Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

To ja zacznę. Te różyczki były zakupione w markecie dwa lub trzy lata temu. Nie zgadzała się żadna nazwa, ba - nawet nie zgadzało się zdjęcie. Pierwsza z nich to Papageno, jest wielka i potężna. Nie imają jej się choroby. Jeżeli ktoś lubi dwukolorowe - to proszę
Obrazek

Kolejna zakupiona była pod nazwą Elshorm. Dopiero na Forum rozpoznano ją i właściwie sklasyfikowano. Przepiękna, niezawodna Queen Elizabeth.
Obrazek

Nie udało się rozpoznać niektórych moich czerwonych róż. I gdyby nie mój snobizm :oops: i chęć znania nazwy, nie martwiłabym się tym ( choć aż tak bardzo to ja się nie martwię ;:170 ), że nazwy w kartonikach nie odpowiadają tym różom. Oto jedna z nich.
Obrazek

Każda zakupiona w markecie okazała się naprawdę ładną i wartościową różą, choć prawie żadna nie była tą, którą miała być. Zobaczymy w tym roku, bo kilka nowych czeka już w ogródku. Jedna zmarniała i już wypadła.

Floresito- mam nadzieję, że ubiegłoroczne okazy też mogą być? :D
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ewuniu! Są bardzo piękne! Ja właśnie jestem wielbicielką wszelkich róż tzw. pstrokatych i łososiowych. To moja słabość. Twoja Papageno jest naprawdę imponująca - czy to jeden krzaczek czy kilka? Teraz wiosną wsadziłam jej sadzonkę, ale niestety była to jedna z tych 6 mizerot przysłanych ze szkółki. Długo przyjdzie mi poczekać zanim zbuduje porządny krzaczek i nie wydaje mi się abym w tym sezonie doczekała się kwiatów od niej. A co do QE to śmiem twierdzić, że jest to najpiękniejsze jej zdjęcie jakie widziałam!. Nawet na stronach szkółek nie widziałam tak pięknego ujęcia tej róży. Moja najstarsza QE bardzo chorowała w zeszłym sezonie, więc na wiosnę dziabnęłam ją dosyć nisko, tak że też właściwie startuje od zera. Widziałam w Twoim wątku Twoje wiosenne zakupy. Zauważyłam, że kilka z Auchana zakupiłyśmy takich samych ( Tom-Tom, Flamenco, czerwone rabatowe NN, angielki w kartonikach ). Jestem szczególnie ciekawa tych tegorocznych nabytków. Jak tylko coś z nich zakwitnie to proszę o zdjęcia! Ja mieszkam nad samym morzem i tu nie jest tak ciepło jak w środkowej, nie mówiąc już o południowej części naszego kraju. Zimy mamy najcieplejsze, ale wiosny i lata najzimniejsze i chyba najbardziej deszczowe. Tak, że nie będę jedną z pierwszych osób, którym zakwitną tegoroczne nabytki.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Witajcie moje róże z Auchan , Tesco i Castoramy w sumie 7 sztuk wyglądają tak sobie. Oczywiście biorę pod uwagę moją niewiedzę w tym temacie bo to były moje pierwsze róże więc może zrobiłam coś nie tak. W każdym razie biała parkowa z Tesco ma się najlepiej ma piękne bordowe liście i zobaczymy co to będzie. Reszta rośnie ale słabo według mnie a 2 to chyba całkiem odpadły bo niestety nie dają znaków życia i nie wiem czy wyrzucić czy może odbiją od korzenia ?? Co sądzicie ?? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Floresito - Papageno mam tylko jedną, a to co na widać na zdjęciu, to roślina z połowy sezonu, pod koniec była dużo większa. Rośnie bardzo szybko, i to wszerz i wzywż. Zdjęcia marketówek na pewno pokażę, o ile będzie co pokazywać. Kolejne dwie dziś przeniosłam w nowe miejsce, do tzw. szpitala, czyli tam, gdzie spokojnie mogą dochodzić do siebie róże, które nie rosną tak, jakbym sobie tego życzyła. To właśnie dwie arachityczne marketówki.
Ewelino- jeżeli pędy nie są zczerniałe, to róże powinny jeszcze odbić i warto dać im czas. Zazwyczaj nie warto spieszyć się z wyrzucaniem roślin. Jak widzisz ja mam dla nich "szpital"- w nim odrodziło się już kilka krzaczków.
plisovana
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 lip 2013, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: sulechów
Kontakt:

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

moje wszystkie marketówki dają radę. jak na razie tylko jedna nie ma pąków. dotychczas kolory sprawdzały się mniej więcej. szczególnie z żółtych jestem zadowolona.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Witajcie. Nie zamierzam ich wyrzucać niech tam sobie rosną może coś się im polepszy. Moja żadna nie ma pąków , jedynie moje zeszłoroczne okrywowe mają ich mnóstwo i to mi nastrój poprawia. No ale może kiedyś doczekam się kwiatów z tych róż marketowych :). Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Tak wyglądają na dzień przedwczorajszy / :wink: / moje dwie ciemne kartonikowe angielki z Auchana/

Obrazek

...a tak angielska kartonikowa łososiowa

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Nela piękne i jakie cudne mają pąki w moim ulubionym kolorze ;:63
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Tal wygląda kartonikowa z Tesco ,biała parkowa. Ta wygląda i ma się najlepiej reszta nawet nie została sfotografowana . Ciekawa jestem co z tego wyrośnie. Listki ma na początku bordowe potem zielenieją. No ale póki nie zakwitnie to nie dowiem się co to jest. Mam nadzieję, że zobaczę w tym sezonie chociaż jeden kwiat :roll: .

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ewelinko - z tej sadzonki na pewno wyrośnie kwiat i będziesz mogła się nim cieszyć. Moje kartonikowe na dzień dzisiejszy są w gorszej kondycji.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Witaj Ewo, tylko tak wygląda tak ładnie reszta wygląda dużo gorzej niestety no ale czas pokaże co z nich wszystkich wyrośnie . Pozdrawiam
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Zakochałam się w różach w ub. roku. Na początek kupiłam 60 szt w renomowanych szkółkach, a wiosną skusiłam się na promocje marketowe.
W Auchan kupiłam różowe i żółte angielki, Erotikę i Mount Shasta.
W Obi skusiłam się na Ascot, Clair Marshall, Margaret Merill, Chandos Beauty, Patricia Kent i St Richard of Chichester.
Większość posadziłam do donic i czekam co z nich wyrośnie. Kupowałam po2-3, mam nadzieję, że chociaż część będzie się zgadzała z opisami.
Moje róże rosną na razie bardzo ładnie, większość ma już pączki. Wyglądają dużo lepiej niż te ze szkółki posadzone jesienią.
Awatar użytkownika
ROSARIUM
100p
100p
Posty: 189
Od: 2 kwie 2015, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

hej, piękne te Wasze róże:) ja posadziłam w tym roku 4 róże z carrefoura i 2 ze szkółki. 2 róże z carrefoura raczej odpadną, sczerniały im pędy ale poczekam jeszcze może odbiją z korzenia. Pozostałe pięknie rosną, mają mnóstwo listków, z niecierpliwością czekam na pączki :)
Zablokowany

Wróć do „Róże”