Zamieranie pędów róż

Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: zamieranie pędów róż

Post »

A w jakiej to glebie rośnie ? Jakie ma warunki,
Sucho u mnie na piachu padają róże, a na glinie popierdują radośnie, marny rok. No cóż, ale ja nie kocham róż :wink: :wit
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
pinuska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 29 cze 2015, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: zamieranie pędów róż

Post »

ziemia tzw polna, doły były zaprawiane ziemią ogrodniczą, są cały dzionek na słońcu może rano chwilkę w cieniu więc chyba powinno być ok, w zeszłym roku szalały pod koniec roku zachorowała jedna tej nie uratowałam (a grupka była 7 szt) w tym roku padła 2 i widzę początek u 3 szt żal bo duże i ładnie rozrośnięte, wody też nie brak mam linię kroplującą dostają piciu jak tylko potrzeba, wydaje mi się że na wycinanych pędach są ciemne przebarwienia ale już mam obsesję więc ...
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: zamieranie pędów róż

Post »

Jeżeli żółte liście pojawiają się w środku krzewu to może być werticilioza. Poczytaj może o tej chorobie i porównaj dokładnie objawy.
Mogłaś to przywieźć z kupionymi różami. Niestety dla zainfekowanej róży to wyrok śmierci (jeśli to ta choroba).
Poza opryskiem dobrze jest też podlać krzewy np Topsinem, także te zdrowe rosnące obok.
Pozdrawiam. Sławka
pinuska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 29 cze 2015, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: zamieranie pędów róż

Post »

dziękuję za podpowiedzi
chyba będzie to werticilioza u sąsiadki padł już sumak a niedawno pojawiły się zasychające gałęzie na drugim, u mnie były problemy z lilakim palbinem ale nie sądziłam że mogą na to chorować róże:(
chyba mam zarazę w glebie:((
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: zamieranie pędów róż

Post »

Takie jeszcze jedno pytanie, bo nie daje mi spokoju. Padają pędy które wyrosły w tym roku czy też, te które pozostałe po ( dość lekkiej ) zimie ?
U mnie padją pędy zeszłoroczne których nie przyciąłem, bo mi było żal a przetrwały ładnie zimę. Padają teraz , bo jest za sucho. Pęd ten nie był taki super , ale na mokre lato by było ok. Padają w oczach. I w moim przypadku to efekt złożony nie mający nic wspólnego z grzybem.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
pinuska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 29 cze 2015, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: zamieranie pędów róż

Post »

padają pędy młode tzn zaczyna się na nich podsychanie, a potem to już do ziemi jak leci zdrewniały czy nie ;:145 ;:145, np od wczoraj pojawiło się ok 30% więcej żółtych listków na dole pędów a na górnych już podsychają na zielono kolejne
jutro jeśli uda mi się zrobię kilka fotek przed kolejnym ciapaniem,
strasznie mi żal tych krzaczków są obsypane pąkami i nic z nich nie będzie
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: zamieranie pędów róż

Post »

Werticilioze łatwo poznać. Jeżeli wycięty u nasady pęd ma skorkowaciały ciemny rdzeń, to niestety.. Mnie parę lat temu padło 30 róż na tę chorobę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”