Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
HackerHC
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 25 lut 2015, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

W Auchan cały stojak z różami Angielskimi (4 kolory) i pachnącymi oraz na drugim róże pnące, rabatowe i wielkokwiatowe dużo kolorów także jest z czego wybierać.
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Pamięta może ktoś odmiany róż w Auchan (oprócz Angielek) bo zapomniałem spisać ich nazwy ;:14
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Do Auchana w tych dniach jeszcze nie dotarłam- u nas jest za miastem kawałek...Ale widziałam w Realu/ teraz to też Auchan/ te róże / rok temu identyczne były w sprzedaży w Auchanie. Są bez nazw- żółta okazała się Graham Thomasa różowa była Rosarium Uetersen- a ciemnej znikł mi znacznik i nie wiem która to bo w gąszczu doniczek jaki miałam zagubiłam rozpoznanie. ;:14 . Teraz znów kupiłam tę ciemną z nadzieją , że trafi się coś ładnego :wink: .

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
lucynda
200p
200p
Posty: 263
Od: 4 sty 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polski biegun ciepła

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Nelu, czy ja dobrze widzę ,że u ciebie te angielki są po 7 z groszami? W tarnowskim realu płaciłam za nie 8 z groszami w poniedziałek .
Pozdrawiam Lucyna
HackerHC
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 25 lut 2015, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Nelu, ja w zeszłym roku też kupiłem różową Angielkę z Auchana i mi trafiła się Leonardo da Vinci - piękna róża, jednak jeśli chodzi o Rosarum to również jest to róża o angielskiej budowie kwiatu, chyba jedna z najpiękniejszych róż angielskich i nie miałbym nic przeciwko żeby ją nabyć. Z kupowaniem w kartoniku jest pewna loteria jeśli chodzi o odmiany, najważniejsze jednak alby zgadzały się kolory i opisy i jak na razie firma EBS ma u mnie 100% trafności :) Za niektóre odmiany które były w kartonie w sprzedaży wysyłkowej musiałbym zapłacić kilka razy więcej.
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

A ja w zeszłym roku pokusiłam sie w Castoramie o taką różę ale nazwa nijak się ma do tego co było w środku owszem krzew róży ale nie taka jak w nazwie. W tym roku powinna kwitnąć więc będę szukać jej nazwy.
Obrazek
lucynda
200p
200p
Posty: 263
Od: 4 sty 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polski biegun ciepła

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

W poniedziałek kupiłam w realu cztery angielki dwie różowe i dwie bordowe. Po rozpakowaniu już po kolcach widać ,że nie będą jednakowe . Jedna ma ich b.dużo pędy przypominają Rosarium Uetersen zaś druga ma ich tylko kilka. No cóż loteria to loteria.
Pozdrawiam Lucyna
lucynda
200p
200p
Posty: 263
Od: 4 sty 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polski biegun ciepła

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Kasiu, ciekawa jestem co będzie się zgadzało ,kolorek czy odmiana. New Down jest b.delikatnie różowa i teoretycznie powinna zakwitnąć w pierwszym sezonie. Przynajmniej tak zrobiła moja.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Lucynko nazwa na pewno sie nie zgadza z tym co jest pokazane na opakowaniu bo z tego co tu na forum czytam to New Dawn jest biała (a może sie mylę) ta roża wypusciła w tamtym roku jestem kwiat i był czerwony. Dlatego jestem ciekawa co pokaże w tym roku ??? I kim się okaże moja "nieznajoma róża" ??
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Wydaje mi się, że róża nazywa się New Dawn i ta jest bardzo, bardzo blado różowa. Ma taki elegancki kolor i kwitnie już w pierwszym roku. Albo pomylili odmianę albo kartonik. Wkrótce wyjdzie szydło z worka.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Byłam dziś w Auchanie- tu róże faktycznie po 8 z groszami- a te same w Realu były po 7 z groszami... :wink: Ucieszyłam się bo pokazał sie w tym zestawie nowy kartonik- to ten łososiowy /angielki są na pierwszej fotce- na regale regale dwie górne półki z prawej strony '. Nabyłam oczywiście, bo ciekawość mnie zżera co zacz... Przejrzałam kilka kartoników w tym kolorze i stwierdzam że totalna loteria, bo jedne wiotkie łodygi i cienkie a inne grube i sztywne. ;:oj Fajne sa róże na pniu- po 21,49zł - Vielchebblau i White Dorothy Perkins... Może by sobie te białą sprawić- już widzę zwisające cienkie gałązki w białych drobnych kwiatkach... :wink:

Obrazek

Obrazek

Pnace fajnie sie zapowiadaja - o ile sie sprawdzą... Były jeszcze Faboulosy na pniu

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Witam, ja również mam nabytki z Auchan - ślubny dziś przytargał ( a poszedł tylko po "bułki" :) )
Problem tylko taki, że nie do końca wiem co z nimi zrobić ;:185

Czy mam je posadzić w donicy i trzymać na przeszklonym balkonie (mam zabudowany balkon) i na wiosnę wysadzić do gruntu?
Czy zanieść do piwnicy i tam trzymać?
Czy w doniczkę i trzymać w mieszkaniu?
Proszę o podpowiedź

Z góry wielkie dzięki
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ja wysadziłam do donicy i w dzień wystawiam na dwór-jeżeli są plusowe temperatury,wieczorem zabieram do nieogrzewanego kortarzyka około 14 stopni.
Zablokowany

Wróć do „Róże”