Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

JA swoje róże schowałam do pomieszczenia gospodarczego bo zapowiadali mrozy u mnie zeszłej nocy. Pogoda tak paskudna , że nie wiem czy je wynosić czy niech tam siedzą kilka dni :roll: .
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

A moje róże żyją :D jak tylko zaczeła się taka brzydka pogoda to nakryłem je dużymi doniczkami :wit
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Moje siedza w domku drewnianym na ogrodzie,na dzien tylko drzwi otwieram,mam nadzieje ze tam mroz ich nie dosiegnie,te co jeszcze nie ruszyly ,siedza w doniczkach w pol otwartej drewutni,im chyba lekki mroz nie zaszkodzi?a u mnie za oknem sniezyca,wszedzie bialo :shock:
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

DANUSIU: Mogłabym wsadzić Edenka w grunt, ale bardzo jestem ciekawa jego rozwoju w tych tropikalnych warunkach. Naprawdę dużo się naczytałam opinii osób, że słabo rośnie i stoi kilka lat na wys. 60 cm. ( a jest klasyfikowany jako róża pnąca lub parkowa ). Widocznie nasze lata są dla niego za chłodne i często zbyt deszczowe żeby mógł "rozwinąć skrzydła". Ja się nie boję wsadzać w grunt sadzonek z młodymi przyrostami, bo u mnie na Wybrzeżu ani zimy nie było, ani w marcu temperatura w nocy nie spadała niżej jak do 0. Śnieg poprószył tylko odrobinę dwa dni przed sylwestrem. Teraz za to całymi dniami leje deszcz.
Awatar użytkownika
ROSARIUM
100p
100p
Posty: 189
Od: 2 kwie 2015, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Hej, jeśli pozwolicie to i ja dołączę do wielkich fanów róż ;:215
Dwa tygodnie temu posadziłam swoje pierwsze trzy róże zakupione w carrefourze: różową, żółtą i czerwoną:)
Ale szczerze mówiąc, nie wiem czy się przyjmą. Od posadzenia róż cały czas pada deszcz na przemian ze śniegiem, w nocy lekki przymrozek również jest, a ja ich nawet nie zakopczykowałam ;:14
Wczoraj przyszły do mnie prosto ze szkółki dwie Rosarium Uetersen, biorąc pod uwagę pogodę nie zdecydowałam się ich włożyć do gruntu. Włożyłam je do dużego wiaderka, zasypałam ziemią, podlałam i trzymam w ciemnym i chłodnym miejscu jak pogoda się poprawi to je posadzę:)
Tak przeżywam te róże, że już kilka razy mi się śniły ;:306 chciałabym już na wszystkich zobaczyć listki i pączki :D jeżeli się przyjmą to kiedy mogę się spodziewać pierwszych listków?
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

ROSARIUM: Jeżeli boisz się o te trzy róże posadzone do gruntu to mam na to doskonały patent. Szybko kup 3 wody mineralne które są w tych większych 5 czy 6 litrowych butlach. Wodę wylej, odetnij brzeg naokoło od strony zakrętki, przewróć do góry dnem i tym nakryj sadzonkę. To jest bardzo dobry sposób, bo młodziutki krzew jest zabezpieczony, ale jednocześnie ma dostęp do światła, bo nakrycie jest przezroczyste. Te wody w 5 litrowych baniakach są tanie bo kosztują niecałe 2 zł. - dla tych trzech róż można je kupić ( a na pewno jeszcze kiedyś się przydadzą). Klasyczne, 1,5 litrowe butelki po wodzie są zazwyczaj trochę za wąskie na sadzonkę róży ( byłaby tam ściśnięte ). Odkryć możesz jak miną przymrozki i chłody. Jak tylko popada deszcz a potem przygrzeje słoneczko to natychmiast ruszą listki.
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

PARYSKA: Trochę niedobrze, że zmarzły te młode przyrosty, nie wiem czy całej sadzonki to nie wykończy. W razie najgorszego pocieszę Cię, że kilka dni temu byłam w Auchanie po nawóz i sama się zdziwiłam, że tych angielek w kartonikach jest jeszcze strasznie dużo ( u mnie były na ogrodzie zewnętrznym, w pawilonie ). Kupiłam nawet różową do ogródka mamy i jak ją rozpakowywałyśmy to pomimo że to ponad miesiąc po dostawie, to korzenie były wilgotne, w idealnym stanie. Gdyby ktoś był zainteresowany to donoszę, że w Auchanie jest obornik koński ( w 10 litrowych workach ) który podobno trudno dostać.
Awatar użytkownika
ROSARIUM
100p
100p
Posty: 189
Od: 2 kwie 2015, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Floresita: genialny pomysł! Dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Floresita pisze:Pisano wielokrotnie, że lepiej wsadzić róże do doniczki i potrzymać w niej minimum miesiąc, bo niby zdąży się tam ładnie ukorzenić przed wysadzeniem do gruntu. Ja mam doświadczenia całkiem inne. Kilka sadzonek z gołym korzeniem kupionych w październiku było wsadzonych w doniczki i zimowały w zimnej piwnicy. Tydzień temu ( koniec marca! ) wsadzałam je do gruntu i przy sadzeniu ziemia z doniczek i tak się rozsypała a korzenie wyglądały dokładnie tak jak w dniu zakupu - nic a nic więcej się nie rozrosły....
:D Jak chciałaś by się rozrosły kiedy na zimę roślina zasypia. ...
Do doniczek sadzi się albo jesienią- i z tą doniczką dołuje w ogrodzie / wiosna szybciej wyrastają korzonki i listki, albo wiosną - wtedy rusza i za miesiąc jest ładnie ukorzeniona. A ty wsadziłaś jesienią i do piwnicy chłodnej- to ona sobie spała, ziemia wyschła- i wiosną się rozsypała... :wink:

Tak wygląda wsadzona w lutym marketówka z kartonika - nawet nie do doniczki bo kupiona w lutym i nie chciało mi się iść za dom po doniczkę tylko w uciętej plastikowej butelce- po miesiącu - część spędziła przy balkonie w mieszkaniu- a część wystawiana na balkon w cieplejsze dni...Fotka z 25 marca minionego roku :wink:


Obrazek

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

NELU: Wiem, że zimą róże śpią, ale przynajmniej u mnie w lutym one już były obudzone i zaczęły intensywnie rosnąć. Wysadzone do gruntu na koniec marca i tak miały 2 miesiące wzrostu w tych doniczkach a pomimo to korzenie rozrośnięte nic nie były. I przeoczyłaś, jak napisałam, że ziemia w doniczkach była cały czas wilgotna- ani przez moment nie była przesuszona. To że podczas sadzenia ta ziemia się rozsypała nie było spowodowane suchą ziemią, ale raczej tym że każda sadzonka była umieszczona w stanowczo za dużej doniczce. Ty pokazałaś na zdjęciu sadzonkę wyjętą jak widać z wąskiej, kwadratowej doniczki - może tu tkwi sekret? Może aby się ukorzeniła musi być wsadzona w jak najmniejszą dla niej doniczkę? W każdym bądź razie ja nie będę już nic przechowywać - czy kupię w listopadzie czy nawet na koniec lutego - od razu pójdzie do gruntu. Nie mam ogrodu przy domu tylko działkę i przewiezienie tych doniczek ( a nie zapominaj że miałam jeszcze sadzonki w woreczkach z ziemią! ), dźwiganie tego wszystkiego za dużo zachodu, zmęczenia i zdrowia mnie kosztowało. Moje wcześniejsze obawy że coś może przemarznąć były chyba strachem na wyrost. Mieszkam nad samym morzem a tu jak powszechnie wiadomo zimy są najłagodniejsze, a w tym roku w ogóle jej nie było. Nie pamiętam jak długo żyję, żeby w ciągu zimy śniegu nie było wcale. Z mrozem tak samo - kilka razy w nocy było najniżej -6 i to wszystko. Życzę udanych, wiosennych Świąt!
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Nelu,w butelce 2 litrowej,fajny pomysł,a ja szukałem głębokich doniczek ;:124
A kwitły Ci te róże ?
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Floresito- przeciez to nie przymus sadzić w doniczki. Pokazałam tylko jak robię mając dobre efekty. :wink:

Bartoszu- to tylko na chwilę dobre- butelka to raczej za ciasne mieszkanko dla róży- ale miesiąc wytrzyma. :wink: By ja wyjąć trzeba było rozciąć- było już ciasno... :D
Owszem, zakwitła- zobaczyłam kwiaty- sprawdziłam tylko jak kwitnie i przycięłam ją aby się wpierw rozkrzewiała/ to pnąca róża/ - powinna mieć kwiaty bardziej pełne- więc miała nabierać sił i w tym sezonie powinny być już odpowiednie kwiaty. To Coral Dawn...

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Piękne kwiaty ;:oj już od początku podejrzewałem że to róża pnąca,ma bardzo długie pędy :) :wink:
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Zablokowany

Wróć do „Róże”