SZKODNIKI róż

ODPOWIEDZ
Alessia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 27 lut 2014, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże - szkodniki róż

Post »

Czy nikomu nie udało się zwalczyć przędziorka na różach ? ;:174
Awatar użytkownika
iwa67
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 16 sie 2015, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory

Re: Róże - szkodniki róż

Post »

hej :) Ja na przędziorka (na innym kwiatku ale jednak) stosowałam Substral Naturen Multi-insekt. Pomógł :)
Awatar użytkownika
player_ruda
50p
50p
Posty: 72
Od: 17 lut 2014, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róże - szkodniki róż

Post »

U mnie pojawiły się zielone gąsienice i poobgryzały liście, doczytałam że to błonkówki, ale czym to się zwalcza? Jakies porady?
Ola
rozany_fuhrer
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 paź 2015, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ostatnio zauważyłam, że moja róża nie rozwija się jak powinna. Na powierzchni listków pojawiły się jasne plamy, a pomiędzy nimi małe pajęczynki. Listki są bardzo delikatne, niektóre z nich odpadają w całości po ich dotknięciu. Pod nimi zauważyłam białe kropeczki i przemieszczające się robaczki wielkości ziarenek piasku. Większość z nich jest jasna, ale zdarzają się też pomarańczowe. Podejrzewam, że mogą to być przędziorki. Ponadto na powierzchni ziemi, a czasem na łodygach widać nieco większe, skrzydlate robaki. Proszę o pomoc w identyfikacji szkodników i rady jak się ich pozbyć. Zamieszczam link do zdjęć róży i szkodników: http://imgur.com/a/ai3yL Z góry dziękuję i pozdrawiam.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Niezidentyfikowane szkodniki na róży doniczkowej

Post »

Pryśnij środkiem na przędziorki, wsadź całą roślinę z doniczką,do worka foliowego i zamkniętą potrzymaj parę dni. Później płukanie wodą i za jakiś czas powtórka.
a_g_a
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sie 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Niezidentyfikowane szkodniki na róży doniczkowej

Post »

Przędziorki i prawdopodobnie ziemiórka. Larwy ziemiórki mogą podgryzać korzenie. Ja bym spłukała przędziorki przysznicem i podlała Polysectem.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Choroby róż

Post »

Dzień dobry! - Pozdrawiam Miłośników róż.Uwielbiam róże , nareszcie udało mi sie posadzić w ogrodzie trochę róż ale nie mam doświadczenia co do pielęgnacji . W marcu opryskuje krzewy miedzianem 50 WP . Słyszałam że przed miedzianem należy opryskać krzewy preparatem [ parafinowym] mam prośbę jaka jest nazwa tego preparatu . W ubiegłym roku miałam problem z BRUZDOWNICĄ I NIMUŁKA RÓŻANA Proszę o pomoc. ;:223
Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Róże - SZKODNIKI

Post »

Mimozo proszę :D ,środek na
nimułkę
bruzdownicę
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże - SZKODNIKI

Post »

Ojjjj u mnie bruzdownica tez mi podnosiła ciśnienie krwi chętnie przysiądę w tym wątku oby ja pokonać w tym sezonie ;:306
Awatar użytkownika
krysp50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 628
Od: 22 lut 2007, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże - SZKODNIKI

Post »

Po raz pierwszy mam jakieś nietypowe szkodniki, które na razie prawie wykończyły mi dwie róże. Na szczęście po oprysku wypuszczają nowe młode liście, ale dziś znowu zauważyłam gady z lubością wcinające listki. Może ktoś rozpozna, bo u mnie są pierwszy raz :

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Krystyna
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże - SZKODNIKI

Post »

Zielony chrząszcz to naliściak jakiś
a larwa https://www.google.pl/search?q=phyllobi ... iennensis+

Wszystko dość typowe, może wcześniej nie zauważyłaś, opryski niewiele pomogą, raczej zaszkodzą pożytecznym..
Awatar użytkownika
krysp50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 628
Od: 22 lut 2007, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże - SZKODNIKI

Post »

Dziękuję ;:196
Może i typowe, ale naprawdę dotychczas tak żarłocznych u siebie nie widziałam. Obejrzę dziś inne rośliny, ale tylko na razie na różach zauważyłam. Chemię stosuję bardzo rzadko - zresztą jak doczytałam - niewiele przy tych szkodnikach pomoże. Na dodatek teraz u mnie upał, wiec chemia i tak słabo by podziałała. Wieczorem dostaną oprysk z Em i poszukam jakichś eliksirów roślinnych do szybkiego zrobienia.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Róże - SZKODNIKI

Post »

U mnie na pierwszej róży pojawił się taki zielony
Obrazek
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”