Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Moczyłam około 3 godzin,przycięłam delikatnie,bo ogólnie były już skrócone,podcinasz na długość około 20cm,nie ruszając tych cieniutkich korzeni i sadzić takżeby korzenie nie były podwinięte.
HackerHC
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 25 lut 2015, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

O tej porze roku można sadzić bezpośrednio do gruntu. Jeśli w nocy przymrozki nie będą poniżej -3C to nic się róży nie stanie. Gdyby nastąpił powrót zimy i większe przymrozki to wiadomo trzeba jeszcze okryć.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Jeśli pączki są jeszcze nierozwijające się i ziemia jest rozmarznięta to można do gruntu. I kopczyk na ok 5 tygodni.
Jeśli już ruszyły to pozostaje chyba tylko doniczka i chłodne pomieszczenie.

Też mam takie pienne z marketu i rosną cały czas w doniczce. Myślę że nie przezimowałyby w gruncie.
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Witajcie.
Dziś w Castoramie wystawili dwie ogromne, piętrowe palety z różami i krzewami owocowymi. Cen jeszcze nie było, stojaki ofoliowane. Sympatyczna Pani poinformowała mnie, że jak zdążą to od jutra sprzedaż.
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Moje róże posadziłam do doniczek i wystawiłam na zabudowany - przeszklony balkon.
Mam nadzieję, że przetrzymają do wiosny :)
Mam dwie angielki i dwie pienne ;:138
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ja dzisiaj jade tez po dwie angielki i jeszcze jedna na pniu,podoba mi sie White Dorothy Perkins pokazana przez Nele,ciekawe czy jeszcze u mnie bedzie...Na razie mam Fabulous Stockholm,ktora mnie troche martwi,wszystkie nowe kielki pousychane i na razie cisza.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ja kupiłam różowe angielki - ciężko powiedzieć co za ślicznotki z nich wyrosną
Z piennych mam fabolous amsterdam (czerwona) oraz excelsa -zwłaszcza jej jestem bardzo ciekawa ;:65
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Róże w Castoramie... :D :wink: Były pnące, wielkokwiatowe i rabatowe- wszystkie w jednej cenie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na całym regale znalazłam tylko jedną taką - tzn jeden tylko był w tym kolorze kartonik. Wzięłam, bo zeszłego roku tez takiej nie widziałam a ciekawi mnie co się w nim ukrywa... Wiem, ze na tym był jeden- bo pozaglądałam by wybrać najlepsza sadzonkę i nie było więcej. Być może będą w następnych regałach- zawsze kilka regałów stało. Dziś jak byłam wystawili własnie ten...

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Nela, gdzie w Rzeszowie jest Castorama. Ja w tych marketach ze zmieniającymi sie nazwami całkiem sie gubie.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Catorama jest przy ul. Rejtana- w sąsiedztwie jest Media Mark i Tesco z tyłu. To tak mniej więcej na wysokości Leclerca... :wink:

Regał z różami w dwóćh częściach- by były widoczniejsze... :wink:

Obrazek

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Chyba jutro wpadne do Castoramy :-) Byłem w Netto i pytałem się o róże, kasjerka powiedziała że jak będą w gazetce to na pewno się pojawią :-)
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Moje dzisiejsze zakupy z Auchan,zrezygnowałam jednak z angielek,róże planuję hodować w donicach dlatego wybrałam niższe odmiany:
Obrazek Obrazek
Mam pytanie czy mogę je zostawić na całą noc w wodzie w chłodnym miejscu?
A może ktoś miał jakieś doświadczenia z tymi odmianami(o ile oczywiście takowe wyrosną ;:306 )?
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Nabyłam z Auchana z tej serii pachnących angielek po 2 szt bordowej, żółtej oraz - właśnie tej nowej łososiowej. Co ciekawe to wszystkie miały w zasadzie pędy mniej więcej standardowej grubości - poza tymi łososiowymi. Przetrząsnęłam oczywiście wszystkie pudełka i ( przynajmniej w moim Auchanie ) wszystkie te łososiowe miały strasznie cieniutkie pędziki. Dużo, ale niebywale cienkich, tak że samo nasuwało się określenie : witki a nie pędy. Chciałabym zapytać na co to wskazuje. Czy tak cienkie pędy zapowiadają, że będzie to róża wzrostu rabatówek, czy też to nie ma znaczenia i równie dobrze może z niej wyrosnąć róża parkowa? Bardzo łakomie rzuciłam się na tą łososiową bo jest to mój ulubiony kolor róż, a po drugie - w pierwszym odruchu pomyślałam, że natrafiłam na Pata Austina. Co myślicie?
Zablokowany

Wróć do „Róże”