Identyfikacja róż - część 4

Zablokowany
poserbaby
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 14 cze 2016, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Zupełnie nie wiem :cry: Agnieszka jest zdecydowanie bardziej herbaciana, moja od dwóch dni jest żółta jak kaczeniec. Trochę różu czai się na obrzeżach płatków, ale niedużo. Chyba chwilowo muszę sobie odpuścić zgadywanie i poczekać, może się jakiś kolor ustabilizuje.

A tymczasem podpytam jeszcze o tę panią:

Obrazek

Jak przekwita, to robi się różowo wyblakła (na brzegach prawie biała).

Obrazek
Awatar użytkownika
Jarek86
100p
100p
Posty: 157
Od: 26 lip 2015, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łask

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Jarek86 pisze:Proszę o pomoc w identyfikacji :D róże zostały sprowadzone z Holandii :D


ObrazekObrazek

____________________________________

ObrazekObrazek
nikt nie zna ? :(
:)
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Witajcie, mam taki cukierkowo różowy krzaczek, około 1,5m, może ktoś go pozna ;:108
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Andzia1967
200p
200p
Posty: 305
Od: 1 kwie 2013, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Zwracam się z prośbą do ekspertów z forum o pomoc w rozpoznaniu moich różyczek.Były kupione w Leclercu i Lidlu.Ponieważ są to moje pierwsze różyczki posadzone w tym roku zgapiłam się i nie zapisałam nazw.Na przyszłość będę sobie zapisywała.Niestety pośpiech i świeżo kupiona działka spowodowały moje przeoczenie...Czy są to róże pnące ? Czerwona różyczka jest wykopana z babcinego ogródka. Będę wdzięczna za pomoc.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Tegoroczna różyczka z marketu, opisana tylko jako różowa, rabatowa. Ma niezwykle błyszczące liście. Co to może być?
Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Jeśli ma dość małe kwiatki i kolczaste pędy to może Heiditraum.
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Wandziu, kwiatki są nieduże i jednolicie ciemno różowe (tylko na zdjęciu wyszło tak jakby niektóre miały jasne smugi). Zastanawiają mnie te liście, bo do tej pory myślałam, że aż tak błyszczące ma tylko Leonardo. A tak przy okazji - jak Ci kwitną różyce od p. Bogdana? Masz zdjęcia tej Kremowej Pachnącej o Rozetowym Kwiecie ( która z oferty przypominała Sophię Reinessance)? Pytam, bo mnie właśnie ta sadzonka padła a najbardziej na nią czekałam! Moje Grahamy Thomasy od tego pana bardzo ładnie rosną i kwitną, ale już z oznaczonego (!) Grahama którego zamówiłam dla mamy niestety bujnie zakwitł Abraham Darby. Okropnie byłam zła, bo od długiego czasu zapewniałam mamę, że w tym miejscu ma wypatrywać słonecznej, niezwykle pięknej, żółtej róży a tu jak na złość - Abraham!
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Floresito - porównaj z Jarocinem, wklejam zdjęcie ze zbliżeniem kwiatów

Obrazek
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Ewciu, Twoim Jarocinem już dawno się zachwycałam, ale moja różyczka to chyba jednak nie on. Jak widzisz u mnie kwiaty są bardziej otwarte i widać w środku żółte oczko, a w Jarocinie tego oczka nie widać. Sam kolor mojej róży jest taki, jakim określano Leonarda: plastikowy róż. Kiedy zobaczyłam po raz pierwszy jej rozwinięte kwiaty to nasunęło mi się właśnie takie skojarzenie : plastikowego różu.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Floresito, Heiditraum ma wyjątkowo błyszczące, nawoskowane, niewielkie listki. Z czasem zaczyna wypuszczać długie pędy.A same kwiatki nie zwisają, trzymają się prosto. Są jaskraworóżowe.
A teraz o różyczkach od pana B. Kremowa pachnąca to faktycznie Sophia R. Kupiłam cztery sadzonki. Najpierw cudnie zakwitły po jednym dużym kwiecie. Nie minęło wiele czasu, gdy znów wykształciły pąki. Tym razem każda po kilka i znowu zaczynają kwitnąć. Zapach i kolor przepiękny.

Obrazek

Grahamy kupiłam 4. Sadzonki były małe, jakby dopiero co wyhodowane z patyczka. Jedna sztuka padła od razu. Dwie kolejne nadal są małe, ale żyją. Czwarta zakwitła. Na razie nie wydaję osądu. Wielkością sadzonek byłam niemile zaskoczona, ale i cena była symboliczna.

Poleczka (to w rzeczywistości Polka). Dwie niewielkie sadzonki, ale rozwijają się dobrze. Jedna zakwitła przecudnymi kwiatami, które długo się utrzymują. Po prostu wspaniałe, zachwycające. Wiążę z tymi różami duże nadzieje.

Fioletowa pachnąca (to Fisherman's Friend). Mam dwie sztuki w donicach. Cudny mocny zapach, głęboka barwa podobna do Heidi Klum. Każda ma po kilka kwiatów.
Obrazek
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Wandziu! Wydaje mi się że decydujące znaczenie miała pora roku. Pierwszą partię od pana B. sadziłam jesienią i chociaż sadzonki były przeciętne (w tym 2 Grahamy) to wiosną absolutnie wszystkie przykładnie rosły i kwitły. Drugą partię zamówiłam w marcu i te ledwo przeżyły, a 3 w ogóle się nie obudziły i padły. Padła mi również wiosenna Pascali z Obi co się nigdy przedtem nie zdarzało. Wszyscy mówią, że tegoroczna wiosna była jakaś nietypowa, bo rośliny nie chciały rosnąć. Nawet moje siewki pomidorów (a co roku wysiewam je z nasion) w pewnym momencie zatrzymały się i stały dłuższy czas. Heiditraum - jak mówisz - chociaż maleństwo, ale widać, że szczodre - kwiatów nie żałuje!
Awatar użytkownika
Annar13
1000p
1000p
Posty: 2004
Od: 4 maja 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: k/Poznania

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Floresita
Jak Rozalka zakwitnie kolejnymi kwiatkami to zrobię ci zdjęcie, bo nie mogę się dokopać do archiwum z zeszłego roku ;)
Odpowiedzi udzieliła ci Wanda :)
Róża jak piwonia została juz dawno zidentyfikowana na forum jako Otello :)
Angielska różowa to Leonardo :) Kupiłam w zeszłym roku wiosną dwa piękne krzewy, które już są bardzo rozrośnięte :)
Kiedyś w ofercie była biała angielska Winchester Catedral, teraz jej nie widzę.
Poleczka to Polka
Róża EXSPREES to Pullman Orient Ekspress :)
Diamont to Diamond Jubilee
HERBACIANA WIELKOKWIATOWA PACHNĄCA przypuszczalnie to Yellow Charles Austin

Niestety róży 'Astid' juz drugi rok nie rozszyfrowałam :( A jest przepiękna!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Identyfikacja róż - część 4

Post »

Mili moi, mam różyczkę marketówkę, nigdy nie widziałam podobnej. Płatki pofalowane, kwiatki dość małe, kolor na zdjęciu nie jest przekłamany- one wręcz świecą. Jakby półpełna.

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Róże”