Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Dzięki, pomyślę czy w okolicy mam takie miejsca.
Awatar użytkownika
ROSARIUM
100p
100p
Posty: 189
Od: 2 kwie 2015, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Obrazek
Ciac od razu te brazowiejace pedy?
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

No właśnie, kiedy przycinamy róże?-w tym roku miałam je po raz pierwszy, liczę, że przezimują (rabatowe, wielokwiatowe i wielkokwiatowe).
Awatar użytkownika
okavango
100p
100p
Posty: 160
Od: 17 wrz 2011, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Nie mam wielkiego doświadczenia na tym polu, ale swoje róże zawsze przycinam wiosną po ustąpieniu najsilniejszych mrozów. Ważne jest, aby róże przyciąć w czasie uśpienia, jeszcze przed ruszeniem wegetacji.
Lilka
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Rosarium,ja bym zaczekała do wiosny.Wydaje mi się,że jest to naturalne drewnienie pędów.Ale mogę się mylić,nie jestem fachowcem
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Róże przycina się wiosną w momencie, kiedy kwitną forsycje. Jeśli nie masz forsycji w swoim ogrodzie, rozejrzyj się po okolicy. :D
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Dzięki. Mam w ogrodzie forsycję-jak zakwitnie to przytnę róże.
Awatar użytkownika
ROSARIUM
100p
100p
Posty: 189
Od: 2 kwie 2015, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

No wlasnie mnie to wyglada na martwice pędów, ktora poszerza sie coraz bardziej. Jutro chyba to powycinam, mam kilka roz i tylko ta tak brazowieje
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

ROSARIUM: I jak, wycięłaś te pędy? Mam nadzieję że nie. Stanowczo lepiej byłoby zaczekać do wiosny. Nie wydaje mi się żeby pędy na jesień zamierały - to o tej porze roku prawie niemożliwe. Sama mam jedną NN czerwoną, rabatową ( kwitnie całe lato bukietami kwiatów), która już wczesną jesienią robi się cała brązowa. W zeszłym roku zwrócił na nią uwagę mój ojciec, który ma bardzo "lekką rękę" do wycinania wszystkiego. Zaczął drwić że róża mi uschła i najlepiej byłoby (oczywiście!) ją wyciąć. Na szczęście poznałam już dobrze tą różycę i wiedziałam, że nic jej nie jest, a ojcu kategorycznie nakazałam żeby zostawił ją w spokoju. Podobnie "nabrałam się" na rzekomą śmierć róży sąsiadki ( rośnie przy płocie i mijam ją idąc na swoją działkę). Jest różowa, coś jakby Mary Rose, pędy wyglądają jak u róż angielskich, około metrowa, gęsta, o wielu pędach. W marcu jak szłam na działkę to aż przystanęłam na jej widok - wszystkie pędy od początku do końca suche, brązowe i bez najmniejszych śladów życia. Żal mnie ogarnął bo szkoda takiego gęstego krzaka przy czym zdziwiło mnie, że zimy właściwie nie było, więc dlaczego ona tak całkowicie zmarzła? Sąsiadka nie wykopała jej (nawet się potem dziwiłam, po co trzyma tą nieboszczkę), i jak się okazało - zazieleniła się i w czerwcu normalnie kwitła. Niektóre odmiany widocznie tak mają, że szybciej i mocniej drewnieją przed zimą. Jeśli się nie zna róży, to zawsze należy zaczekać do następnej wiosny - jeśli do maja nic z pędów nie wypuści, to dopiero wtedy można uznać je za martwe i powycinać.
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Floresita pisze: Nie wydaje mi się żeby pędy na jesień zamierały - to o tej porze roku prawie niemożliwe.
Możesz wyjaśnić dlaczego :?:
Zgadza się, są odmiany, które na zimę brązowieją, ale na całym krzaku jednolicie i kolor jest z odcieniem bordo.
Zamieranie pędów może być spowodowane niedokładnym wycięciem uszkodzonych pędów po poprzedniej zimie jak i chorobą grzybową.
Czy Rosarium wytnie teraz czy na wiosnę nie ma, moim zdaniem, większego znaczenia.
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Spotykałam się z zamieraniem pędów, ale jeśli już, to działo się to zawsze pózną wiosną, na młodych pędach, co spowodowane było atakiem wiosennych robali (z bruzdownicą na czele). Nie spotkałam się z przypadkiem żeby te róże, które podrosły "bez przeszkód", normalnie kwitły w ciągu lata - raptem u progu jesieni (jeszcze przed zimą!) - zaczęły zamierać. Chodzi mi o to, że ROSARIUM zupełnie niepotrzebnie chce teraz wyciąć te pędy, które zapewne nieco szybciej drewnieją. Jak widać na zdjęciu róża rośnie przy pergoli, bądź kratce, co sugeruje, że jest to różyca pnąca, a przyjęło się że takowych się przez pierwsze trzy lata w ogóle nie tnie. Zapewne jeśli ROSARIUM powycina je nisko to specjalnie róży nie zaszkodzi, ale może popsuć pokrój krzewu. W następnym sezonie może powypuszczać od razu 2 metrowe baty, które zakwitną tylko na końcach. Co się tyczy tych drewniejących, brązowych pędów to moja właśnie już na początku września taki przybiera kolor (lekko bordowy), ale ta róża sąsiadki wyglądała naprawdę na całkowicie suchą. Zobaczyłam ją w marcu, po zimie i byłam na sto procent pewna, że wymarzła do cna. Nie miała bordowego odcienia - cała była w takim "suchym" brązie.
brydziasia
50p
50p
Posty: 76
Od: 6 gru 2015, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

ewka36jj pisze: No i ciągle jeszcze nieznana mi z imienia piękność o zniewalającym zapachu
Przypomina Dieter Muller
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Floresita,twoja kwitnaca róza przypomina mi moja Monica
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Róże”