Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Masz rację, to Ewka pisała o Charry Lady w swoim wątku ;:14
Naoglądałam się różnych wątków różanych i dostaję już oczopląsu, o chorobie różanej już nawet nie mówię...
A ławeczka bardzo fajna.
Awatar użytkownika
ROSARIUM
100p
100p
Posty: 189
Od: 2 kwie 2015, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Zobaczcie jak rozwinęły się moje róże, które ostatnio Wam pokazałam. Wiecie może co to za odmiany, bo ja nie mam zielonego pojęcia? Obrazek Obrazek

Ta czerwona to jest ta co miała taki dziwny karłowaty pączek, nawet ładnie rozkwitła. Ale wczoraj pozbierałam opadnięte liście z pod jej krzaczka, reszte brzydkich listków oberwałam:
Obrazek
Obrazek
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Dziewczyny: Pędy mojej donicowej angielki na pewno nie wyrastają z podkładki. Mnie się wydaje, że ona na pewno nie będzie różą rabatową, ani wielkokwiatową - bo takie róże z założenia nie rosną wysoko i od początku ich pędy są już dużo grubsze. Ta moja ma takie długie i cienkie jakie mają te wiotkie climbery (jak np. New Dawn). No cóż - pozostaje mi czekać cierpliwie co z niej wyrośnie. Mam pytanie do Neli . Sadziłaś Florentyny - możesz napisać czy one - jako pnące - szybko ci rosną? Przy mojej nowej pergoli chciałabym z jednej strony posadzić czerwoną, ale zależy mi na takiej o bardzo pełnych kwiatach. Ciekawi mnie też czy np. róża Souvenir Du Docteur Jamain, czy Louis Odier nadawałyby się na łukową pergolę?
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Chciałam wstawić fotkę mojego Leonardo z Biedronki ale zaczęło padać (nareszcie),strasznie mi się podoba rozwinęły się kolejne kwiaty, jak w Biedronce znów będą róże to na pewno się skuszę na jedną lub dwie, fajna taka niespodzianka za 5,99.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Moje dwie, posadzone razem Florentiny nie są zbyt wyrywne. Ale myślę, że je trochę głuszą pobliskie liliowce. Jesienią Florentinom zmienię miejsce. Pąków kwiatowych na razie nie widzę... :wink:
Doktor Jamain czasem choruje- głupio będzie wyglądał na pergoli łysy :wink: Też chciałam go posadzić przy piramidzie, ale wyczytałam, że chorowity, więc sie rozmyśliłam z kupnem go.... Louise Odier jak najbardziej na pergolę. Zachowując przyginanie czy poziome rozpinanie łodyg- może być piękny widok kwitnącej pergoli.. :D

Z róży, kupionej w donicy z Auchan / etykieta pokazywała kwiat biały z różowym brzeżkiem- coś w typie Edenu czy Moonstone/ - zakwitł mi Leonardo da Vinci- już będzie 3 u mnie... ;:333 :D
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Też czytałam że Doktorek choruje. Szczerze mówiąc zakupiłam tą nową pergolę specjalnie z myślą o Luisie. Marzyłaby mi się wprawdzie pnąca, o bardzo pełnych, czerwonych kwiatach, ale póki co takiej nie znalazłam. Wszystkie mi znane - Sympatia, Amadeus, Flamentz, Paul Scarlet itp. mają kwiaty półpełne i są właściwie bliźniaczo do siebie podobne ( ja nie byłabym w stanie rozpoznać pojedynczego kwiatu, do której z tych odmian należy). Florentyna jest nową odmianą i nigdzie nie znalazłam jej zdjęć w pełni rozrośniętej. Piszesz, że na razie nie jest zbyt wyrywna. Ja się naczytałam, że z Jaśminy jest niby taki różany potwór... Posadziłam ją w październiku (a była dorodną sadzonką!) - teraz jest prawie koniec czerwca, a Jaśmina ma zaledwie 40 cm! Dla porównania: pod koniec marca posadziłam obok siebie 2 Paul Scarlet Climbery zakupione z gołym korzeniem w Castoramie. W tej chwili mają już 110 cm, i o nich można powiedzieć, że są wyrywni. Rosną dosłownie w oczach, czyli tak jak powinny rosnąć róże pnące. Fajnie macie z tym Leonardem znajdowanym w najmniej spodziewanych miejscach. Prawie codziennie bywam w Biedronce, widziałam paletę z różami, ale patrzyłam na nią nieco pogardliwie, bo byłam przekonana że nie ma tam nic ciekawego. Teraz mam za swoje - Leonardo przeszedł mi koło nosa! Czy ktoś ma zdjęcia kartoników, w jakich były róże w Biedronce? Chciałabym wiedzieć jaka to była firma żeby ewentualnie zapolować na niego w przyszłym roku.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Floresito- jeżeli kupiłaś pergole w Castoramie- to do silnie rosnących róż jej nie polecam. Miałam takie 2, z któregoś marketu już kilka lat temu i rosły przy nich/ były spięte na kształt litery M/ Lavender Lassie i Rosarium Uetersen. I wiesz co- w miarę wzrostu róże wyciągały z ziemi tę pergole aż w końcu się wywaliła i musiałam je wywalić/ pergole/ bo róże je rozerwały. ;:306 Mąż mi pospawał ze zbrojeniowego drutu nowe pergole i te mam do dziś. :wink: Róże były przypięte mocno do tych podpór... :wink:
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

No właśnie jest to łuk kupiony w castoramie, za całe 23 złote. Ta konstrukcja wydaje się trochę lekka i istnieje możliwość, że róże ją podniosą z ziemi. Myślałam nawet nad tym, żeby "stopy" tej pergoli zanurzyć w formie z cementem i dopiero wtedy ją wkopać w ziemię - może to by sprawiło, że róże jej nie uniosą?
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

:D Nie uniosa- ale rozedrą wyżej. Niestety to na pnące za słabe- ale do clematisów może by było. Na jakiś czas wystarcza-ale trzeba będzie pomyśleć o zmianie na coś solidniejszego.
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Przeglądam sobie Rosebook- w poszukiwaniu jakiejś róży pnącej- mam apetyt na więcej pnących :wink: ...i co widzę? Róża prawie identyczna z tą kupioną w kartoniku w Castoramie. Będę ją dalej obserwować- to Salita- czy urośnie na pnącą czy nie. Budowa kwiatu, kolor- bardzo podobne. I to, że Salita jest różą ciągle kwitnącą- jest podobne, bo moja już zawiązała kilka następnych pąków-do tej pory trzy kwiaty przekwitły a te następne szybciutko rosną. Ale by było fajnie... -a taki żarówiasty kolor jeszcze doda krzaczorowi uroku. Oby się sprawdziło- trzymam kciuki. :D
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Floresito - odniosę się do tego co napisałaś:
Ja się naczytałam, że z Jaśminy jest niby taki różany potwór... Posadziłam ją w październiku (a była dorodną sadzonką!) - teraz jest prawie koniec czerwca, a Jaśmina ma zaledwie 40 cm!

Możliwe, że niektóre parkowe potrzebują trochę czasu. Miałam tak w ub. roku z Cindarellą (też parkowa Kordesa) - posadzona na wiosnę, do końca lata urosła do jakiś 50 cm. Trochę byłam zła, bo posadziłam ją z tyłu rabaty. Myślę, że potrzebowała czasu, żeby się ukorzenić, bo w tym roku idzie jak burza, obecnie ma już ponad 1,5 m. Podobnie Jacques Cartier. Niby ma być różą parkową, a w ub. roku ledwo było go od ziemi widać. Teraz ładnie buduje krzaczek, ale też go jeszcze zza Larissy (niby okrywowa, a ma ponad 1,2m) nie widać.

Jestem jeszcze mało doświadczoną różomaniaczką, ale już widzę, że trzeba mieć trochę cierpliwości i czasem poczekać dłużej na efekty.

Odnośnie odmian róży pnącej - ja jeszcze pnących nie mam, ale naczytałam się kiedyś zachwytów na temat Laguny.
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Floresita, nie mam już kartonika po Leonardzie z Biedronki ale tu jest fotka tych kartoników http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cde ... efb42.html
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Awatar użytkownika
ROSARIUM
100p
100p
Posty: 189
Od: 2 kwie 2015, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Moja RU :)

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Róże”