Jakimi różami podsadzić podstawę róż pnących.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-Neo-
50p
50p
Posty: 62
Od: 26 maja 2011, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Ireland

Jakimi różami podsadzić podstawę róż pnących.

Post »

Wejście do mojego ogrodu stanowi rodzaj ogrodzenia z pergoli, na której rosną róże pnące, są to dorodne krzewy, które u podstawy prawie nie kwitną i są mało atrakcyjne. Chciałbym podsadzić je innymi różami, które swoimi kwiatami zakryłyby te mało atrakcyjne miejsca. I teraz pytanie: jakie róże nadają się do tego celu i czy dadzą sobie radę w takich warunkach (bardziej sucha gleba/półcień itd), czy wszystkie okrywowe sobie poradzą :?:
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 423
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Re: Jakimi różami podsadzić podstawę róż pnących.

Post »

Popularne okrywowe poradzą sobie. Myślę, że mógłbyś też posadzić rabatowe. Czy nie myślałeś by zastosować tam lawendę? Pięknie komponuje się z różami.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
-Neo-
50p
50p
Posty: 62
Od: 26 maja 2011, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Ireland

Re: Jakimi różami podsadzić podstawę róż pnących.

Post »

Dziękuję za pomoc ;:333 ten pas ziemi na którym mogę posadzić róże jest dość wąski. Wzdłuż pergoli biegnie ścieżka a krzewy róż pnących są mocno rozrośnięte więc niektóre miejsca są tam raczej zacienione. Dlatego lawenda chyba się tam nie sprawdzi, rabatówki musiałyby mieć wzniesiony, wąski pokrój żeby nie wchodziły na ścieżkę. Myślę, że okrywowe sprawdzą się najlepiej ponieważ ich pędy można poprowadzić w górę jak mini pnące róże i zakryć nieestetyczne miejsca. Wiem, że są róże okrywowe znoszące cień i gorsze warunki glebowe, nie wiem tylko z jakich odmian mogę wybierać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”