Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Byłem dziś w Netto i kupiłem różyczki White Swan i Barcelone,wszystkie krzaczki byly piękne - grube pędy,nie skiełkowane :heja
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
piszcza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 14 wrz 2011, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Mam słabą silną wolę i znowu w Netto skusiłam się na tego Chryslera. Przy okazji jeszcze na White Swana bo Barcelony nie udało mi się wygrzebać. Karton z różami był "dziewiczy" i trudno się szukało. Fakt-ładne krzaczki ;) Te wiosenne do tych nawet nie da się porównać.
Pozdrawiam uzależnionych od róż
Awatar użytkownika
ROSARIUM
100p
100p
Posty: 189
Od: 2 kwie 2015, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

No nie, przez Was to i ja jutro muszę lecieć do netto :D zależy mi na pnącej Queen Elizabeth. Widział ktoś takową w netto? W biedronce jest ale tylko wielokwiatowa.
Na wiosnę kupiłam w netto niby queen elizabeth to jakaś czerwona z niej wyrosła, a tak bardzo chciałam queen!
Pochwalę się Wam, że róża, którą miesiąc temu posadziłam puściła pierwszego pączka. Po zakwitnięciu okaże się czy to rzeczywiście westerland, bardzo bym chciała żeby to była ona :)

Na moich różach pojawili się nieproszeni goście- skoczek różany, mam już przez niego pogryzione i zabielone liście. Jest jakiś jeden preparat, który jednocześnie zwalczy czarną plamistość, mszyce i skoczki??

A może jest jakiś domowy sposób na te przebrzydłe skoczki?
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Wydawało mi się, że Queen Elizabeth jest z założenia różą wielkokwiatową i taki opis widnieje na moim kartoniku z Biedronki.
Prawie na pewno widziałam też Queen w jesiennej dostawie róż w woreczkach w Obi, był duży wybór, ładne sadzonki i chyba nawet tańsze (wg strony internetowej 5,99 zł).
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

ROSARIUM , były pnące i wielkokwiatowe queen of england :D
Piszcza ,też miałem ugnieciony karton z różami ale poprosiłem kasjerkę i mi pomogła zdjąć ten karton i powybierałem różyczki. Bałaganu narobiłem w Netto :twisted:
Godzinę temu byłem znów w Netto :lol: kupiłem dość ładny krzaczek Goldilokks :wit
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Właśnie przed chwilą wróciłam z Netto. Jest tam nawet spory wybór tych odmian, ale dość ciasno upchany na 2 półkach. Bardzo mnie zaciekawiło, że np. odmiany Ch. Imperial i Queen Elizabeth były w dwóch wersjach - wielkokwiatowej i pnącej. Zdjęcia na kartonikach wersji wielkokwiatowej i pnącej były inne. Z samej ciekawości wzięłam pnącą Queen Elizabeth - zobaczymy czy faktycznie będzie to róża pnąca. Zasadniczo mam jak najgorsze doświadczenia właśnie z różami z Netto. Rok temu, też jesienią wsadziłam kupione tam 3 róże - sadzonki były ładne, i pomimo wyjątkowo ciepłej ( i u mnie bezśnieżnej) zimy - nie przetrwała żadna! Wtedy obok nich posadziłam też 2 z Castoramy i te normalnie obudziły się i powypuszczały pędy wiosną, a te z Netto były zczerniałe i padły.
Awatar użytkownika
ROSARIUM
100p
100p
Posty: 189
Od: 2 kwie 2015, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

No to jutro lecę zobaczyć do netto ale boję się, że znowu queen okaże się czymś innym i to jeszcze czymś co mi przysporzy kłopoty, ostatnia "queen of england" zaraziła mi róże czarną plamistością :evil:
piszcza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 14 wrz 2011, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ja na wiosnę kupiłam obie wersje Chryslera, i obie wyszły rabatowe, mocno przeciętne. Więc to co na fotce się zupełnie nie zgadzało, bo miała być to róża wielkokwiatowa, bordo, aksamitna o niesamowitym zapachu.
Mam pytanie do tych co kupili na wiosnę Barcelonę. Czy rzeczywiście była to TA róża, czy też jakaś niespodzianka. Moja niestety była kupiona przesuszona i nie ożyła. Gdyby przypadkiem się zgadzał opis ze stanem faktycznym, to mam do buszowanie 3 sklepy w Zielonej Górze i się skuszę ;:173
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Barcelone miałem 2 razy. Pierwszy raz kupiłem przesuszoną i nie urosła zdechła wiosną,drugi raz teraz kupiłem zobaczymy wiosną :D specjalnie popryskałem Topsinem żeby nie zamierały pędy
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ja kupowałam róże w kapersie w Obi.Wyglądały dokładnie tak,jak na opakowaniu.Więc polecam.Już mnie ręce swędzą...szkoda,że Obi na przeciwnym końcu miasta nam wybudowali ;:224 :;230
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Wiem że to wątek o różach z marketów, ale muszę podzielić się moją przyjemną niespodzianką. Otóż po raz pierwszy zamówiłam i otrzymałam róże z Allegro, od sławnego p. Bogdana (bogdan_w1).Czytałam już wcześniej że wszyscy chwalą sadzonki od tego pana i sama się przekonałam, że są to w pełni zasłużone pochwały! Wysyłka niemal ekspresowa a same sadzonki - przepiękne! Róże kosztują tam 5-6 zł, z tym że niektóre z nich z oczywistych względów (licencja) mają celowo nieco poprzekręcane nazwy odmian. Kupiłam 2 Grahamy Thomasy, 2 pnące Rozalie, oraz ...kolejnego Westerlanda. Przy okazji mam pytanie do Neli - o ile tu zagląda. Kupowałaś już dużo róż od p.Bogdana - nie wiesz przypadkiem jaka róża pnąca ukrywa się pod nazwą Rozalia? Nie jest to Rosarium U. bo tę różę ma pod właściwą nazwą. Mnie ze zdjęć wygląda na Parade. Masz może tą Rozalię w swojej kolekcji?
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Floresito ja też zamówiłam od tego Pana róże i też dostałam ładne sadzonki. Ciekawa jestem jak będą wyglądały za rok. Roze posadzone no zdaje się, że wszystkie chcą żyć. No ale po zimie zobaczymy co z nimi będzie.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

:D Floresito- nie, nie mam Rozalii... Być może że to faktycznie Parade- podobna. :wink: Kupowałam Sir Lancelota /3 razy- taki cudny!/, Iwdrigolette/ Indigolette/, Cherry Brendy / śliczna /, Floradonica / Flora Danica / również śliczna, Hit Sezonu / która u mnie się okazała Double Delight/ , Chopin, Octavia-pnąca, i żółta podobna do Sophie Renaissance. Teraz przyszły- Sir lancelot, indigolette i róża nazwana przez niego Cudo, którą po fotkach koleżanka poznała jako Louise Odier... Wszystkich w tej chwili nie pamiętam , bo ja bardzo dużo kupuje róż... :wink: Zawsze byłam zadowolona z róż od tego pana. Kupiłam tez lilaka na pniu/ Sensation/ i wierzbę japońska na pniu. Wszystko ładnie rośnie. Ja polecam róże od bogdan_w1. :D
Bardzo starannie ogladam stronkę z różami tego pana- próbuje rozpoznać, bo pod dziwnymi nazwami kryją się fajne róże. Ja szukam ładnych kolorów i pełnych kwiatów. Zapach to już bonus- specjalnie mi na nim nie zależy... :wink:

Fajne odmiany kupowałam też u Profi-25 na Allegro- odmianowe. Teraz nic nie wystawił, ale warto zaglądać może co wrzuci- jak nie teraz to na wiosnę- bardzo jestem zadowolona- to róże Kordesa. Cena około 20 zł- ale sadzonki super. :D Zamawiałam kilkakrotnie.
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Zablokowany

Wróć do „Róże”