Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

W poprzednich latach były w biedronce nieco inne odmiany róż innych producentów. Też niedawno posadziłam kilkanaście odmian tych róż i czekam na kwitnienia.
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
Gabo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 lis 2015, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Hej. Ja kupiłam z leroya wiosną czerwone i białe róże pnące. Czerwone zakwitły 2x, mają rzadkie przyrosty ok 0,5-1m a białe tak wyczekiwane przeze mnie niestety nie zakwitły ale mają gęste pędy po ok 2-3 m. Nie wiem co mam z nimi zrobić przed tuż przed zimą... Przyciąć te pędy?
Pozdrawiam serdecznie :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=90401" onclick="window.open(this.href);return false;
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Tej białej nie obcinaj, bo jeśli nie zakwitła w tym roku to może kwitnie raz na drugorocznych pędach. Jeśli ją będziesz przycinała to możesz nie doczekać się kwiatów.
Gabo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 lis 2015, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Bardzo dziękuję za informację Barbaro. To cenne dla mnie ;:196
Pozdrawiam serdecznie :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=90401" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Witajcie. Był ktoś ostatnio w Auchen ?? Ja będę jutro w Rzeszowie ( a rzadko to się zdarza ) więc pomyślałam , że przy okazji wstąpię. Czy na tym stoisku ogrodowym przed budynkiem nie ma jakichś przecen z racji końca sezonu czy coś?? Czy już o tej porze nie ma tego stoiska i nie ma już kompletnie nic?? Widziałam tam kiedyś różne byliny, hortensje, róże...
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Mówicie o przecenach. W castoramie róże były wystawione 17 września - sporo odmian. Kosztowały wtedy 9 zł. Kilka dni temu byłam tam znowu. Regał z różami stoi prawie nie tknięty, przeceniony po 1,90 za sztukę. Co z tego jak absolutnie wszystkie sadzonki po 2 miesiącach stania w ciepłym sklepie są martwe i wysuszone na wiór. Zastanawia mnie jedno. Jaki sens jest przeceniać sadzonki po tak długim czasie, kiedy są już wyschnięte i do niczego nieprzydatne? To są róże z gołym korzeniem i powinni je przeceniać po góra 2 tygodniach stania w sklepie. A druga rzecz jest taka, że kiedyś castorama miała róże z Fructoplantu (seria De Lux), one były okazałe i cieszyły się dużym wzięciem. Od tej jesieni zmienili firmę na In My Garden i niestety sadzonki są dużo gorszej jakości - bardzo mizerne, cieniutkie pędziki, wyglądające na róże 3 gatunku. Nic dziwnego że ludzie nie kupowali ich ani na świeżo jak kosztowały 9 zł, ani martwych po 1,90. Na domiar złego ta firma In My Garden oszukuje- zakwita zupełnie co innego niż było podane na etykiecie! Wiosną z tej firmy kupiłam w doniczkach Casanovę i New Dawn. Z Casanovy zakwitła Berolina a z dwóch New Dawn - Rosarium U. Nawet tak do końca nie jestem przekonana czy to Rosarium, bo niby wygląda na nią (była wystawiona w wątku identyfikacji), ale moim zdaniem rośnie zbyt energicznie. W ciągu tego jednego sezonu obrosła połowę łukowej pergoli, i kwiaty ma do tej pory. Wszędzie czytałam, że Rosarium w początkowych latach rośnie dość opieszale, mam również "prawdziwą" Rosarium, która od 2 lat stoi na wysokości 60 cm. Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że najbardziej wiarygodne są jednak róże z OBI, tam nie ma pomyłek - zakwita dokładnie to, co było podane na etykiecie. Auchan bardzo mi podpadł, a zwłaszcza te ich obiecane (i w większości oszukane) angielki w ślicznych kartonikach.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

U mnie też Auchan podpadł z tymi niby "pachnącymi różami angielskimi". Ani jedna nie była zgodna z obrazkiem i nawet z kolorem. Muszę jednak przyznać, że róże były zdrowe, solidne i ładnie się rozrosły, a to też ma przecież niemałe znaczenie. Miałam poza tym przyjemność z oczekiwania na niespodziankę.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Floresita w Krakowie w castoramie były róże de lux i zwykłe. Te które kupiłem jak pisałem (tydzień temu?) wyglądają na całkiem żywe. Kupione w zeszłym roku de lux okazały się być innymi niż na opakowaniu. Tak samo było z roślinami z obi. Dlatego kupując w markecie podchodzę do odmiany na luzie. Kupuję pod wpływem impulsu i nie liczę ze odmiany będą się zgadzać. Ot niespodzianki. Jak szukam konkretów to idę do speca i mam prawie pewność że będzie to odmiana której szukałem.
Awatar użytkownika
ROSARIUM
100p
100p
Posty: 189
Od: 2 kwie 2015, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

U mnie ostatnimi dniami i nocami ponad - 10, a moje pnące róże tylko zakopczykowane ;:202

A jak u Was?
dancik31
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 17 wrz 2013, o 06:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk DBL

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Ja swoją pnącą zakopczykowałam, okryłam agrowłókniną na ile mogłam (jest dość duża, wys. 2m, szer.2,5m). Zobaczymy w jakim będzie stanie po tych mrozach :roll:, u mnie też w ostatnich dniach w dzień było -10, -12, a dzisiejszej nocy prawie -15.
Elzwira
100p
100p
Posty: 160
Od: 15 paź 2013, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Czy orientujecie się może kiedy w Auchan pojawią się róże w kartonikach?
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Zeszłego roku kupiłam w pierwszym tygodniu marca...
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

A ja kupowałem chyba po 20 lutym :wit
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Zablokowany

Wróć do „Róże”