Identyfikacja róż - część 4

Zablokowany
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

;:196 wielkie dzięki!!! Już wpisuje imię mojej ślicznoty :heja
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Jeśli to jest od Kamili a raczej nie kupowałam nieznanych to może być jedna z nich podpowiem i dopasujcie,nie wiem czy to nazwy róż bo się nie znam tyle odpisałam z karteczek. ;:131 The Faun(Pouloma) lub Madame Boll,lub Saint Exupery jestem taka ciemna z tych nazw że nie wiem czy to są nazwy czy jakiś inny opis sorki mnie tylko podobają się róże. ;:131 ;:223 :D
Awatar użytkownika
constancja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1367
Od: 5 sie 2012, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Jolu, na pierwszym zdjęciu na 100% jest Granny (The Faun), a na drugim inna róża. Z tych co wymieniłaś pasuje Madame Boll ale nie wykluczam Saint-Exupéry, choć ta z Twojego zdjęcia wydaje się być zbyt na nią jasna, a i zdjęcie niewyraźne.
Gdzieś w Borach-wątek ogrodowy Bory Constancji - Bory Tucholskie w obiektywie
Pomieszanie z poplątaniem czyli nerwowe ręce Constancji spis tematów
FAQ: canon EOS 450D + ob. canon (18-55) Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Jolu spokojnie wszystkie takie byłyśmy i jeszcze jesteśmy i to jest piękne. ;:138
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Dziękuję dziewczyny muszę w tym roku przypilnować tego i po podpisywać wszystkie róże a szczególnie tego rocznie zakupione przesadzałam je niegdyś i poobrywały mi się foliowe podpisy.Wasze róże są piękne moje takie kiepskie ale biedaczki na kiepskiej ziemi i tak sobie radzą. :wit
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Mam prośbę. Będę po raz kolejny zamawiać róże od p. Bogdana (allegro, botanik21 ). Lubię tam kupować, bo faktycznie sadzonki ma bardzo ładne. Problem w tym, że część tych róż ma celowo pozmieniane nazwy. Tu są fachowcy, więc byłabym wdzięczna gdyby ktoś rzucił okiem na tą ofertę i powiedział czy dobrze odgadłam ich nazwy. 1. RÓŻA FIOLETOWA, PACHNĄCA (Ascot?), 2. RÓŻA RAJ (podobna, ale chyba nie Eden?) 3.RÓŻA LANDORA (Berolina?), 4. RÓŻA ŻÓŁTO- RÓŻOWA, PARKOWA ( czyżby Rugelda?), 5. RÓŻA KREMOWA, PACHNĄCA, ROZETOWY KWIAT (Sophia Reinessance?), 6. ANGIELSKA, RÓŻOWA, NIEPOWTARZALNY KWIAT (Leonardo da Vinci?), 7. RÓŻA BASIA, AKSAMITNA CZERWIEŃ ( pofalowane płatki, ma osiągać ok 80 cm i jej w ogóle nie mogę zidentyfikować). Byłabym wdzięczna, gdybyście przyjrzeli się tym ośmiu różom, bo właśnie te chcę zamówić i podpowiedzieli czy moje domysły są słuszne. Ciekawi mnie zwłaszcza ta róża parkowa ukrywająca się pod intrygującą nazwą Raj.
Awatar użytkownika
Ewelina7
200p
200p
Posty: 411
Od: 28 mar 2012, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Róża Raj to, na moje oko, zdecydowanie nie jest Eden Rose.
Nie sądzę, żeby pan Bogdan zmieniał nazwy celowo, on chyba po prostu nadaje imiona różom NN. Zwróć uwagę, że ma kilka róż opisanych właściwymi nazwami (błędy w tych nazwach pomijam :wink: ). Sama u niego kupiłam kilka lat temu między innymi Chopina, bardzo jestem z tej róży zadowolona. Krzak dorodny i odmiana właściwa.
Innych róż z Twojej listy nie znam , więc się nie wypowiem.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Nie wiem gdzie są te róże, szukam a możesz wstawić fotki to łatwiej jest coś powiedzieć, trudno szukać
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Wydaje mi się jednak że jest to jak najbardziej celowe działanie. Widocznie nie na wszystkie odmiany pan Bogdan ma licencję. Dlatego albo nadaje swoje nazwy lub podpisuje właściwą nazwą, ale nieco zmienioną i trochę przekręconą, np. doda 1 literę lub celowo napisze z błędem. Niemniej ta róża Raj wydaje się bardzo obiecująca! Kwiaty niezbyt duże, ale o pięknym kształcie, na jednym krzaku i białe i różowe. Bardzo też jestem ciekawa tej ŻÓŁTO- RÓŻOWEJ, PARKOWEJ. Wygląda dokładnie jak Rugelda, która od dawna mi się podobała. A że wszystkie róże kosztują 5-6 złotych to grzech byłoby nie wziąć. Ponawiam pytanie z postu wyżej: czy prawidłowo odgadłam te wymienione różyczki? Zajrzyjcie na stronę z ofertą p. Bogdana i powiedzcie. TARA- wystarczy wpisać: allegro, użytkownik botanik21.
Awatar użytkownika
constancja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1367
Od: 5 sie 2012, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Floresita pisze:Mam prośbę. Będę po raz kolejny zamawiać róże od p. Bogdana (allegrooo, botanik21 ). Lubię tam kupować, bo faktycznie sadzonki ma bardzo ładne. Problem w tym, że część tych róż ma celowo pozmieniane nazwy. Tu są fachowcy, więc byłabym wdzięczna gdyby ktoś rzucił okiem na tą ofertę i powiedział czy dobrze odgadłam ich nazwy. 1. RÓŻA FIOLETOWA, PACHNĄCA (Ascot?), 2. RÓŻA RAJ (podobna, ale chyba nie Eden?) 3.RÓŻA LANDORA (Berolina?), 4. RÓŻA ŻÓŁTO- RÓŻOWA, PARKOWA ( czyżby Rugelda?), 5. RÓŻA KREMOWA, PACHNĄCA, ROZETOWY KWIAT (Sophia Reinessance?), 6. ANGIELSKA, RÓŻOWA, NIEPOWTARZALNY KWIAT (Leonardo da Vinci?), 7. RÓŻA BASIA, AKSAMITNA CZERWIEŃ ( pofalowane płatki, ma osiągać ok 80 cm i jej w ogóle nie mogę zidentyfikować). Byłabym wdzięczna, gdybyście przyjrzeli się tym ośmiu różom, bo właśnie te chcę zamówić i podpowiedzieli czy moje domysły są słuszne. Ciekawi mnie zwłaszcza ta róża parkowa ukrywająca się pod intrygującą nazwą Raj.
Według mnie:
2) Raj- Mini Eden
3) Landora- Landora
7) Basia - Barbara
6) Angelska różowa- wygląda jak Leonardo
1) RÓŻA FIOLETOWA, PACHNĄCA - może być Ascot
W żółtych różach jestem cienka jak bibułka . ;)
Te róże z oferty tego użytkownika, które nie wymagają opłaty licencyjnej mają nazwy właściwe. Pozostałe są rozmnażane i sprzedawane ze zmienionymi nazwami, żeby tej opłaty uniknąć. To tak jak z hodowlą i pseudohodowlą zwierząt. Nie oceniam! Każdy ma wybór i rozum.
Gdzieś w Borach-wątek ogrodowy Bory Constancji - Bory Tucholskie w obiektywie
Pomieszanie z poplątaniem czyli nerwowe ręce Constancji spis tematów
FAQ: canon EOS 450D + ob. canon (18-55) Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Róża fioletowa - moim zdaniem to nie jest Ascot raczej powiedziałabym Big Perle,


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

RÓŻA KREMOWA, PACHNĄCA, ROZETOWY KWIAT (Sophia Reinessance?)

Obrazek

Obrazek
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

TARA: Ta fioletowa, pachnąca to na pewno nie będzie Big Purple. Zobacz zdjęcia tej "fioletowej"- w półrozkwicie ma bardzo okrągłe, tak jakby zamykające się do środka kwiaty, z początku czerwone, i dopiero całkiem otwarte mogą przybierać fioletowe akcenty. Mimo wszystko obstawiałabym Ascot. A kremowa, pachnąca o rozetowym kwiecie z pewnością będzie Sophią Reinessance - cieszę się bo bardzo lubię te wszystkie z serii Reinessance, a Sophi jeszcze nie miałam. CONSTANCJO: Widzę, że prawie dobrze typowałam. Co do róży nazwanej Raj też przyszło mi przez myśl że może to być Mini Eden. I cieszę się z potwierdzenia, że "Angielska, różowa, o niepowtarzalnym kwiecie" z pewnością będzie Leonardem. Jego nigdy nie mam dosyć i sadzę go gdzie tylko się da! Teraz przypuściłam atak na ogródek mojej mamy i jej także wcisnę ze dwie sztuki. Zasadniczo jestem przeciwna kupowaniu róż z niepewnych źródeł, a zwłaszcza z allegro, ale pan Bogdan jest tu wyjątkiem! Skuszona pozytywnymi opiniami już raz u niego zamawiałam i się nie zawiodłam - sadzonki tłuste, okazałe, o potężnym korzeniu. No i czuje się, że pan Bogdan wkłada serce w swoją pracę, bo róże od niego zdrowo rosną i dobrze się chowają. Dużo osób tu na forum od lat kupuje u niego róże i jeszcze nie czytałam żeby ktoś narzekał. Co do mojego zamówienia to pozostaje jeszcze do rozszyfrowania piękność określona jako "Żółto- różowa, parkowa". Napisano o niej, że ma liście podobne do mahonii, a to jest właśnie cecha Rugeldy (która ponoć jest rodzicem Westerlanda). Jest piękna i zamówię ją koniecznie!
Awatar użytkownika
martinez_82
500p
500p
Posty: 664
Od: 1 wrz 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

i ja się przyłącze dopytań cóż to może być za róża kupiłem w zeszłym roku , powtarza kwitninie nie pamiętam ale chyba troszkę pachnąca kwiaty pokazywały sie do mrozów
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Róże”