Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

W jakiej cenie?
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Nelu a były kartonikowe z tej pierwszej serii czyli angielki itp.
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Nie widziałam ani jednego kartonika... Poprzednim razem jak byłam to takie już nieboszczyki w nich były- widocznie już posprzątane.
meluzyna pisze:W jakiej cenie?
Róże w doniczkach były po 8zł z groszami. :wink:
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Kiepściutko, kiepsciutko rosną. Trzeba się mocno zastanowić, zanim się kupić. Ja wpierw kupowałam, potem się zastanawiałam.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ja kupiłam kilka sztuk tego roku po raz pierwszy i w dodatku właśnie w markecie i tylko jedna pięknie rośnie a reszta albo padła albo rośnie bardzo słabo. No zobaczymy co z tego będzie.
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

No co wy dziewczęta tu opowiadacie? Jak to kiepsko rosną albo padły? Dlaczego, z jakiej przyczyny? Wiem, że każdy ma swoje poglądy odnośnie sadzenia i uprawy róż. Ja również. Uważam, że jeśli chodzi o wszystkie róże z marketów to kluczem do sukcesu jest kupowanie i sadzenie ich wiosną a nie jesienią. W październiku kupiłam cztery róże "kartonikowe" - ładne, zdrowe. Teraz po niedawnym rozgarnięciu zimowych kopczyków pędy są suche, zdrewniałe, bez śladu życia. Pozostaje tylko czekać czy może odbiją od korzeni. Natomiast wiosną ( począwszy od końca lutego ) kupiłam sporo róż z Auchana, Castoramy i Obi. Wszystkie miały wystartowane młode pędy i po posadzeniu do gruntu dalej pięknie rosną. Naprawdę nie mogę powiedzieć ani jednego złego słowa o którejkolwiek z nich. Samych angielek z Auchana mam 8 szt - po dwie z każdego koloru, posadzone oddzielnie w różnych miejscach, rabatowe : Tom Tom, Helga, Flamenco, kilka rabatówek NN, oraz te odmianowe z castoramy i obi - absolutnie wszystko rośnie bez zarzutu! A tak przy okazji to powiem, że jeśli chodzi o mój osobisty ranking najpiękniejszych sadzonek to zdecydowanie były to te doniczkowe z Obi - miały po 11, 12 prostych, grubych pędów w jednej sadzonce! No i rosną najszybciej. Zapewne jeszcze nieraz kupię róże marketowe, ale tylko i wyłącznie z tych wiosennych dostaw.
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Floresita,zgadzam się z tobą u mnie też wszystkie róże rosną jak na drożdżach :wit Zwłaszcza że była taka ulewa u nas że doniczki pływały po ogródku.
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Bartku może deszcze miały na to duży wpływ. Ja sadziłam ten cały wiosenny rzut (a było tego ok. 30 szt) 20 marca. Już w dniu sadzenia padało, a także przez następny tydzień. Pózniej w kwietniu też zdarzały się 2-3 dniowe ulewy. Wśród tych 30 róż było 6 szt zamówionych wiosną ze szkółki (znanej tu na forum). Przysłano mi bardzo kiepskiej jakości sadzonki. Musiały być wykopane jesienią i gdzieś zadołowane. Całe były obsypane ziemią, korzenie i marne pędy na wpół suche. Wsadziłam je razem z innymi, widać że jednak żyją, ale bardzo, bardzo powoli ruszają. Wszystkie te z marketów ( kupowane wiosną! ) są dużo większe i rosną bez porównania lepiej i szybciej. Jakby ktoś obcy się przespacerował po mojej działce i miał wskazać najmarniejsze sadzonki, to bez wątpienia rzucają się w oczy tylko te ze szkółki....
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Moje róże zakupione w lutym w Auchan rosną prześlicznie i pokazują pąki. Są bardzo zdrowe (fotki mam w swoim wątku).
Niestety, zupełnie inaczej wyglądają róże zakupione w renomowanej szkółce - może to po części moja wina, ale wiem na pewno, że za rok będę polowała na róże w Auchan ;:215
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Coś w tym jest. Dostałam ze szkółki, z grzybem :( Dzisiaj kupiłam dwa krzaczki z Obi i pięknie wyglądają. Tyle tylko, że nie wiem czy to są te, które chciałam, bo panuje tam wielki bałagan. Poprzemieszczane fiszki z opisem, ceny i tak ogólnie, to nikt nic nie wie. Oczywiście - wina klientów! Prawie padłam, jak pani obsługująca klientkę, polecała jej posadzić lawendę do kwaśnej ziemi :shock: Chaos totalny. Więcej już tam nie pójdę.
lucynda
200p
200p
Posty: 263
Od: 4 sty 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polski biegun ciepła

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

W tesco są krzewy z serii " pachnący ogród", między innymi wypatrzyłam trzy róże pnące. Czerwona- Pauls Scarlet Climber.
Różowa- New Dawn.
Biała- Nevada i ona właśnie mnie zaciekawiła. Mam ją więc wiem jak powinna wyglądać sadzonka.Tym bardziej ,że opis na pudełku zgadza się w 100%. Według tego opisu ma mieć wiśniowobrązowe pędy,a po sprawdzeniu w kartonikach- są zieloniutkie i to nie tylko od wosku.
Pozdrawiam Lucyna
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

MELUZYNO: Ja tam byłam wręcz oczarowana Obi. Kupowałam tam na świeżo, ok 16 marca zaraz po tej największej, wiosennej dostawie. Wtedy panował idealny porządek i żadne etykiety pozamieniane nie były. Doznałam szoku (przyjemnego!), bo wszystkie róże - tańsze, droższe, w balotach, doniczkach, kartonikach były podpisane odmianami. Wyjątek stanowiły angielki w kartonikach, które (podejrzewam) ze względu na brak licencji niby miały nazwy, ale takie wymyślone na poczekaniu. W Auchanie ta największa dostawa jest po 20 lutego, też jest bardzo obfita, ale z kolei mało jest oznaczonych nazwami - duża część jest bezimienna. Z tego co czytałam w tym wątku to róże odmianowe z OBI się zgadzają i nie ma tam pomyłek. Bardzo żałuję, że wtedy nie kupiłam jeszcze w doniczkach New Imagine i Orange Lemons ( Papagena), bo bardzo mi się podobają. Mogłabym je zamówić ze szkółek, ale nie chcę drugi raz ryzykować że przyślą mi byle jakie sadzonki. Poczekam do następnej marcowej dostawy i sama wybiorę najbardziej okazałe krzaczki. Zresztą kto wie? Dawno tam nie zaglądałam - może jeszcze są te odmiany? Czy ktoś wie jakie aktualnie róże są dostępne w OBI?
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Pewnie w marcu i u mnie tak jest:) Ja kupiłam Champagne Coctail i Mountbatten, o ile to one :wink:
Zablokowany

Wróć do „Róże”