Towarzystwo dla róż

ODPOWIEDZ
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Czym podsadzić róże

Post »

Zrobiłam sobie różaną rabatę z kilkunastu róż. Głownie pnące i parkowe .Wszystko fajnie, ale nie wyobrażam sobie pielić takiej ilości ziemi. Muszę podsadzic szczelnie roże jakimiś bylinami.
Wymyśliłam obwódkę z lawendy, przywrotnika, pomyślałam jeszcze o przetaczniku. Czy to będzie dobry wybór?. Co jeszcze możecie polecić z własnego doświadczenia?.
Aga
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym podsadzić róże

Post »

Polecam perowskię, kwitnie dłużej i obficiej niż lawenda.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czym podsadzić róże

Post »

Mam w ogrodzie róże dopiero od 2 lat, specjalistką wielką więc nie jestem, ale wydaje mi się, że szczelne obsadzenie róż nie jest dobrym pomysłem.
Róże wymagają sporo zabiegów pielęgnacyjnych - na zimę warto zrobić kopczyk, wiosną i latem trzeba nawozić, wyzbierać chore liście, obrywać przekwitnięte kwiatostany. Jeżeli przestrzeń między nimi dokładnie zarośnięta będzie to trudne do wykonania.

Ja mam głównie róże wielkokwiatowe i rabatowe, do towarzystwa posadziłam im lawendę, bukszpan, rozwar, wilczomlecz diamond frost, starca, begonie stale kwitnące, dzwonki karpackie. W przyszłym roku dosadzę jeżówki.
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym podsadzić róże

Post »

Chwilowo wysciolkowalam cała rabatę trawą.
A co powiecie o bodziszku,? nie wiem jednak czy sprawdzi się w pełnym słońcu, lekko cieniowany różami. Może ktoś mógłby mi polecić jakiś konkretny gatunek, najchętniej z tych niższych. ?
Aga
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Czym podsadzić róże

Post »

Tak wygląda u mnie bodziszek z różami:

Obrazek

róża Leda plus jedna z nowszych odmian bodziszków która ma coś około 120 cm wysokości i po dwóch latach ma za mało miejsca.
Nie wiem czy bodziszki to dobry pomysł - korzeniaste są za ekspansywne, a nowsze odmiany za wysokie.
W różach u mnie są byliny które lubią pszczoły plus kwiaty jednoroczne - często sadzę dzwonki - różne odmiany od wysokich do niskich plus goździki.
Różne modraki, firletki, czarnuszki - damasceńskie plus orientalne oraz dużo bylin.
Z bylinami najlepiej tak dobierać by kwitły od wiosny do jesieni - tak by jakieś rośliny kwitły zawsze w ogrodzie.
Pod róże najlepsze są różne szałwie, pysznogłówki, lawenda, irysy, orliki - z niektórymi należy uważać z powodu pszczół.
Awatar użytkownika
anika2
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 22 cze 2015, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnia Polska

Re: Czym podsadzić róże

Post »

Myślę że warta rozważenia jest Rogownica kutnerowata

Bardzo podoba mi się zestawienie Gertrudy
GERTRUDA pisze:Fajnie prezentuje się też z różami - bardzo lubię ją w tym wydaniu , poza tym jest wobec róż delikatna i nie szkodzi im jej towarzystwo :wink:

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12948
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Towarzystwo dla róż

Post »

Papageno z czosnkami


Obrazek
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”