Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

No to pozostaje mi poczekać do czerwca żeby się przekonać co zakwitnie z Rozalii.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

:wink: Może to być Rosanna. A faktycznie przekonasz się gdy zakwitnie. :D
/Poprawiłam, bo się pomyliłam z nazwą.../
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Floresita pisze:Raz jeszcze umieszczę kartonikową "angielkę" Obrazek Obrazek
Floresito, witaj!
Czy udało Ci się w końcu zidentyfikować tę róże z kartonika z Auchan?
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

No i tę, która miała być ŻÓŁTA angielska pachnąca? :;230 U mnie zakwitła identyczna. Mam wrażenie, że będzie to pnąca, więc posadziłam ją przy murze.
Też mi się wydawała podobna do Sympatii albo Flammentanz.

Floresita pisze:Oto moja ŻÓŁTA angielka z kartonika z Auchana. Kwiaty ma czerwono - malinowe, pędy oraz liście jasnozielone. Rosła dosyć szybko. Co to może być? Sympatia? Mnie ona wygląda na jakąś pnącą Obrazek
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

WANDA7: Nastąpiło śmieszne nieporozumienie! Były to moje pierwsze, nieudolne próby wstawiania zdjęć. I tak: Pierwsze dwa zdjęcia przedstawiają "żółtą angielkę" (opis pod ostatnim, trzecim zdjęciem jej właśnie dotyczy). Kwiaty miała w odcieniu czerwono- malinowym i od początku podejrzewałam, że będzie jakąś różą pnącą. Okazało się, że się nie myliłam. Moja była jednoroczna, więc w tym pierwszym sezonie nie urosła aż tak wysoko, ale sąsiadka z domu naprzeciwko ma identyczną różę tylko że już dwuletnią. I jej w tym drugim roku już wystrzeliła potężnymi, długimi pędami. Natomiast ostatnie , trzecie zdjęcie ( pojedyńcza w pąku róża) przedstawia przez pomyłkę zamieszczonego młodego Westerlanda! A z tymi wszystkimi kartonikowymi "angielkami" wyszedł jeden galimatias. Miałam po dwie z każdego koloru (morelowe, żółte, czerwone i różowe). Jedno co się zgadza to z morelowych kartoników wyrósł Abraham Darby i z jednej różowej Heritage (mam nadzieję, że piszę bez błędów bo nazwy odmian piszę z pamięci). One przynajmniej chociaż są faktycznie angielkami. Reszta "angielek" to: Old Port, Fresia, Raubitter ( Kordesa!) oraz wyżej wspomniana i nie rozpoznana - czerwona pnąca. Pomijając już to, że nie są to róże angielskie, to nawet nie zgadzał się kolor z tym co było pokazane na kartoniku.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Dzięki za informację. A już myślałam, że uda mi się rozpoznać dzięki Tobie te moje różyce z Auchan.
Niestety, mam to samo, Kupiłam też po dwie: żółte, różowe i czerwone. A okazało się, że nie mam nawet dwóch jednakowych. Mam sześć różnych róż. W tym Double Delight, Venrosa, Mount Shasta (?), Mainzer Festnacht i dwie pnące NN.

Z Maizner jestem bardzo zadowolona :D
Obrazek

Obrazek

Ta to chyba Double Delight, prawda?
Obrazek

A to jest drugie niedawne kwitnienie jakiejś odmiany pnącej z kartoników Auchan mających rzekomo zawierać róże angielskie pachnące. :;230 Chyba pnąca, bo ma bardzo długie i cienkie pędy. Może coś się wam kojarzy? Kolor koralowy. Płatki wywinięte do tyłu.
Obrazek
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Wanda7 - pooglądaj zdjęcia róży gaujard (wg Ciebie double delight). Mi też się trafiła ta róża, dla odmiany zamiast Erotiki.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Danusiu, dzięki, że się odezwałaś. Czytałam, że też jesteś posiadaczką nieznanych róż kartonikowych.
Moja dwubarwna róża to nie Gaujard. Kiedyś ją mialam i wyglądala zupełnie inaczej. Owszem, ma ona od spodu jasne płatki, ale wszystko jest w tonacji różowej. Natomiast ta moja już od początku była bardzo kontrastowa. Gdy była w pąku, myślałam, że to będzie Nostalgia. Ale nie, bo Nostalgię mam i jest inna. Ta moja nn wygląda całkowicie jak Double Delight w necie. Ma dwa kolory ciemnoczerwony i biały. Potem już nie zrobiłam zdjęcia w pełni kwitnienia, a szkoda.

Obrazek
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Mam pytanie do znawców. Czy kupować róże z kartoników czy ze szkółek? Możliwości nasadzeń mam bardzo ograniczone.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Nikt Ci w tym względzie nie doradzi. Jedne i drugie róże mają swoje plusy i minusy. I każdy z nas ma inne doświadczenia.
PUMA72
200p
200p
Posty: 383
Od: 2 maja 2011, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Meluzyno Jeżeli masz ograniczone poletko pod róże to radziłabym szkółkę, w szkółce to co zamawiasz to dostajesz a z kartonika to loteria, ja już drugi rok kupuję w szkółce i jestem b. zadowolona , silne krzewy i dokładny opis jak z nimi postępować podczas sadzenia. A w sezonie piękne zdrowe kwiaty.
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Też tak myślę, chociaż kupiłam trzy sztuki w Netto. Nie mogłam się powstrzymać :wink: Jednak, to trochę loteria.
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Meluzyno - jeżeli zależy Ci na konkretnych odmianach to lepiej (pewniej) ze szkółki.
Kartonikowe to loteria, chociaż czasami można bardzo fajnie trafić.
Największy problem z różami kartonikowymi jest wg mnie taki, że są tanie i same wchodzą w ręce.
Ile bym sobie nie powtarzała, że już absolutnie nie kupię, to i tak później znajduję je w koszyku. No, bo jak tu nie kupić np. pachnącej angielki za 6 zł?
Zablokowany

Wróć do „Róże”