Identyfikacja róż - część 4

Awatar użytkownika
irminka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2990
Od: 7 lut 2010, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Proszę o identyfikację tej róży, ma duży kwiat (na drugim zdjęciu Chopin z prawej dla porównania).
Pięknie pachnie :)
Obrazek Obrazek
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Zwracam się z prośbą o nietypową, jedynie domyślną identyfikację lub jakąś podpowiedz (trudno mówić o identyfikacji róży która nie ma kwiatów). To jest tegoroczna róża z kartonika, niby różowa angielka z Auchana. Była okazałą sadzonką, o licznych, grubych pędach i wsadzona była w marcu do donicy na tarasie. Otóż do tej pory ona nie zakwitła, ani nie widać żadnych pąków (od razu mówię, że te młode pędy nie wyrosły z podkładki). To zdjęcie było robione w maju - teraz ta róża jest sporo większa. Nie chodzi mi nawet o brak kwitnienia, bo być może jest z tych które kwitną dopiero w drugim roku. Zastanawia mnie coś innego, a mianowicie jej nietypowy i chyba dość rzadko spotykany kolor. Ona ma pędy i liście w skrajnie jasnym, wręcz limonkowym kolorze. Czy po tej wskazówce można by poznać co to będzie za odmiana? Szukałam w opisach róż i póki co znalazłam dwie o tak limonkowych liściach - Tuscany Superb i John Laing, ale one kwitną od razu, na pierwszorocznych pędach. Znacie jakieś inne róże, charakteryzujące się tak ekstremalnie jasnymi liśćmi? Obrazek
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

jafhar, to chyba nie jest róża tylko Eustoma. Ok. dalej doczytałam że już wiesz co to.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Awatar użytkownika
jafhar
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lip 2011, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Obrazek ktoś może zna tę różę? Pierwszego dnia ma taki kolor jak na zdjęciu, drugiego różowieje, a 3ego- do końca już jest różowa. Pąki mają tendencję do lekkiego oklapywania. Pchanie dość mocno, owocowo. U mnie jeszcze nie chorowała, ubiegłego roku urosła jesienią do ponad 2 m.. przez lato była malutka, ok 70cm
CHARMING APRICOT ?
liqueur
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 lip 2015, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Witam!
Proszę pomóżcie mi w identyfikacji róż. Zrobiłam błąd kupując przez All, nie myślałam, że ludzie tak oszukują.
Róże nie pachną intensywnie.

Obrazek

Druga bardzo wrażliwa, ciągle cos ją zżera i słabo rośnie. A miała być jasno różowa historyczna...
Młode liście ma bardzo ciemne, bordowe.

Obrazek

Trzecia jest z marketu, rzekomo pnąca

Obrazek
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Aniu chodziłam po forum,szukałam, oglądałam ogrody i też mi ta róża pasowałaby do mojej. Dziękuję Ci kochana za podpowiedź.
Moją NN tak właśnie nazwę - Gloria Dei. ;:138
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
constancja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1367
Od: 5 sie 2012, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Floresita, Mrs. John Laing nie ma tak jasnych liści. Natomiast podejrzewam, że Twoja róża to może być Alchymist.... kwitnie tylko raz na starych pędach i ma właśnie takie jaśniutkie liście.
Gdzieś w Borach-wątek ogrodowy Bory Constancji - Bory Tucholskie w obiektywie
Pomieszanie z poplątaniem czyli nerwowe ręce Constancji spis tematów
FAQ: canon EOS 450D + ob. canon (18-55) Pozdrawiam. Ewa
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

CONSTANCJA: Dziękuję za poradę. Też mi już wcześniej przyszedł do głowy Alchymist, ale oglądając jego zdjęcia i czytając opisy nie widziałam u niego jasnych liści. W opisie szkółki Rosarium p. Chodunów wręcz napisano, że ma liście ciemnozielone. W każdym razie chciałabym jeszcze wiedzieć co mam z nią robić wiosną - przyciąć czy nie? Te młode pędy (co widać na zdjęciu) są dosyć cienkie, a zwłaszcza ich końcówki. Czy wiosną mam te pędy skrócić w celu lepszego rozkrzewienia, czy raczej nie obcinać ani centymetra bo może znowu nie zakwitnąć?
Awatar użytkownika
constancja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1367
Od: 5 sie 2012, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Floresito, u mnie Alchymist ma baaardzo jasne liście. Drugą różą, która ma jasne ulistnienie i kwitnie tylko na starych pędach jest Constance Spry.

Sama zobacz jak wyglądają liście Alchymista.

Obrazek

Obrazek

A tu liść Constance (zaatakowany przez jakieś choróbsko ale tylko taką fotkę liści znalazłam na szybko).

Obrazek

Jeśli ciąć to tylko teraz..... nie wiosną! Ja młodych sadzonek róż raz kwitnących nie tnę.

Masz oczywiście świadomość, że Twojej róży nie zidentyfikujemy teraz, możemy sobie tylko pogdybać i pozgadywać.

Pozdrawiam. Ewa
Gdzieś w Borach-wątek ogrodowy Bory Constancji - Bory Tucholskie w obiektywie
Pomieszanie z poplątaniem czyli nerwowe ręce Constancji spis tematów
FAQ: canon EOS 450D + ob. canon (18-55) Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

U mnie oba Alchymisty maja ciemno-zielone liście. Gałęzie grube, sztywne łodygi.
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

CONSTANCJA: Rzeczywiście twój Alchymist ma jasne liście, tak samo jak ten oglądany w wątku Safoyi. Ale inne Alchymisty które widziałam na zdjęciach w innych ogrodach są matowe i ciemnozielone. Zdecydowałam, że bezpieczniej będzie nie przycinać mojej róży dopóki nie pokaże jakiegoś pierwszego kwiatu. Nie jestem w ogóle pewna tego że jest to róża która kwitnie na drugorocznych pędach (byłabym tego pewna gdybym posadziła ją na działce- a ona nie zakwitła). Bardzo mocno podejrzewam, że może to być "normalna" róża, która jednak nie kwitnie, bo nie pasuje jej stanowisko na balkonie. Na balkon słońce dociera dopiero o godzinie 16 - może to jest przyczyną braku kwitnienia? Tych angielek z kartoników wiosną na działce posadziłam 6 sztuk (w tym także drugą różową, taką jak ta z balkonu!). Wszystkie z działki od dawna kwitną - czy nie dziwne, że nie zakwitła właśnie ta którą posadziłam w donicy na balkonie?
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

U mnie takie jaśniutkie listki i cienkie łodyżki ma Comte de Chambord :)

Ja tez z prośbą o identyfikację mojej marketówki kupowana na pewno w Aldim

Obrazek Obrazek

Druga też z Aldiego

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

iwwa Liście ciemne, pąki ok jak Gloria Dei ale w rozkwicie mam wątpliwości
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Zablokowany

Wróć do „Róże”