już same resztki, ale szczęśliwie znalazłam ostatnią sztukę Dessy - a na niej mi właśnie zależało. U mnie, pod lasem było dziś -5. Pod koniec lutego kupiłam z marketów 4 róże które od razu wsadziłam w doniczki i od początku stały na balkonie. Mają już dość duże młode pędy, mnóstwo liści, ale właśnie wczoraj wystraszyłam się tych mrozów i biegiem wniosłam te niemałe donice do mieszkania. Tam muszą przeczekać tych kilka mroznych nocy. KLUSKO: Czy pytasz o kartonik Dessy? Jeśli tak to go pokazuję:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Ale śliczna ;:167
Niestety takiej nie widziałam. Z pewnością rzuciłaby mi się w oczy.
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

mamaAmelka: Ale za to widzę, że wśród tych trzech różyczek które kupiłaś jest jedna z moich ulubienic - Dream Orange! Rośnie szybko, kwitnie cały czas - jak jedne kwiaty przekwitają to natychmiast otwierają się nowe pąki. Nawet pod jesień liście są czyste, bez żadnej plamistości. Jest dość charakterystyczna, widać ją z daleka i nie sposób pomylić z żadną inną.
Obrazek
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Spodobał mi się kolor w tej róży :D Cieszę się, że trafiłam na tak świetny krzaczek :wink:
Dziś znalazłam w B. czerwoną Nina Weibull. Na kartoniku jest napisane, że osiąga wysokość 60 cm i kupiłam ją z przeznaczeniem do doniczki na tarasie.
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Też ją kupiłam:) Może ktoś ją ma i podzieli się z koleżankami opinią na jej temat?
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Moja do jutra moczy korzenie.
Zastanawiam się czy nie kupić jeszcze jednej do pary. Ale ostatnio mąż już zaczyna pukać się w czoło jak widzi mnie wracającą "z miasta" z kolejnymi sadzonkami :lol:
kasia30qq
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 18 kwie 2017, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

bardzo ładnie przyjmują sie z auchana.. co sezon cos dokupuję do swojego ogródka i naprawde ładnie kwitną
Regulamin
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

mamaAmelka: Nic się nie przejmuj, bo prawie wszyscy borykamy się z tym samym problemem. Domownicy nie rozumieją naszej pasji do kolekcjonowania różnych odmian róż - patrzą na nas jak na wariatów, że ciągle dokupujemy i dosadzamy nowe krzaczki. Kupujemy/ zamawiamy ze szkółek je więc ukradkiem, przemycamy do ogrodów/działek, sadzimy w tajemnicy licząc, że domownicy się tak szybko nie zorientują. Nie chwaląc się ale myślę, że osiągnęłam już mistrzostwo w tej "różanej konspiracji"! Niny Weibull nie mam, ale czytałam, że jest wartościową odmianą, bo ponoć nieustająco kwitnie całe lato. Jeśli chcesz ją mieć w większej donicy to radziłabym jednak dokupić 2 sadzonkę i wsadzić razem - będzie gęstszy i bardziej okazały krzak. Nie żeby wodzić Cię na pokuszenie, ale mogłabyś podjechać kawałeczek do OBI w Chyloni - byłam tam przed świętami - są jeszcze angielki w kartonikach, ciekawe odmiany w małych doniczkach na regale, a na stołach mocne i krzepkie róże w woreczkach, po 6 zł. Jak będziesz przed tym stołem to spójrz niżej, bo na podłodze ustawili jeszcze takie długie kuwety i tam jest jeszcze mnóstwo róż ( Nina Weibull również tam jest). Myślę, że nie pożałujesz jak "rzucisz okiem" na ofertę w naszym lokalnym OBI...
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Dziękuję za rady ;:196
Ja różami zainteresowałam się dopiero w tym roku, więc wszystko przede mną :D Byłam kilka tygodni temu w Obi, ale nie spojrzałam w stronę róż. Pod koniec tygodnia podjadę tam na różane przeszpiegi :wink:

Czytałam ten wątek i zauważyłam duże zainteresowanie angielskimi różami. Co w nich takiego wyjątkowego?
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Też jestem tegoroczną posiadaczką róży DESSA ale teraz porównując zdjęcia które wstawiła Nella to na kartoniku zdjęcie raczej przekłamauje.
Ewa
Zablokowany

Wróć do „Róże”