Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Floresito - skoro taka sierota jak ja wstawia zdjęcia tzn. musi to być proste. Nikt mnie nie szkolił, robię to intuicyjnie.
Ja też się nie loguję. Najpierw wybieram format zdjęcia (500 pikseli wyglądają najlepiej), a później klikam na opcje "wybierz plik ze swojego komputera", zaznaczam odpowiednie zdjęcie i już.

Nie zwracałam nigdy uwagi na róże w Biedronce, ale zaglądam prawie codziennie (mam koło pracy), jeżeli się pojawią to dam znać.

Mówisz, że Abraham to nic szczególnego? Ja mam 2 Thomasy Grahamy i sobie chwalę - za kształt kwiatu, zapach i kolory (różne odcienie żółci). Wadą jest średni czas kwitnienia i ogromne pragnienie - podlewam nawet 2 razy dzienne (ale mam w donicy).
Miałam nadzieję, że Abraham będzie podobny, tylko w łososiowym kolorze, ale jeżeli nie jest taki super, to może jednak się jednak oprę.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Abraham jest super, nie opieraj się.
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

też uważam, że Abraham jest super! na ok 50 krzewów które mam on jest jednym z ulubionych i jak musiałam przesadzić 10 letni krzew i nie odbijał, to kupiłam 2 następne. Zapach naprawdę cudny, kwiaty bardzo duże, napakowane, kolor pięknie zmieniający się w miarę rozkwitu i kwitnie długo z maleńkimi przerwami. Niestety ten stary do tej pory nie odbił, a małe są naprawdę jeszcze małe i nie mają siły unieść na gałązkach kwiatu więc smętnie zwisają. Natomiast jak już będzie mieć naprawdę grube gałęzie to jest super!
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

DANKA11: Musiałaś mnie zle zrozumieć - nigdy nie napisałam, że Abraham to nic szczególnego! Jest piękny i pięknie, silnie pachnie. Napisałam tylko, że ta moja trójka, posadzona oddzielnie w różnych miejscach działki w tym pierwszym sezonie nie urosła zbyt wysoko. Owszem, wcześniej pisałam o tym, że nie wiem czy tego typu róże (takie "napakowane" płatkami) nadają się do mojego ogrodu, ale to dlatego że u nas stanowczo zbyt często padają ulewne deszcze. A wszyscy wiedzą jak takie róże wyglądają po ulewach. Nie inaczej było z moimi Abrahamami w czasie ich pierwszego kwitnienia - co z tego że sam kwiat jest piękny jak w połowie otwierania już robiły się z nich mumie bo nie wytrzymywały takiego nasączenia wodą. Teraz Abrahamy są w pąkach drugiego kwitnienia, pada rzadziej to może uda im się normalnie, do końca rozkwitnąć. Zauważyłam jednak że nie wszystkie angielki tak fatalnie reagują na częste opady. Mam kupioną wiosną z OBI Well Being i ona jest (że tak powiem)- w ścisłej czołówce moich ulubienic. Urosła błyskawicznie i od razu utworzyła bardzo gęsty, rozgałęziony krzak, tak że trudno uwierzyć, że to z pierwszorocznej sadzonki. Pachnie jeszcze silniej niż Abraham, chociaż zapach jest inny, jakby bardziej cytrynowy. No i co najważniejsze - bardzo, ale to bardzo obficie kwitnie. Zarówno w kwitnieniu wiosennym jak i teraz - cała jest obsypana bukietami napakowanych kwiatów, żółtych z morelowym rumieńcem na zewnątrz. Nie szkodzą jej ulewy, pędy ma sztywne i nawet główki trzyma w górze, nie zwieszają się w dół. Zasadniczo nie lubię żółtych róż, ale Well Being ma ten morelowy rumieniec, no i trudno nie lubić kogoś kto aż tak szczodrze kwitnie.
Awatar użytkownika
ROSARIUM
100p
100p
Posty: 189
Od: 2 kwie 2015, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Za jakieś dwa tygodnie powinny przyjść moje róże. I teraz powiedzcie mi co mam zrobić: posadzić, obficie podlać i od razu zrobić im kopczyk? Czy na razie zostawić je bez kopczyka?
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

ROSARIUM pisze:Za jakieś dwa tygodnie powinny przyjść moje róże. I teraz powiedzcie mi co mam zrobić: posadzić, obficie podlać i od razu zrobić im kopczyk? Czy na razie zostawić je bez kopczyka?
Możesz usypać mały kopczyk, to będzie lepiej zatrzymywał wilgoć. Potem usypiesz większe jak się zrobi chłodniej, bo do zimy one i tak się rozmyją i trzeba je będzie poprawiać. Musisz się liczyć z tym, że jak będzie ciepło to młode sadzonki mogą ruszyć z wegetacją. Ale na pogodę nie mamy wpływu, więc będzie co ma być :roll:
Awatar użytkownika
ROSARIUM
100p
100p
Posty: 189
Od: 2 kwie 2015, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

dorotka350 pisze:Możesz usypać mały kopczyk, to będzie lepiej zatrzymywał wilgoć. Potem usypiesz większe jak się zrobi chłodniej, bo do zimy one i tak się rozmyją i trzeba je będzie poprawiać. Musisz się liczyć z tym, że jak będzie ciepło to młode sadzonki mogą ruszyć z wegetacją. Ale na pogodę nie mamy wpływu, więc będzie co ma być :roll:
Dziękuję za odpowiedź, zrobię tak jak piszesz:)

Widziałam dziś w tesco świeżutkie róże, ale nie w kartonikach tylko te z owiniętą bryłą korzeniową, były herbaciane, czerwone, bordowe i różowe :)
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ooo już są w Tesco :D ciekawe czy są w Netto albo Auchan :roll:
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Dzwoniłam w tygodniu do OBI i powiedziano, że dziś mają mieć dużą dostawę róż w kapersach. Specjalnie pytałam, czy będą takie odmiany jak w tej marcowej dostawie (fotorelacja na 16 stronie tego wątku) i powiedziano że tak, bo mają tego samego dostawcę. Zajrzę tam jutro, bo interesują mnie zwłaszcza te odmiany, które w marcu były w doniczkach.
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Bartosz les,w Netto jeszcze nie widziałam
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Dorotko,ok to będziemy w kontakcie ;:138
Są różyczki kartonikowe w auchan ?
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

W OBI są róże w woreczkach, wszystkie podpisane odmianami. PNĄCE: Paul Scarlet Climber, Handel, Parade, Swan Lake, żółta Apollo. RABATOWE: Nina Werbul, Orange Sensation, Rumba, Tom Tom, Artur Bell. WIELKOKWIATOWE: Pink Rose (chyba Queen Elizabeth), Dame de Coeur, Pascali, Piccadily, Mr Lincoln, Peace, Doris Thijsterman, Blue Lagoon. PARKOWE: Louise Odier, Metanoia i Chinatown. Wszystkie po 6 zł. Tych atrakcyjnych odmian, które w marcu były w tych wąskich doniczkach ( Eden, Ascot, Chippendale i inne + kartonikowe angielki) teraz nie będzie. Sprzedawca powiedział, że one będą (bo jest ten sam dostawca) ale dopiero w marcu przyszłego roku. Obok, w Tesco różyczki - część w kartonikach, a część w woreczkach. Oznaczone tylko kolorem, nie ma nawet informacji czy są to róże rabatowe, parkowe czy jeszcze inne. Co ciekawe to sadzonki w woreczkach są grubsze i ładniejsze od tych w kartonikach - z kartoników do których zaglądałam wystawały tylko cieniuteńkie witki. Na koniec zaszłam jeszcze do Auchana, bo tam spodziewałam się interesującej dostawy. Doznałam rozczarowania. Był 1 regał z bezimiennymi różami w woreczkach. Przeraził mnie wygląd tych sadzonek. Pędy były całkowicie zdrewniałe, bez śladu jakiegokolwiek życia, a ziemia w tych woreczkach sucha jak wiór! Te sadzonki na bank musiały być stare i przechowywane w jakiejś chłodni co najmniej od wczesnej wiosny. Nie wiem czy to była właściwa dostawa róż gołokorzeniowych w Auchanie, ale nic innego nie było, kartoników - zero! Oczywiście, jak zwykle są tam wielkie krzaczory Poulsenek w 6 litrowych donicach. ale nic poza tym!
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Czy w Aldi też bywają róże?
Zablokowany

Wróć do „Róże”