Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Fotka Leonarda z Biedronki, kolejne pączki rozkwitają. Obrazek
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
anula8
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 cze 2015, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

za 5 zl kupiłam i się długo trzymały:)chyba warto;)pozdrawiam
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

ANASTAZJA 80: Przepiękny ten Leonardo! Nie pokazuj go za często, bo wzrasta moja irytacja - że miałam go codziennie w zasięgu ręki - a nie kupiłam! Wczoraj na działce czekała na mnie niespodzianka: zaczyna kwitnąć jedna z żółtych, angielskich z Auchana, ta która miała na końcach gałęzi bukiety pąków. Zakwita ... krwistą czerwienią. Pąki są dopiero w połowie otwarte więc nie wiem jeszcze co to będzie za odmiana, ale jakoś nie wydaje mi się aby była to róża angielska. Może druga żółta chociaż okaże się faktycznie żółtą (ich krzaki są zupełnie inne). Z jednego z dwóch kartoników łososiowych z Auchana już obficie zakwitł Abraham, ale biedak jest wymęczony 2 tygodniowymi, ciągłymi deszczami. Miałam też 1 kartonik pomarańczowy z różą angielską z OBI. Liczyłam bardzo na Charlesa Austina, ale również zakwitł Abraham Darby. Czekam na kwitnienie drugiej łososiowej z auchana - jeśli zakwitnie tym co podejrzewam, to zaroi się na mojej działce od Abrahamów. Poszukuję pilnie 2 sadzonek Louise Odier - nie wiecie czy w jakiejś szkółce jest teraz dostępny? Bo wszędzie gdzie szukam dostępny będzie dopiero na jesień.
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Moja z Castoramy nazwy nie znalazłam
Obrazek
a kwitnie tak
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Może ktoś zna jej nazwę?
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Floresita, nie łam sie Abrahamki też są piekne :D , jeśli chodzi o mojego Leona to może jeszcze jedna fotka za parę dni jak rozwinie się więcej pąków i nie będę już nim dręczyć. Życzę szczęśliwego zakupu Louis Odier.

Pozdrawiam
Anastazja
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
lucynda
200p
200p
Posty: 263
Od: 4 sty 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polski biegun ciepła

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Marzeno, chyba Kronborg.
Pozdrawiam Lucyna
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

lucyndaDziękuję za oznaczenie szkoda że te jasne akcenty są słabo widoczne .
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

ANASTAZJA 80: Coś niebywałego! Rano życzyłaś mi zdobycia Louisa Odiera i nie przypuszczałam, że twoje życzenie tak szybko się spełni! Jest wieczór, a piękne, duże 2 Louisy już stoją u mnie na balkonie!!! Ze trzy przystanki autobusowe od mojego domu jest na otwartej przestrzeni wielkie centrum ogrodnicze. Po obiedzie przeszłam się tam na spacer i jak się okazało - natrafiłam na świeżą dostawę róż. A wśród tej dostawy były właśnie dwie donice Louisa Odiera, dorodne, 70 cm krzaki z pąkami kwiatowymi (po 20 zł). To centrum ogrodnicze jest tak wielkie i tak zapchane wszelkimi roślinami (od małych po duże drzewa) że nigdy nie mam dość czasu żeby je całe dokładnie obejść. Róże mają tam od wiosny po jesień, wyłącznie duże krzaki w donicach, a dostawy są co dwa tygodnie . Z tym, że sprzedawcy nigdy nie wiedzą jakie odmiany przyjadą w kolejnej dostawie. W każdym razie ja mam co chciałam i to (chyba dzięki twoim życzeniom) - w ekspresowym tempie!
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Floresita, fajnie że trafiłaś swoje upragnione LO, teraz życzę ci żeby łososiowa ''niespodzianka''z Auchan nie okazała się kolejnym Abrahamem, może się spełni.

Pozdrawiam
Anastazja
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

ANASTAZJA80: Zatem: Niech się stanie!
Awatar użytkownika
ROSARIUM
100p
100p
Posty: 189
Od: 2 kwie 2015, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Moje piękne różyczki ;)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Witajcie. Oto moje kartonikowe róże :
Biała rabatowa, nie wiem co to może być ale może Schnewittchen?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ta miała być biała parkowa a jest sama nie wiem czym. Może ktoś podpowie ?? Dość ładny krzaczek, kwiaty w miare duże, płatki takie różowawe w kilku odcieniach, falowane.
Obrazek Obrazek
Ta miała być Niną Weibul i chyba nią jest ale nie wiem bo jeśli chodzi o róże jestem zielona nawet w rozpoznawaniu. Fotki słabej jakości, w rzeczywistości liście są ładniejsze.
Obrazek
Na koniec róża, która wcale mi się nie podoba, jakaś taka roztrzepana jest , zobaczymy co pokaże dalej.
Obrazek
Niestety fotki robione były telefonem słabej jakości więc ciężko może coś rozpoznać, no ale może ktoś przedstawi mi może jakieś domysły ? Będę wdzięczna. Pozdrawiam :wit
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Oto moja ŻÓŁTA angielka z kartonika z Auchana. Kwiaty ma czerwono - malinowe, pędy oraz liście jasnozielone. Rosła dosyć szybko. Co to może być? Sympatia? Mnie ona wygląda na jakąś pnącą Obrazek Obrazek

-- 5 lip 2015, o 11:20 --

Proszę o usunięcie poprzednich zdjęć - zamieściły się nie te co miały być. Spróbuję jeszcze raz.
Zablokowany

Wróć do „Róże”