Róże z kartoników z marketów Auchan,Biedronki,Castoramy itp. Cz.1

Zablokowany
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Nie mam praktyki "kontrolowanej" z sadzonkowaniem róż- ja wtykam kawałki gałązek gdy mi się złamią do jakiejś doniczki z inna rośliną. Niczym nie okrywam. Gdy widze , że żyje jesienią na zimę zakopuję z doniczka w kopcu. Ta - wiosną poszła w grunt i właśnie zaczęła kwitnąć. :D
Nie ukorzeniam specjalnie- ot przy okazji złamania się gałązki... Nie wszystko sie ukorzenia- ale się zdarza... :wink:

Super Dorothy z gałązki/ tak teraz kwitnie- a gałązka wsadzona do doniczki zeszłego roku wiosną
Obrazek

Tej wiosny wetknęłam w ziemie wprost/ tez niczym nie okrywałam- złamana gałązkę Giardiny. Widzę, że zyje bo to już kilka miesięcy. Gdy wtykam w ziemię obrywam wszystkie liście- potem widać co i jak przyrasta.

Obrazek
ROSARIUM pisze:Nela tak myślałam, że to by było za piękne hahaha :) ja dopiero w tym roku posadziłam swoje pierwsze róże tak więc dopiero zaczynam :)
jak długo powinnam trzymać te gałązki w zacienionym miejscu? Po jakim czasie nastąpi (jeżeli w ogóle nastąpi :D )zakorzenienie?
Trzeba chyba około całego sezonu by się ukorzeniła- a za rok- czyli wiosną podejmie już normalna wegetację. Musi tylko być nie ruszana z miejsca w którym wsadzona / słabe korzonki łatwo zniszczyć/ - czyli najlepiej doniczka- bo można zadołować- lub miejsce w którym jest w ziemi solidnie na zimę okryć.
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
dancik31
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 17 wrz 2013, o 06:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk DBL

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Moja róża z castoramy seria "de lux"

lato 2014
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a53 ... 09cc2.html

Tu lipiec 2015
Obrazek
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Zamieściłam to zdjęcie w dziale identyfikacji, bo napisano tu że siedzą tam fachowcy od rozpoznawania odmian. Niestety, zauważyłam, że zarówno moje zdjęcie jak i wiele innych pozostaje bez odpowiedzi - nikt nawet nie próbuje ich zidentyfikować. Więc wracam tu, do "macierzystego" wątku- w końcu chodzi o różową angielkę z kartonika, z Auchana. Przypomnę w telegraficznym skrócie: Róża wsadzona w marcu do donicy, nie zakwitła, pędy na pewno nie wyrastają z podkładki, zdjęcie z końca maja- teraz róża jest sporo większa. Wiem- ona może być z tych które zakwitają w następnym sezonie, ale nie o to mi chodzi. Zastanawia mnie jej ekstremalnie jasny seledynowy, wręcz limonkowy kolor pędów i liści. To nie pod wpływem jakiejś choroby jej zjaśniały, bo od początku miała takie jasne. Nie mam takiego doświadczenia i porównania, bo na działce mam wszystkiego zaledwie ze 40 róż, ale żadna nie ma takich, prawie "cytrynowych" liści. Z tego co szukałam w opisach róż, to znalazłam np. odmiany Tuscany Superb, a zwłaszcza John Laing ponoć mają takie limonkowe liście, ale one kwitną szybko, na pierwszorocznych pędach, a moja dotąd nie ma pąków. Są tu osoby które mają setki róż (między innymi Nela!) i liczę na jakąś sugestię: Jakiej odmiany można się spodziewać po krzaku z tak skrajnie jasnymi liśćmi? Obrazek
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Wywołana -daję głos, ale cię nie zadowolę. Mam sporo róż, ale bardziej zwracam uwagę na kwiat niż na liście. Ja nie miałam róży o tak jasnych listkach. Jeszcze sezon się nie skończył- u mnie też nie wszystkie z wiosennego sadzenia kwitły- tak wiec nie pozostaje ci nic innego jak poczekać do jesieni- a ...w "najgorszym" wypadku do wiosny by się zorientować co masz. Róż są tysiące- nie wszystkie da się znać. Ja po liściach nie potrafię odróżnić.
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Nelu-na jesień też są róże w auchan ? :D
Floresita-też Ci nie pomogę :oops: jest tysiące róż o takich listkach :wink: wyślij zdjęcie jak Ci zakwitnie to wtedy łatwiej się rozpozna :-)
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

:D W Auchan można kupić róże cały sezon.Czasem fajne odmiany. U nas Auchan jest ścianą z Liroy to zawsze coś się uda kupić. Raz są zmeczone gdy długo stoją a raz piękne rozrośnięte w donicach. Różnie bywa... :D Najczęściej są to róże Poulsena... Bywają też róże Austina w Liroyu, te najbardziej popularne ...
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Nawet to zdjęcie nie oddaje w pełni koloru tych liści. Nasunęło mi się najbardziej trafne porównanie... Jak przed Wielkanocą kupuje się gałązki brzózek, i po 2-3 dniach stania w mieszkaniu z tych łysych gałązek rozwijają się młode listki, to właśnie w takim kolorze ma liście moja róża. A może jednak to jest jakaś choroba, a raczej brak jakiegoś składnika w glebie? Nie stosuję nawozów sztucznych do róż trzymanych w donicach. Przy sadzeniu dostała pod korzeń (oddzielone warstwą ziemi) garść obornika bydlęcego, w tych miękkich granulkach, a pózną wiosną przywiozłam z działki trochę gnojówki z pokrzyw i co tydzień daję kapkę tej gnojówki do wody przy podlewaniu. Obok niej stoi tylko Lea R. i widać, że służy jej to podlewanie gnojówką. Zamieszczając to zdjęcie liczyłam nie tyle na identyfikację co na jakieś podpowiedzi- czy znacie odmiany róż, których cechą charakterystyczną są właśnie takie jasno seledynowe liście? BARTOSZU: Wydaje mi się, że jednak jest niewiele róż z takimi cytrynowymi liśćmi ...
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Zapomniałam dodać- tak z kronikarskiego obowiązku. Wiosną miałam 3 róże kartonikowe, łososiowe angielki - dwie z Auchana i jedną (innej firmy) z OBI. Ze wszystkich trzech zakwitł Abraham Darby. Myślałam, że może chociaż z jednej będzie Leander lub Charles Austin, ale nie. Tak że Abrahamów mam teraz aż w nadmiarze!
lucynda
200p
200p
Posty: 263
Od: 4 sty 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polski biegun ciepła

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Floresito, nie wiem co to za odmiana, ta o jasnych liściach, ale mam dwa Graham Tomas. Jeden w gruncie, a drugi w donicy z wiosennego zakupu i ten właśnie ma takie dużo jaśniejsze liście.
Pozdrawiam Lucyna
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

LUCYNDA: W skrytości ducha od początku mam przeczucie że z tą różą jest coś nie tak właśnie dlatego, że siedzi w donicy na balkonie. Bo pomyśl: wiosną na działce posadziłam 6 kartonikowych angielek z tego samego zródła, a także sporo innych tzw. "kartonikowych" - z Auchana, OBI, Castoramy, ze szkółek - razem około 30 sztuk. I czy to nie dziwne że WSZYSTKIE posadzone do gruntu na działce kwitną a nie zakwitła jedynie ta którą umieściłam w donicy na balkonie? W dodatku ma ekstremalnie i nienaturalnie jasne liście. Coś mi się wydaje, że nie tyle szkodzi jej pobyt w donicy co samo stanowisko. Balkon jest na pierwszym piętrze, wieje tam bardzo często silny wiatr, a słońce dociera dopiero od godziny 16.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Róże posadzone na wiosnę, kupione w Auchan...zgodne z opakowaniem.
Róża Sylvia
Obrazek
Mr Lincoln
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

Właśnie z mojej Mt.Shasty urosła taka czerwona róża,ale to chyba nie jest Mr.Lincoln ;:185 ;:185
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp.

Post »

W takim opakowaniu była kupiona.
Obrazek
Zdjęcie z 26.06
Obrazek
Zdjecie trudno jest zrobić..kolor jest o wiele ciemniejszy...aktualne foto
Obrazek

sprawdziłam w necie Mt.Shasty ma biały kolor...kształt obydwie mają identyczny.
Zablokowany

Wróć do „Róże”