Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

A nie zastanawia Was skąd we wrześniu oni te róże w kartonikach mają? Przecież w ogrodach róże we wrześniu jeszcze są często akurat w fazie kwitnienia? to kiedy producent niby miałby zdążyć tę sadzonkę wykopać, oberwać z liści, zabezpieczyć, zapakować i rozesłać do sklepów? W środku lata? Moim zdaniem są to resztki przechowywane gdzieś w chłodniach, które się nie sprzedały z rzutu wiosennego, bo moim zdaniem róże z gołym korzeniem, kopie się jak idą spać, czyli po pierwszych przymrozkach, ale powinni się wypowiedzieć fachowcy.
Magda
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Witam. Zdaje się, że Magda ma rację. Mnie też to zastanawia. Myślę, że lepiej darować sobie zakupy kartoników jesienią i zakupić róże wiosną. Ja jeszcze nie wpadłam w chorobę kartonikową bo pierwszy raz zakupiłam róże w Auchan tej wiosny no ale jednak taka loteria mi nie pasuje bo mam za małą działkę ;:222 .
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

No cóż ja również będąc w OBI i widząc róże, które puszczają pędy jak na wiosnę zastanawiłam się jakim cudem i chyba mam odpowiedź. To faktycznie jest bardzo możliwe, że one zostały przetrzymane w chłodni i teraz jak wyszły na świeże ciepłe powietrze, to zaczynają rosnąć. Te pędy, które w tej chwili wypuszczają pędy na pewno nie zdrewnieją i zmarzną ale stare raczej nie.
Róże z gołym korzeniem wykopuje się jak wchodzą w okres spoczynku czyli na przełomie września i mniej więcej do końca października. Często są jeszcze z liśćmi, które się po prostu ucina. Przymrozek załatwi sprawę obcinania liści bo same opadną.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Wiosną kupiłam różę Mileade wielokwiatową. W końcu doczekałam się pierwszego kwiatka :heja . Wyrósł na wys. ok. 30 cm :;230 , za to drugi pęd ma już 190 cm ;:202 . Nie mam pojęcia co z nią zrobić, czy to róża pnąca czy też nie? Posadziłam ją w pierwszym rzędzie, ale jak się rozrośnie, zasłoni niemałą przecież China Town, jej kwiat widać na tym własnie grubym pedzie, który wznosi się coraz wyżej i wyżej...
Może ktoś też ją kupił , rozpoznaje i podpowie, co to za różyczka?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ewciu! To na pewno jest róża pnąca - wielkokwiatowa nie wypuściłaby w pierwszym roku 2 metrowego pędu. Na pudełku jest niebieska, a na twoich zdjęciach ten ciemny róż podchodzi pod fiolet. Ja typuję, że jest to pnąca Violette Parfumee (obejrzyj ją sobie - jest w ofercie szkółki rozaria ).
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

W pączku wygląda zupełnie jak moja, jeżeli w rozkwicie też będzie moją przypominać, to super, bo na zdjęciach w szkółce wygląda pięknie. Dzięki Floresito!
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

kluska pisze:A nie zastanawia Was skąd we wrześniu oni te róże w kartonikach mają? Przecież w ogrodach róże we wrześniu jeszcze są często akurat w fazie kwitnienia? to kiedy producent niby miałby zdążyć tę sadzonkę wykopać, oberwać z liści, zabezpieczyć, zapakować i rozesłać do sklepów? W środku lata? Moim zdaniem są to resztki przechowywane gdzieś w chłodniach, które się nie sprzedały z rzutu wiosennego, bo moim zdaniem róże z gołym korzeniem, kopie się jak idą spać, czyli po pierwszych przymrozkach, ale powinni się wypowiedzieć fachowcy.
Magda
Ja jeszcze zastanawiam się nad jednym! Takie róże z woreczków i w dodatku w kartonikach ukazały się u mnie w Biedronce. Kupiłam odmiany: Dame de Cour, White Queen Elisabeth, Chopin, Queen of Bermuda. Sadzonki zdrowe, świeże, zielone. Niestety też oblepione woskiem :roll: Ale jak traktować taką róże? Czy to jest z nagim korzeniem? Czy to jest wegetująca? I jak zachowa się teraz po posadzeniu? Mamy wrzesień. Może być ciepło w październiku i listopadzie. Czyli pewnie ruszą, przynajmniej się ukorzenią... Ale jaka mają szanse na zdrowe przerwanie, bo ja mam rożne doświadczenia ;:224
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

W mojej Biedronce też dziś skusiłam się na różę w kartoniku, postawiłam na Casanovę, już namoczyłam, jutro posadzę do doniczki i zadołuję w ogródku.
Obrazek
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Witajcie. Ja wczoraj będąc w Tesco widziałam róże ale w kopersie i w dodatku mimo wosku strasznie sporo miały młodych przyrostów. Ciekawa jestem jak taka róża z zimowaniem.
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Bardzo ładne odmiany kupiłyście. W mojej Biedronce nie ma róż, ale aż mnie korci żeby poszukać...
piszcza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 14 wrz 2011, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

W gazetce z Netto widać róże, które były oferowane na wiosnę. Skusiłam się na kilka odmian, między innymi na Chrysler Imperial. Pod tą nazwą były 2 rodzaje kartoników-jedna jako pnąca, druga wielkokwiatowa. Wyszły obie rabatowe, czerwone, bardzo wrażliwe na czarną plamistość. Kiedyś w Tesco jakieś 20 lat temu kupiłam cudną różę wielkokwiatową właśnie pod tą nazwą. Aksamitna, pachnąca na odległość ...
Jestem ciekawa, czy komuś udało się kupić w Netto prawdziwą Chrysel Imperial? Gdyby tak było, znowu bym się skusiła ;)
Pozdrawiam
Katarzyna
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Piszcza,ja pójdę jutro do Netto zobaczyć czy sa różyczki :D mam nadzieję że nie będą skiełkowane :roll: a jeśli chodzi o Chlysrel Imperial to sam na niego poluję i na Barcelone są to bardzo stare odmiany(prawie historyczne) Niemieckie a róże z netto są też niemieckie to może się sprawdzą :D
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
piszcza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 14 wrz 2011, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Barcelona wcale się nie przyjęła ;/. Nie mam już zaufania do Netto. Koleżanki Chrysler Imperial to też rabatowa czerwona. Na wiosnę były mocno przesuszone, więc chyba lepsze jesienne skiełkowane. Jak będzie długa ciepła jesień, to się spokojnie ładnie ukorzenią i do wiosny przeżyją.
Pozdrawiam ;)
Zablokowany

Wróć do „Róże”